Study Tours to Poland: чотири історії, чому це варто

П'ятнадцятий рік поспіль програма Study Tours to Poland запрошує студентів із України відвідати (вгадайте яку країну) й до 30 червня є чергова нагода кандидатуватися на неї молодим людям із активною життєвою позицією.

Study Tours to Poland осінь 2019
Study Tours to Poland: чотири історії, чому це варто

П’ятнадцятий рік поспіль програма Study Tours to Poland запрошує студентів із України відвідати (вгадайте яку країну) й до 30 червня є чергова нагода кандидатуватися на неї молодим людям із активною життєвою позицією.

Щоб зайвий раз не розказувати, що це за звір такий Study Tours to Poland, переходьте за посиланням, де максимально розтлумачено – для кого це, де, коли, які умови й всяке таке:

А сьогодні буде чотири відгуки тих, хто вже свого часу побував на візитах, і що з того вийшло. Зібрати ці історії було не тяжко, бо, як і автор, їхні дійові особи подавалися на Study Tours з Харкова, якому (місту, звісно) вдалося “відрядити” за всі роки програми три сотні дівчат і юнаків (що складає майже 15% усіх учасниць/учасників від Україні, ну круто ж).

Олександра Кісель

Олександра Кісель ще вчиться в Зооветі, рятує кажанів і волонтерить ледь не на усіх значимих культурних подіях у місті

Коли я їхала на Study tours to Poland, я не знала, чого очікувати. Звісно, нам повідомили програму, але все ж лишалося трохи невідомого.
У перший день, коли відбувалося знайомство з щасливчиками (тими, хто доїхав вчасно), мене вразило те, наскільки усі різні: від інженерів будівництва до журналістів, ну і мене – ветеринара.
А вже десь на третій день ми знайшли стільки спільного, стільки встигли обговорити й дізнатися нового, що вже не було сумнівів, чому усі ці різні люди зараз тут, під дощами Варшави.
Наші організатори візиту, Fundacja Inicjatyw Spoleczno-Ekonomicznych, а саме Анджей, Ніка й Оксана розробили програму, котра нікого не лишала незацікавленим у темі розмови. А те, що ми поїхали до Гданьську та помацали Балтику в Сопоті – це взагалі щось незабутнє.
Отож, якщо ви хоч раз задумаєтесь над тим подаватись на Study tours to Poland, чи ні – не думайте. Подавайтесь. Буде активно й цікаво, ще й купа нових знайомств!

Aleksandra Deineko

Олександра Дейнеко (знайдіть її на фото :-р) є експертом у аналітичному центрі “Експертиза реформ” і докторантом у Каразіна, розробила разом із колегами першу в Україні настолку з популяризації української мови

Study tours to Poland – це проект, який допомагає зазирнути у майбутнє. І, тим самим, осучаснити Україну через всебічний розвиток її суб’єктів змін – студентської молоді. Ті проекти, ідеї і цінності, які було втілено у польській громаді у 2011 році, прийшли до нас лише за 5 років. Через такі обміни ми маємо можливість набути розуміння сучасних трендів розвитку європейських держав і суспільств. А потім – мати можливість застосувати знання і навички у своїх громадах. Люблю Study tours to Poland за системний і професійний підхід, за насичені програми і можливість ознайомитись з діяльністю найважливіших соціальних суб’єктів – держави, бізнесу і громадськості. Пишаюсь бути дотичною до спільноти Study tours to Poland, спілкуватись з STP-колегами і підтримувати наші пост-програмні ініціативі. Дякую стп за мережу небайдужої і відповідальної молоді, яка добре відчуває час і готова до дій.

Kateryna Novikova

Катерина Новікова (знайти її на фото легше, ніж Олександру ;-р) тепер кандидат юридичних наук, викладає в Юрці, науковець у НДІ вивчення проблем злочинності

Весною 2009 року дізналася про свою перемогу і разом з дванадцятьма студентами з України, Бєлорусі та Росії відправилася до Польщі, наприкінці найскладнішого третього курсу, якраз перед сесією. Координатори програми не пожаліли свого часу: від самого початку і до останнього дня подорожі нам не потрібно було переживати ані за оформлення документів, ані за квитки, ані за перебування у Польщі. Так сталось, що дванадцять днів свого життя я провела у Вроцлаві – цікаве місто і з чудовою культурою та багатою історією, який віддалено нагадує Львів. Ми зупинились у Домі зустрічей імені Ангелуса Сілесіуса. Це міжнародний науково-виховательський центр, який працює із молоддю та студентами, а також допомагає людям, які працюють з підлітками. В рамках інтенсивного, двотижневого перебування у Вроцлаві, познайомилися з діяльністю польських академічних центрів, дізналися про роботу громадських організацій, зустрілися з відомими громадськими та політичними діячами, прийняли участь у лекціях, культурних заходах. Довідалися про систему освіти в країнах Європейського Союзу, відвідали Вроцлавський університет, Політехнічний університет, Вроцлавський центр підтримки недержавних організацій – Третій сектор, Інститут громадської освіти, Інститут народної пам’яті, район Взаємоповаги, Інститут журналістики. Крім того, подорожували за межі міста: до Свідниці, де зустрілись з місцевою владою, відвідали Костел Спокою; та Клодзко, який вразив своїм історичним минулим та неперевершеним духом Середньовіччя. Повертаючись до України, ми розрахували час так, що ще і помандрували Краковом, роздивляючись культурні пам’ятки легендарного міста – Дракона. Нарешті, організатори подбали і про культурну програму: походи по оперного театру, по музеям, магазинам, відвідування японського саду, зоопарку і навіть екскурсія річковим транспортом. Вечорами ми проводили час на дискотеках, польських вечірках, готували міжнародну вечерю та вечір культур. Безцінний досвід перебування у Польщі надав мені можливість впевнитись у істині кращого відпочинку: не важливо де, а важливо з ким. Організатори та члени моєї групи назавжди залишились мені добрими друзями.
Я бажаю студентам не витрачати свій дорогоцінний час дарма, адже саме в студентські роки перед нами відкривається стільки можливостей. Так, наприклад, є перспектива, безкоштовно поїхати до Польщі, здобути безцінний досвід спілкування з громадянами країни, яка стрімко розвивається і досягла позитивних результатів у своїй розбудові як демократичної правової держави.

Vasylysa Sheinina

Василиса Шейніна працює в міжнародних організаціях і тому подорожує світом, каже, що лишилося ще 175 країн

Study tours to Poland були надзвичайним досвідом. За тиждень перебування в Польщі я не тільки відкрила для себе нові стандарти роботи НУО, навчальних закладів та державних установ в Європі. Я отримала знання та зв’язки з талановитою молоддю з кількох країн прикордоння та Польщі – з деякими з них ми досі на зв’язку. Найголовніше, я побачила, як може бути інакше, ніж в Україні і отримала чимало ідей для свого подальшого професійного та академічного розвитку.

Study Tours to Poland восени 2019 року

І якщо ви підходите по віку – народилися між 1 січня 1998 року та 30 червня 2001 року – й є студентами закладів вищої освіти, то гайда збирати документи й подаватися на Study tours to Poland до кінця червня аби вже восени потрапити на програму.

Старші колеги можуть скачати плакат ото зверху (він клікабельний), роздрукувати його та наочно розмістити десь у місцях концентрації молоді або зробити постік у соціальних мережах, якщо вас читають круті студенти та студентки. Зробіть їхню осінь незабутньою.

Лишилися питання після всього цього тексту? Не знайшли відповіді в пості, посилання на яке було на початку? Тоді переходьте на сайт Study tours to Poland, там намагалися все докладно розписати.


Останні публікації цього розділу:

Громадська участь: купа цегли чи затишний дім?

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик