Громадські організації: 5 років з новим законом
А хто помітив, що вже п'ять років як помер старий набір правил життя громадських організацій? Першого дня 2013 року набрав чинності проадвокатований громадськістю закон "Про громадські об'єднання". ...
Додано:
Артем Коновалов
А хто помітив, що вже п’ять років як помер старий набір правил життя громадських організацій? Першого дня 2013 року набрав чинності проадвокатований громадськістю закон “Про громадські об’єднання”.
То був майже дворічний парламентський процес, якому передувала робота небайдужих, які вказували, що тодішній закон “Про об’єднання громадян” містив численні норми, що суперечили як Конституції, так Конвенції про захист основоположних свобод і прав людини (прикладом чого стала знакова справа ЄСПЛ “Корецький та інші проти України“), створював колізії з іншими законами, обмежував ГОшки захистом виключно їхніх членів, ускладнював реєстрацію громадських організацій, зобов’язував їх мати територіальний статус і уможливлював втручання державних органів у діяльність ГО.
З того часу на “новий” закон про громадські організації сипалися прокльони, зради та саботажі. Зміни до нього щодо “іноземних агентів” увійшли у пакет законів про диктатуру. Але малюк зростав і ставав “розумнішим”, йшли інші паралельні процеси податкової й адміністративної (реєстраційної) дерегуляції для НУО (один із яких перетворився в масову перереєстрацію заради збереження статусу неприбутковості), що в сумі мають казати про хороший прогрес у забезпеченні свободи асоціації (права на об’єднання). Але попрацювати над кращими правилами для ГОшек ще треба, на порядку денному, принаймні, усталення застосування умов неприбутковості та права на безпосередню підприємницьку діяльність, розширення переліку реєстраторів і скорочення строків надання адміністративних послуг. Ви ж готові за це поборотися?
P.S. У лютому п’ятирічку відробить і новий закон “Про благодійну діяльність та благодійні організації“.