Що громадянське суспільство хоче отримати від держави у 2018 році?
Уявляєте, як було б круто, якби громадські організації могли озвучити що вони хочуть отримати від різних міністерств і ті були б зобов’язані виконати ці вимоги? Отак просто написати «Хочу відсоткову ...
Додано:
Олександр Равчев
Уявляєте, як було б круто, якби громадські організації могли озвучити що вони хочуть отримати від різних міністерств і ті були б зобов’язані виконати ці вимоги? Отак просто написати «Хочу відсоткову філантропію» і міністерство саме буде готувати законопроект і просувати його в парламенті.
Так от. Така опція існує. Називається вона урядовий План заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018 рік. Хай вас не лякає ця довга назва.
Якщо спрощено – то громадські організації подають свої пропозиції з покращення середовища для громадянського суспільства, які включаються в цей План заходів та схвалюються Кабінетом міністрів. Після цього міністерства зобов’язані виконати ці пропозиції.
«Напевно це дуже складно» – подумаєте Ви.
«Не складніше, ніж заповнити анкету на конференцію» – відповість проект USAID «Громадяни в дії».
Власне щоб міністерства були зобов’язані виконати ваші пропозиції і потрібно заповнити анкету, де їх озвучити.
Ні, вам не треба згадувати бюрократичну мову і формувати ідеї, так як вони будуть прописані в офіційному документі.
Для цього в команді проекту є спеціально навчена людина – адвокасі-менеджер з питань державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства Кирило Сидорчук. Саме він опрацює всі анкети, переформулює їх в мову бюрократів, передасть в Кабінет міністрів, і потім ще й буде щоденно телефонувати та навідуватись в Уряд, щоб ваші пропозиції точно-точно потрапили в План заходів і буди реалізовані.
«Звучить занадто фантастично. Напевно тут є якесь обмеження?»
Так, є. Щоб ваша пропозиція потрапила в план заходів, вона повинна стосуватись однієї з тем Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. А саме:
- Створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку інститутів громадянського суспільства.
- Забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення.
- Стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України.
- Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.
Тож якщо у вас є ідеї чи побажання, як зробити життя громадянського суспільства легшим, а взаємодію з державними органами ефективнішою – не мовчіть.
Заповніть анкету і скажіть, що Ви хочете отримати від держави у 2018 році!
p.s. і поспішайте, бо часу лишилось до 27 жовтня.