Дев’ять днів про права людини на 16-му Docudays UA

У Києві відбувся Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.Цього року відвідувачі фестивалю могли побачити 76 фільмів із 38 країн світу. 27 з них – українські. А також в ...

Слайдер ГП(26)

Громадський Простір

У Києві відбувся Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Цього року відвідувачі фестивалю могли побачити 76 фільмів із 38 країн світу. 27 з них – українські. А також в рамках програми “RIGHTS NOW” пройшли тренінги, дискусії, майстер-класи, а також працювала Жива бібліотека та освітня майстерня DOCU/CLASS.

DSC08853

Фестиваль документального кіно про права людини тривав 9 днів та завершився 30 березня. Dcudays UA – це також і мандрівний фестиваль, тому із жовтня до кінця грудня Docudays UA проведе покази у 22-х областях України – у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, колоніях для засуджених і СІЗО України тощо.

Питання прав людини у цифрову епоху стало головною темою 16-го фестивалю та сформульовано запитанням “Дозволити програмі змінити вашу свідомість?”

DSC08874

artificial intelligence, голосування, smart houses, булінг, digital rights, мова ворожнечі, censorship, дрони, personal data, віртуальна реальність.. це ключові слова і теми 16-го фестивалю кіно про права людини.

Під час фестивалю відбувся показ документального проекту «Балух».

Це історія про українського в’язня Кремля, активіста з Криму Володимира Балуха, який зараз відбуває покарання. Фільм зняла команда “Крим.Реалії” (Радіо Свобода). Для зйомок журналісти вирушили до анексованого Криму, щоб, незважаючи на переслідування і погрози, розповісти життєву історію Балуха.

Напередодні завершення фестивалю, 28 березня, в IZONE відбулась церемонія нагородження переможців та переможниць цьогорічного Docudays UA.

Фільми змагались в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО та DOCU/УКРАЇНА 

Нагородження переможців Docudays UA-2019 (3)

 Фото: Cheppel VV

У різних конкурсах змагались 29 фільмів. Кожну конкурсну програму оцінював окремий склад журі, до якого входили зарубіжні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці.

DOCU/СВІТ

Головний приз

ГОЛОСИ МОРЯ

Кім Гопкінс, Велика Британія

Журі: за потужних, зворушливих і теплих персонажів, за любов, яка перемагає все, за чутливу камеру, яка створює гармонію героїв у середовищі.

Спеціальна відзнака

БІЛА МАМА

Зося Родкєвич, Євґєнія Останіна, Росія

Журі: за героїню, яка дає нам надію та віру в те, що у нас достатньо сили, щоб впоратися з труднощами життя.

DOCU/УКРАЇНИ

Головний приз

ІСТОРІЯ ЗИМОВОГО САДУ

Семен Мозговий, Україна

Журі: робота всього життя жінки розквітає й відображає картину природного колообігу та невідворотних змін.

DOCU/КОРОТКО

Головний приз

НАРОДЖЕННЯ ДРУЖБИ

Ацуші Куваяма, Португалія

Журі: підйом по сходах стає історією любові, дружби та багатообіцяючої вечері, знятої з шармом, стилем, душею та гумором.

Спеціальна відзнака

ПОНАД СТІКСОМ

Марія Стоянова, Марія Теребус, Юлія Данильчук, Людмила Парасківа, Катерина Рибачук, Анастасія Фещук, Іван Бершадський, Алла Онопченко, Україна

За чудовий приклад того, як колектив молодих кінематографістів може об’єднатися і створити цілісну історію, показану з багатьох точок зору суспільства.

Також цього року фестиваль започаткував нагороду «RIGHTS NOW!», на яку було номіновано десять фільмів з усіх програм Docudays UA.

DSC08281

НОМІНАЦІЯ RIGHTS NOW!

Головний приз

ЧИСТИЛЬНИКИ

Ганс Блок, Моріц Різевік, Бразилія, Німеччина

Журі: за підняття дискусійних питань щодо приватності, свободи слова та захисту прав людини в світі, де інтернет та соціальні мережі займають дедалі більше нашого особистого простору, а ми самі стаємо частиною глобальної мережі.

Спеціальна відзнака

ЗАПИС ЩЕ ТРИВАЄ

Ґіят Аюб, Саїд Аль Батал, Сирія, Ліван, Катар, Франція, Німеччина

За людські історії, які приховуються за військовими новинними зведеннями. За сміливість людей, які не втекли від збройного конфлікту, але взяли в руки камеру замість зброї та показують реальні події в Сирії всьому світу.

КОЛИ ЯГНЯТА СТАЮТЬ ЛЕВАМИ

Джон Касбе, США

Режисер зумів об’єднати особисті драми простих людей та глобальні екологічні катастрофи, що торкаються всіх.

А також головний приз студентського журі отримав «Заповідник Асканія» Андрія Литвиненка та приз імені Андрія Матросова від організаторів Docudays UA для фільму “Я виросла, поки ви спали”.

Глядачі та глядачки обрали свого фаворита і ним став фільм «Біла мама» режисерок Зосі Родкєвіч та Євґєнії Останіної.

На церемонії закриття виступив українсько-французький гурт StereOrpheo. 

 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається щороку впродовж останнього тижня березня в Києві. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України в рамках Мандрівного фестивалю. 

 

Читайте також: Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA

 

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків