Осінь – 2017 : Нові тренди економічної реальності диктують інші завдання громадянському суспільству

Громадськість звикла, що останній квартал кожного року стає періодом гострих дискусій, присвячених підведенню річних підсумків економчних процесів та визначення їхньої динаміки. Одні фахівці ...

2017
Осінь – 2017 : Нові тренди економічної реальності диктують інші завдання громадянському суспільству
Громадськість звикла, що останній квартал кожного року стає періодом гострих дискусій, присвячених підведенню річних підсумків економчних процесів та визначення їхньої динаміки. Одні фахівці аргументовано викладають свою точку зору на перебіг цих процесів й доводять, що відбувається поступове зростання економіки. Інші – теж не менш переконливо говорять, що зміни зовсім не такі позитивні, а скоріш – негативні. 
За таких обставин є сенс послухати різні точки зори, долучитися до справжніх дискусій про наслідки економічної реформи, про її стейкхолдерів тощо. Саме такі можливості чотири року поспіль надає  Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один із наймасштабніших бізнес-заходів року в Україні. Цьогоріч він відбудеться 5-6 жовтня і. як зазначають організатори, збере економістів зі світовими ім’ями, іноземних і вітчизняних лідерів думки, бізнесменів, державних діячів, представників провідних міжнародних компаній та інвестиційних фондів, політиків і дипломатів – для обговорення питань, ключових для української економіки. За його новинами завжди можна стежити на сайті форуму та на його офіційній сторінці у Facebook.
Основний меседж цьогорічного Форуму – Україна і світ у новій економічній реальності: як реагувати на зміни та не пропустити можливості. 
Чому цей Форум є подією й для громадянського суспільства? Бо НУО, як драйвери розвитку громадянського суспільства, мають орієнтуватися в трендах, які поставили під загрозу розмірений хід подій у світовій політиці, бізнесі та практично в житті кожної людини. 
Вісниками першого тренду стали підсумки виборів у США та Brexit. Вони продемонстрували, що країни, які були драйверами глобалізації, почали змінювати вектор свого розвитку на протилежний — на захист власних економік, на розвиток власної промисловості та створення робочих місць усередині країни. 
Бурхливий технологічний прогрес призвів до другого тренду — непередбачувано швидкого розвитку цифрової економіки. Компанії із цієї сфери отримують величезні фінансові й інформаційні ресурси та стають потужнішими і впливовішими за цілі країни. 
Третій тренд — так звана інклюзивна глобалізація. Завдяки розвитку цифрової економіки малий і середній бізнес отримав можливість стати глобальним, його вплив на світову економіку є все відчутнішим. Цей тренд відкриває нові можливості для розвитку українського малого та середнього бізнесу, який може інтегруватись з міжнародними мережами доданої вартості.
Відомо, що зміни в економічній реальності змушують компанії та держави відмовлятися від старих неефективних рішень і шукати нових відповідей на глобальні питання. А чи враховують такі зміни НУО ? І як їх треба враховувати? Чого треба навчитися представникам НУО? 
Сподіваємось, що спілкування представників українського громадянського суспільства з відомими економістами, впливовими представниками державного та фінансового секторів під час КМЕФ-2017 буде мати налідками рекомендації, котрі зможуть врахувати громадські організації, плануючи свою подальшу діяльність і розробляючи нові проекти.
Співавтор допису Олена Жорнова.


Останні публікації цього розділу:

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?