Вимушені переселенці на Київщині стикаються із дискримінацією при працевлаштуванні

21 та 22 грудня Громадська правозахисна організація «Права людини» разом із ВГО «Для спільної справи» провели тренінги «Знай права. Шукай роботу. Організовуй бізнес» для внутрішньо переміщених осіб. ...

Додано:
andmalynka

IMG_8481
Вимушені переселенці на Київщині стикаються із дискримінацією при працевлаштуванні

21 та 22 грудня Громадська правозахисна організація «Права людини» разом із ВГО «Для спільної справи» провели тренінги «Знай права. Шукай роботу. Організовуй бізнес» для внутрішньо переміщених осіб. Заходи пройшли у місцевих центрах зайнятості. 

Під час тренінгів вимушені переселенці зазначили, що неодноразово стикалися із дискримінацією під час працевлаштування. “Як бачать прописку, далі вже нічого не питають: ні про стаж, ні про досвід роботи. Це жахливо демотивує”, – ділиться учасник семінару. Юристи ГПО «Права людини» обіцяють розбиратися з кожним випадком окремо та сприяти викоріненню подібних ганебних явищ.

«Ми знали що така проблема існує, проте не були готові до того, що це масове явище. Майже кожен, хто прийшов на тренінги розповідав про випадки дискримінації. Утім подібними тренінгами ми хочемо показати людям, що варто не тільки боротися за свої права, захищати їх, але разом з тим – бачити інші можливості до реалізації. Ми даємо їм позитивний посил, розповідаємо про те, як правильно шукати роботу, більше того  – як самим зорганізуватися та створити громадську організацію чи зареєструвати бізнес», – каже Голова Правління ГПО «Права людини» Віталій Дроботун.

Проблема не тільки у відсутності робочих місць, але й у психологічному стані людей. «У людей, які були вимушені покинути свій дім, часто є психологічні бар’єри. Вони замикаються у собі, концентруються лише на проблемах і не бачать перспектив. Наше завдання, зокрема, – показати їм цю перспективу», – зазначає Голова ВГО «Для спільної справи» Людмила перевертень.

Нагадаємо, що наступного року тренінги «Знай права. Шукай роботу. Організовуй бізнес» пройдуть ще у 10 містах Київської області: у м. Вишгороді, м. Васильків, м. Бориспіль, м. Бровари, м. Буча, смт. Бородянка, м. Ірпінь, м. Обухів, смт. Макарів, м. Фастів.

IMG_8348 IMG_8354 IMG_8384 IMG_8401 IMG_8411 IMG_8430 IMG_8451 IMG_8481

screen-11.40.33[16.10.2015]

Ініціатива «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області» реалізується ГПО «Права людини» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії.

 screen-21.09.47[21.12.2015]Проект підтримує Київська обласна державна адміністрація та Головне територіальне управління юстиції у Київській області.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я