“Без броні”: презентовано результати проекту
Сьогодні в Києві підбили підсумки проекту «Без броні» – проекту психологічної реабілітації та соціальної адаптації до мирного життя військовослужбовців, що мав на меті створення єдиної бази даних ...
Додано:
Любов Єремічева
Сьогодні в Києві підбили підсумки проекту «Без броні» – проекту психологічної реабілітації та соціальної адаптації до мирного життя військовослужбовців, що мав на меті створення єдиної бази даних усіх наявних ініціатив з надання юридичної, психологічної, соціальної та медичної допомоги бійцям АТО. Для цього створено портал bezbroni.net, що виконаний у вигляді інтерактивної мапи, на якій кожен з легкістю зможе знайти необхідну допомогу: від психологічної реабілітації до вирішення питань з працевлаштуванням.
Ініціатори проекту – активісти ГО «STUDENA» – також мали на меті розвінчати усталені стереотипи серед військових про те, що звертатися за психологічною підтримкою – це вступати у протиріччя із образом хороброго воїна.
“Наша система реабілітації є доволі застарілою і не відповідає міжнародним стандартам. Перш за все тому, що у нас не впроваджені і не адаптовані до українського законодавства міжнародні терміни, які пов’язані із людьми із обмеженими можливостями і ті, які потребують реабілітації. Наш закон про реабілітацію інвалідів є застарілим і з цим виникає дуже багато колізій і проблем“, – головна юристка проекту “Без броні”, заступниця Голови ГО «STUDENA» Оксана Іванців.
“Ми впродовж п’яти місяців збирали і обробляли ініціативи, які є в Україні, які надають безкоштовну кваліфіковану допомогу учасникам АТО – юридичну, соціальну, психологічну, медичну тощо – будь-які види допомоги, які відповідають основним критеріям: безкоштовно, фахово, і мають бути дієвими… Станом на зараз у нас є 518 ініціатив, які відповідають цим критеріям і які є внесеними до бази даних нашого сайту http://www.bezbroni.net/”.
“Ми провели опитування наприкінці проекту, ще не всі дані оброблені, із приводу звернення людей до психотерапевтів. Чесно кажучи, результат мене дуже вразив, тому що проти 14%, які ми мали в грудні 2015 року, ми зараз отримали 33% людей, які зверталися коли-небудь до психотерапевта”, – директорка ГО «STUDENA», координаторка проекту «Без броні» Анастасія Мельниченко.
Виступ повністю:
“Якщо аналізувати ініціативи, які ми додали, то звісно волонтерські групи, громадські організації, об’єднання ветеранів, спілки по всій Україні, так само тепер об’єднуються і так само тепер займаються адаптацією ветеранів АТО після повернення до мирного життя. Держава, яка володіє значно більшими ресурсами, може запропонувати більш системний підхід, тому деякі питання допомоги ветеранам АТО без держави вирішити неможливо. Але якщо говорити про найбільш цікаві та незвичні, дієві ініціативи, то вони звісно виникають саме у громадських організацій, вони дуже різноманітні. За півроку роботи ми зіштовхувалися із абсолютно такими речами, яким аналогів немає в світі щодо адаптації ветеранів – це може бути, наприклад, іпотерапія, коли хлопців лікують через спілкування із конями, це можуть бути безкоштовні екскурсії в обсерваторію, це можуть бути різні силові види спорту, до яких безкоштовно залучають ветеранів…“, – заступник голови Київської міської Спілки ветеранів АТО Антон Колумбет.
Виступ повністю:
“Якщо говорити про цифри, протягом 2015 року за програмою психологічної реабілітації отримали допомогу 4800 учасників АТО, але ми дуже чітко визнаємо, що кількісні показники є абсолютно недостатніми, тому що одна справа кількість, а інша – якість наданих послуг. На рівні держави має бути сформована цілісна галузь реабілітаційних послуг“, – Наталія Зарецька, заступниця начальника управління у справах ветеранів та учасників АТО Міністерства соціальної політики України.
Проект «Без броні» ініційовано ГО «STUDENA», в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) , за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).