USAID прагне змінити правила!
Відповідна ініціатива “New Directions in Advancing Locally Led Development” анонсована наприкінці травня і починається так: “USAID з нетерпінням чекає на той день, коли міжнародна допомога (foreign ...
Додано:
Вадим Георгієнко
Відповідна ініціатива “New Directions in Advancing Locally Led Development” анонсована наприкінці травня і починається так: “USAID з нетерпінням чекає на той день, коли міжнародна допомога (foreign assistance) більше не буде потрібною”.
Що ж має прийти замість моделі “foreign assistance”? Читаємо далі:
“Агентство прагне налагодити безпосереднє партнерство з місцевими лідерами, мережами та установами, щоб краще дозволити громадам реагувати на складні проблеми розвитку, використовуючи розумніші, більш стійкі та місцеві винаходи і рішення”.
І відповідно до цієї мети:
“USAID шукає можливості та механізми для спільного створення, спільного проектування, спільного інвестування та співпраці у сфері досліджень і розробок, які сприяють розвитку знань і практики підтримки донорів місцевого розвитку”.
І низка пропозицій та моделей з усього світу рушила до USAID. У вересні Управління місцевої стійкості Агентства США з міжнародного розвитку визначило найбільш цікаві та запросило 16 організацій до обговорення в форматі робочої групи “Зміна Ролі Донора” (The Changing Role of the Donor) до Вашингтону. Переважна кількість це потужні організації із США та Великобританії і кілька з інших куточків Світу. В т.ч. глобальний альянс GAIN, засновками котрого є фонд Білла та Мелінди Гейтс, підрозділ розвідки британської бізнес групи “Економіст” (The Economist Intelligence Unit) та інші поважні структури.
Серед низки зірок світового рівня зустрічаємо… фонд “Молода громада” з України! Майже єдиний з усієї Європи та єдиний з усіх країн пострадянського простору було запрошено USAID до Вашингтону. Для тих, хто не дуже уважно стежив за публікаціями в моєму блозі на Просторі, це може виявитись досить несподівано, а для решти сподіваюсь це буде щонайменше приємна та очікувана новина. Справа в тому, що “Молода громада” просуває модель та механізми “Розумної Взаємодії”, яка виявилась однією з найкращих у відповідності до очікувань USAID, що цитувалися вище. До речі, Британська Рада в Україні була першим донором, який випробував переваги використання “Розумної Взаємодії” для своєї програми “Активні громадяни”, а нещодавно зацікавилось Посольство Норвегії в Україні, яке долучилось до підтримки пілотного впровадження в місцевих громадах України. “Розумна Взаємодія” пропонує дещо інші підходи, ніж зараз панують, але чи стане “РВ” одним із механізмів, за яким в майбутньому USAID буде здійснювати безпосереднє партнерство з місцевими громадами? Звичайно цього зараз ніхто не може гарантувати. Так само ніхто не міг гарантувати, що українська розробка та організація буде відібрана агенцією серед інших із усього світу. Команда з України продовжує наполегливо працювати із зацікавленими в інноваціях партнерами та є відкритою до співпраці.
Інна Старчікова, виконавча директорка фонду “Молода громада” вже звернулася до всіх зацікавлених українських інституцій із пропозицією співпраці в питанні “Зміна Ролі Донора” ( https://www.prostir.ua/?news=usaid-prahne-zminyty-pravyla). Кому цікаво, звертайтесь до Інни на Фейсбуці, або за імейлом [email protected]. А для решти є сенс поки переглянути тематичні публікації з РВ в блозі на Просторі та почекати на перші результати діяльності міжнародної групи в Вашингтоні, які буду намагатись висвітлювати.