Про прес-тур щодо результатів регулятивної політики України

За результатами нового глобального індикатору регулятивної політики в державному управлінні, запровадженого Світовим банком, Україна перебуває на одному рівні з провідними країнами Європи -  ...

20161202_124158
Про прес-тур щодо результатів регулятивної політики України

За результатами нового глобального індикатору регулятивної політики в державному управлінні, запровадженого Світовим банком, Україна перебуває на одному рівні з провідними країнами Європи –  загальний її показник складає 5,2 бали.

Досліджувались дані зі 185 країн, 46 з яких в карїнах Африки, 30 – в Латинській Америці і Карибському басейні, 32 – в групі з високим рівнем доходу OECP, 25 – у Східній Європі й Центральній Азії, 25 – у Східній Азії та Тихому океані, 20 – на Близькому Сході й Північній Африці, 7 – в Південній Азії.

 Про такий дуже вчасний та довгоочікуваний успіх докладно й по-діловому, без зайвого пафосу розповіли журналістам-учасникам прес-туру голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, Директор Програми USAID ЛЕВ Тамара Соляник, співробітник Державної регуляторної служби України Олена Кричевська та ін. представники Програми.

У ході прес-туру було порушено широке коло питань, дотичних до галузі регуляторної політики. Вельми корисним і переконливим виявився застосований організаторами підхід: поєднати теоретико-методологічні засади регуляторної політики як феномену з економічними й законодавчими нюансами її як процесу, а практичний досвід – з методиками й прийомами вітчизняної й зарубіжної державної управлінської діяльності.

Незалежно від того, наскільки результати регуляторної політики повною мірою коригують із сумарними затратами всіх учасників процесу відстеження глобального індикатора регуляторної політики в держуправлінні, заснованим Світовим банком, сьогодні співвітчизники стали свідками етапного надбання України в реформувальному процесі.

Думаємо, що важливим результатом прес-туру можна вважати появу потужної діади, яка уможливлює залучення до процесу відстеження глобального індикатора регулятивної політики в державному управлінні не тільки безпосередньо дотичних до них фахівців, але й медіа, громадськість, представників територіальних спільнот, малого й середнього бізнесу та ін. Під такою діадою варто розуміти продуктивну співпрацю КШЕ з Державною регуляторною службою України загалом, та Директора Програми USAID ЛЕВ Тамари Соляник і голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної зокрема. Завдячуючи цій співпраці журналісти донесуть важливу інформацію до пересічного громадянина.

Варто сказати й про завдання, які спільно може й мусить розв»язати новостворена співдружість:

(а) сприяти формуванню продуктивної системи багаторівневого висвітлення перебігу реформ через згуртованість навколо Державної регуляторної служби України та КШЕ;

(б) допомагати розвиткові малого та середнього підприємництва на місцевому, регіональному та загальнонаціональному рівнях;

(в) наближувати до пересічного українця європейські стандарти життєдіяльності.

Отже, рушійними силами реформ будемо вважати успішну співпрацю фахівців різного рівня з небайдужою громадськістю.

Ще одним аспектом прес-туру, який залишився маловисвітленим із об»єктивних причин, могли би стати:

  • низка програм і проектів регіонального розвитку малого та середнього підприємництва, розроблених у контексті тематики прес-туру;
  • сформувані відповідні експертна і медіаспільноти;
  • організовані не лише звітно-презентаційні заходи, але й навчальні;
  • зреалізована система цілеспрямованого інформаційного супроводу перебігу реформ.

 

А втім, успішність прес-туру не викликає жодного сумніву.


Останні публікації цього розділу:

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?