ОТГ, що увійшли до 2020 року з прийнятими Бюджетами

Нагадаємо, що таке Бюджети об’єднаних територіальних громад, та яку роль вони виконують для їх мешканців. А також підведемо підсумки,  які ОТГ вже прийняли Бюджети на прийдешній 2020 рік.Рівень ...

20200117_094742
ОТГ, що увійшли до 2020 року з прийнятими Бюджетами

Нагадаємо, що таке Бюджети об’єднаних територіальних громад, та яку роль вони виконують для їх мешканців. А також підведемо підсумки,  які ОТГ вже прийняли Бюджети на прийдешній 2020 рік.

Рівень фінансової забезпеченості об’єднаних громад залишається одним із головних аспектів у питаннях визначення їх спроможності забезпечувати виконання тих завдань і функцій, якими вони наділені.

Наприкінці листопада 2019 року був опублікований рейтинг бюджетів 806 ОТГ за 9 місяців минулого року.  Матеріали були підготовлені на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International. 

Експерти здійснили розрахунок чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:

  • доходи на душу населення;
  • рівень дотаційності бюджетів;
  • питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ;
  • питома вага заробітної плати у видатках загального фонду.

Проєкт «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (ДІЄМО, англ. – UCCCT) виконується в Україні міжнародною організацією «Глобал Ком’юнітіз» (Global Communities). Програма спрямована на використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, поширюючи знання про те, що таке прозорий громадський бюджет, та як його розробити й регулювати за допомогою  доступних практик й інструментів, залучаючи громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків. 

Одним із таких інструментів є Бюджет громад. Тож, підбиваючи підсумки минулого року, які ОТГ-учасники проєкту «ДІЄМО» вже презентували бюджети своїх громад до кінця 2019 року?

Новопсковська громада Луганської області провела 18 грудня 2019 року громадські слухання з обговорення проєкту бюджету на 2020 рік, після чого презентувала його громадськості. Крім цього, також учасникам заходу були презентовано проекти, які на 2020 рік планується реалізовувати за рахунок коштів фонду регіонального розвитку, коштів соціально-економічного розвитку, інфраструктурної субвенції та інших джерел, не заборонених законодавством.

Новопсковська ОТГ прийняла Бюджет громади 2020

Новопсковська ОТГ прийняла Бюджет громади 2020

До речі, громадські слухання – це можливість жителів громади прийняти безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування та внести пропозиції щодо питань місцевого значення.

«Згідно вимог бюджетного законодавства, Новопсковська селищна рада своїм основним завданням має у першу чергу забезпечити бюджетними коштами захищені статті видатків, але разом з тим, необхідно на належному рівні утримувати бюджетні установи, інфраструктуру, дороги, забезпечити комфортні умови проживання жителів нашої громади», – зазначила начальник бюджетного відділу Світлана Корж.

Виноградівська сільська рада прийняла Бюджет на 2020 рік

Виноградівська сільська рада прийняла Бюджет на 2020 рік

Також вже прийняли бюджет на 2020 рік та зібрали робочі групи по розробці Бюджету для громадян такі об’єднані територіальні громади як Виноградівська ОТГ Херсонської області, Тараканівська громада Рівненської області (до речі, БдГ 2019 цієї громади увійшло до списку номінантів Кришталю року у столиці), Сновської ОТГ Чернігівської області (також, окрім бюджету, депутати затвердили ряд Програм, зокрема, про благоустрій, забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням дітей дошкільного та шкільного віку закладів освіти міської ради, покращення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та ліквідацію їх наслідків на території Сновського району на 2020 рік, про організацію громадських робіт та інші), Соледарської ОТГ Донецької області (також схвалено прогноз бюджету об’єднаної громади на 2021-2022 роки, закріплено території громади за комунальними підприємствами для їх благоустрою).

В Тараканівській ОТГ вже прийнято Бюджет 2020 і триває робота над Бюджетом для громадян 2020

В Тараканівській ОТГ вже прийнято Бюджет 2020 і триває робота над Бюджетом для громадян 2020

Прийнято Бюджет 2020 Сновської громади

Прийнято Бюджет 2020 Сновської громади

В Усть-Путильській ОТГ Чернівецької області відбулися громадські слухання «З питань Бюджету 2020». Мешканці громади ознайомились із проектом бюджету на 2020 рік. Місцева влада розповіла, звідки до бюджету громади надходять кошти, які джерела прибутку є сильними, а які потребують підсилення, куди громада витрачатиме кошти у 2020 році, які пріоритети розвитку будуть підтримані. 

Громадські слухання в Усть-Путильській ОТГ щодо Бюджету громади 2020

Громадські слухання в Усть-Путильській ОТГ щодо Бюджету громади 2020

Бюджетна прозорість – важливий чинник ефективного розвитку ОТГ в умовах децентралізації. Тримаємо вас у курсі подій, як ОТГ-учасники проєкту «ДІЄМО» навчаються антикорупційним інструментам та впроваджують кращі сучасні практики для досягнення прозорості  та ефективності в їх громадах. 

Підписуйтеся на сторінку у Фейсбуці, та отримуйте новини щодня! Також новини можна знайти за хештегами #ДІЄМО #UCCCT

Виконавцем проєкту «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині» (ДІЄМО) є «Глобал Ком’юнітіз» разом з партнерами-виконавцями проєкту (Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!», CASE Ukraine), які співпрацюють з 20 ОТГ протягом 2 років: надаючи навчання та підтримку громадянам, засобам масової інформації та органам місцевого самоврядування.

62233078_551500098588513_454719418966999040_n1


Останні публікації цього розділу:

Громадська участь: купа цегли чи затишний дім?

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик