Кияни вийшли на акцію “За цирк без тварин”: фоторепортаж
15 квітня у столичному парку Шевченка відбувся мітинг "За цирк без тварин", організований зоозахисною ініціативою UAnimals. "Цирк - в'язниця", "Це не смішно", "Жорстокість - не розвага", "Цирк - ...
Додано:
Віталій Ніщименко
15 квітня у столичному парку Шевченка відбувся мітинг “За цирк без тварин”, організований зоозахисною ініціативою UAnimals. “Цирк – в’язниця”, “Це не смішно”, “Жорстокість – не розвага”, “Цирк – концтабір для тварин”, “Цирк для талановитих людей, а не для наляканих тварин” – такими гаслами сотні киян (і не тільки) висловили свою позицію щодо жорстокого поводження з тваринами у цирках.
Ініціатор акції, засновник UAnimals, Олександр Тодорчук, заявив: “Сьогодні українці вийшли на акцію, щоб висловити свою позицію і сказати, що варто покласти край знущанню над тваринами, українці готові до того, щоб тварин не мучили на манежах, не мучили їх батогами заради розваги.
У той самий момент, коли ми з Вами боремось за цирки без тварин, у різних містах України розпочинаються циркові шоу. У цей самий момент десь виводять змученого ведмедя на арену для того, щоб він їздив на велосипеді, тигра змушують стрибати у вогняне кільце – і він боїться батога свого дресирувальника, тому покірно все це виконує. Але насправді я хочу сказати, що боротьба за цирки без тварин, це, у першу чергу, для людей. Тому що ми хочемо врятувати тварин, але по суті ми рятуємо людяність – і маємо зробити революційний крок. Коли мене питають: “Чому цирки мають бути без тварин?”, я завжди дивуюсь, тому що у ХХІ столітті, коли хтось запускає космічні ракети, казати про те, що можна бити ведмедя, щоб він їздив на велосипеді в якійсь пачці балерини – це просто дико. Вже не кажучи про знущання над самими тваринами. Вся наша боротьба – вона і для людей теж. Ганді колись сказав про те, що моральний прогрес народу можна виміряти тим, як цей народ відноситься до тварин. І мені би хотілося, щоб прогрес нашого народу був на рівні зі світом, на рівні з ХХІ-м століттям.
Ми не проти цирків, – зауважує Олександр. – І коли мене питають, що б ми бачили на місці Національного цирку чи інших цирків, ми бачимо з Вами цирки, де не знущаються над тваринами. Мені дуже жаль акробатів, жонглерів, тому що їхнє керівництво плює у їхній талант, кажучи, що без змученого ведмедя цирк закриється, що талант цих людей нічого не вартує”.
Олександр відзначив роботу зоозахисників: “На розгляді у Верховній Раді України лежать одразу кілька законопроектів, які передбачають заборону або обмеження використання тварин у цирку. І сьогоднішня акція має на меті звернутися до депутатів, щоб вони проголосували за ці закони. Українці до цього вже готові.
Дуже багато країн, на які ми рівняємось, вже давно відмовилися від цього варварства або стоять на цьому шляху. Мені дуже хочеться, щоб Україна, принаймні, у цьому питанні була не серед останніх”.
Засновник ініціативної групи “Повернись Живим”, Віталій Дейнега, зазначив: “Я думаю, що єдина причина, чому у Київський цирк досі ходять люди, це тому, що у ньому не скляні стіни – і люди не бачать, в яких умовах утримуються тварини. Я думаю, що жодна дитина не хотіла б йти до цирку, якби бачила умови, в яких тримаються слони, леви, ведмеді… Я можу сказати, що можна довго сперечатися, що “це не на часі”, але чомусь військові сотнями привозять сюди собак і котів із зони АТО, яких покинули люди, або прибились до наших військових, і стали їхніми домашніми улюбленцями. Якщо немає любові людини до людини, може початись війна, але якщо людина не вміє любити тварин, то як вона навчиться любити людей? Скажіть мені, будь ласка?!”.
Акцію також підтримали зірки українського шоу-бізнесу Даша Астаф’єва, Ната Жижченко (ONUKA), Ірина Лузіна (panivalkova) та багато інших.
Учасники акції створили десятки креативних плакатів:
Більше у відео: