ЄвроМайдан – Україна (оновлюється)

Десятки тисяч українців по всій Україні продовжують збиратися на Майдани. І якщо на початку на Євромайдан у Києві вийшли, аби висловити свій протест проти непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. То ...

Майдан

Громадський Простір

Десятки тисяч українців по всій Україні продовжують збиратися на Майдани. І якщо на початку на Євромайдан у Києві вийшли, аби висловити свій протест проти непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. То сьогодні сотні тисяч українців – згуртовано борються вже за те, аби лишатись повноправними громадянами у своїй країні…
Опитування “Яким чином Ваша ГО співпрацюватиме з владою в найближчий час?”

16 січня

Верховна Рада проголосувала за Держбюджет на 2014 рік. За проголосували 249 депутатів. Про системні ризики вартістю понад 188 млрд грн. читайте тут. Україна втрачає ознаки суверенної і незалежної, правової, демократичної і соціальної держави. Сьогодні через 232 депутатів ВРУ ухвалено Закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, яким передбачені зміни до нового закону про НУО щодо “Громадських Об’єднань, які виконують функції іноземного агента”.


14 січня

Сьогодні відбулась акція «Народний блокпост», активісти пішки рушили в бік резиденції президента України Віктора Януковича «Межигір’я». Також сьогодні під час сесії Європарламенту у Страсбурзі президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що найважливіші події Вільнюського саміту “Східного партнерства” відбулися на вулицях Києва. Він наголосив, що мирні акції на підтримку європейського шляху розвитку України підтверджують важливість цінностей ЄС не тільки для європейців.

13 січня

На прес-конференції предстоятель УГКЦ Святослав заявив, що Міністерство культури погрожує Українські греко-католицькій церкві судовими позовами за участь її духовенства у протестах. Також оприлюднено Резолюцію Першого Всеукраїнського форуму Євромайданів України, який на днях відбувся у Харкові.

12 січня 2014

У Києві відбулося перше у новому році віче – було знову велелюдно. Майдан закликав Європейський суд з прав людини винести рішення щодо звільнення Юлії Тимошенко. У Харкові пройшов другий день Форуму євромайданів, знову з пригодами, Харківський Євромайдан закидали петардами і “замінували” храм. Харківський Євромайдан закидали петардами і “замінували” храм. Учасники Форуму Євромайданів оголосили підсумкову резолюцію свого зібрання.

 

11 січня 2014 Євромайдан оголосив суботу днем жалоби за загиблими в пожежі у Харкові. А там, у Харкові, антимайданники мітингують проти всеукраїнського Форуму Євромайданів, який двічі змінював дислокацію, через відмову в домовленому залі проведення. Форум прихистила автокефальна церква, який почався під штурм невідомих молодиків. Щодо дій активістів під Святошинським РВВС вже відкрили 5 справ. 10 січня 2014 Мітингувальники заблокували Києво-Святошинський райсуд, який виніс вирок “васильківським терористам”. Там “Беркут” жорстоко побив протестувальників. Активісти “Автомайдану” своїми машинами заблокували автобуси “Беркуту” неподалік від Святошинського відділку МВС на Проспекті Перемоги у Києві. Вони вимагали від спецпризначенців зняти чорні “маски” – і їм це вдалось. Бо через годину-дві там було вже тисячі людей. Омбудсман повідомляє про 11 постраждалих мітингувальників, МВС − про близько 20 «беркутівців». Зокрема, побито Юрія Луценка. 31 грудня – 1 січня У Новорічну ніч близько 500 тисяч людей заспівали національний гімн на Майдані Незалежності. За заявою одного із комендантів Будинку профспілок у Новорічну ніч ЄвроМайдан в Києві відвідали близько 2 мільйонів людей. Також цього року вперше в історії своє Новорічне привітання для президента країни записали громадські активісти.

IMG_8842

30 грудня Відбулася акція Громадського сектору Євромайдану «НЕ БІЙСЯ – ВИЙДЕ МІЛЬЙОН!» з метою нагадати про трагічні події ночі 30 листопада та закликати громадян підтримувати один одного та захищати свої права.

 

29 грудня

У Києві традиційно відбулось віче під гаслом “Солідарність проти терору”, на якому затверджено маніфест ВО “Майдан” (план дій на січень). Водночас організовано автопробіг (більше 1000 авто) до резиденції Президента. Попри те, що євромайдан розділився на кілька автоколон і власне учасників віче, людей (всюди) більше ніж очікувалось після тижня всіляких песимістичних прогнозів. Однозначно, прикрий випадок з Тетяною Чорновол викликав нову хвилю обурень.

 

 

26 грудня

Акція “Геть кривавого міністра!” біля МВС. Сьогодні до будівлі Міністерства внутрішніх справ України в Києві прийшли журналісти, активісти та небайдужі громадяни з вимогою незалежного розслідування нападу на журналістку Тетяну Чорновол і відставки міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка.

25 грудня
Від ранку під стінами МВС триває пікет у зв’язку з жорстоким побиттям Тетяни Чорновол. Медіа-профспілки у заяві продовжують вимагати відставки Міністра внутрішніх справ. Відбулася прес-конференція “Євромайдан SOS: Розвіртуалізація. Підсумки роботи та плани ініціативи”.

 

 

24 грудня
В Україні зростає хвиля розправ над активістами Євромайданів по всій Україні. Так за останні дні скоєно 4 злочини, 2 з яких ввечері-вночі – жорстоко побили журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол, і дещо раніше скоєно бандитський напад на активіста Євромайдан у Харкові. Правозахисники вимагають припинити хвилю розправ з активістами “Євромайданів”, звернулися по оцінку до Омбудсмена в окремій Петиції.

 

23 грудня Рада Народного об’єднання «Майдан» провела перше засідання. Ось що думають громадські експерти про новостворене Народне об’єднання “Майдан”. Як мінімум у 9 регіонах розпочались репресії проти учасників Євромайдану. Тим часом, Президент підписав закон, згідно з яким мають бути звільнені всі євромайданівці (та краще б він того не робив, кажуть юристи та громадські діячі через низьку якість закону). Стартував процес координації дій самоорганізованих ініціатив Євромайданів.

22 грудня

На Майдані відбулось традиційне віче, де було оголошено про створення загальнонаціональної організації Народне об’єднання “Майдан”, його склад, зачитано і схвалено резолюцію НОМ. Що викликало дискусію серед громадської спільноти у розрізі бачення виходу із ситуації, так зокрема а/політичності цієї платформи.

20 грудня
Сьогодні «загальнонаціональний круглий стіл» відбувся без В.Януковича та опозиції. Лідери опозиції закликали Євромайдан нагадати про себе В.Януковичу: “Ми всі вийдемо на Майдан Незалежності о 12.00 у неділю, щоб показати, що нас – мільйони, і ігнорувати нас не варто!”. Сьогодні в 04:04 ранку провладними тітушками було атаковано приміщення Харківської Просвіти, де за сумісництвом і розташований Штаб ЄвроМайдану у Харкові. Євромайданівцям довелося залишити сміття міліції, яка заблокувала під’їзди до Майдану.

DSCN4662
19 грудня
В.Янукович ініціює у п’ятницю круглий стіл для вирішення ситуації в країні, але опозиція готова йти на нього за умови амністії для мирних громадян, які були затримані. Згодом Верховна Рада проголосувала за звільнення від кримінального переслідування учасників масових акцій. Сьогодні В.Янукович заявив, що Росія виділила Україні фінансову допомогу без жодних додаткових вимог, та пообіцяв, що у січні проведе підсумкову прес-конференцію, зазначивши наступне: “Я вже там в усіх подробицях трошки розкрию, як ми прожили 13 рік і буду пояснювати нашому суспільству, як ми пройшли цей рік”.

DSCN4732
collage_photocat
18 грудня
Ян Томбінський заявив на Євромайдані, що Україна змінює курс зовнішньої політики після підписання президентом Януковичем домовленостей у Москві. Уряд дає «зелене світло» для підписання 5 угод з ЄС, заявив М.Азаров. Вашингтон має розглянути санкції щодо українських чиновників, які стоять за насильством проти проєвропейських демонстрантів в Україні. Сьогодні «Криваву ялинку» встановили перед офісом Ріната Ахметова. Ялинка була прикрашена фотографіями побитих “Беркутом” людей в ніч на 30 листопада.

c_2f98a8fb3711d5b460d8681c91132c48
17 грудня
В.Янукович на чолі урядової делегації відвідав Москву, де зустрівся з В. Путіним. Сторони підписали низку документів, серед яких – надання Україні кредиту обсягом 15 мільярдів доларів США та зниження ціни на газ. Експерти вважають, що Росія через надання кредитів і знижок на газ намагається утримати Україну від приєднання до Європейського союзу, а також, що ці угоди можуть занадто дорого обійтися Україні. Опозиція в свою чергу негативно оцінила укладені угоди та заявила, що жодні документи, які суперечать європейській інтеграції України, не пройдуть процедуру ратифікації у Верховній Раді.

c_84b9890e2a029e09579752ae42ed6e13
16 грудня
Сьогодні учасники Євромайдану пікетували представництво ЄС в Україні. Активісти закликали європейців відкрити двері для України та максимально спростити візовий режим з Україною. Окрім того, комісар ЄС з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив сьогодні у Twitter, що Європейський Союз призупиняє роботу над підготовкою до підписання Угоди про асоціацію з Україною через заяви українського президента та урядовців, які “не відповідають реаліям”.

мітинг
15 грудня
Відбулось Народне віче під назвою «День гідності», участь в якому на Євромайдані взяли тисячі українців. Також в цей день відбувся мітинг від Партії регіонів на підтримку влади – так званий “антимайдан”. Наступне Народне віче заплановано на 17 грудня, мета якого застерегти президента від антиукраїнських кроків. Саме в цей день має відбутися офіційний візит В.Януковича до Москви.

collage_photocat
collage_photocat
14 грудня

1489036_10202516383687793_1972100369_n
13 грудня
Відбувся загальнонаціональний круглий стіл, мета якого була знайти компроміс та рішення для виходу всієї країни з політичної кризи. Але нічого знайдено не було. В.Янукович висловив незадоволення щодо підготовки до підписання Угоди про асоціацію та пригрозив відсторонити чиновників, які цим займались. Також заявив, що троє осіб були причетними до прийняття рішення про розгін студентського мітингу в ніч на 30 листопада. Також українські ЗМІ повідомляють, що на вихідні планується антиєвромайданівський мітинг, на який звозять людей із регіонів.

 

12 грудня Україна та світ рефлексує після нічного розгону. Відновлено барикади, відновлено віру в самих себе. Усі діалоги, круглі столи попрано. Йдуть залякування, виклики медіа до міліції. Але люди йдуть, їдуть – і їх багато! “Настрій просто відважний, рішучий, згуртований – ми там як моноліт, як якийсь твердий останній камінь свободи в Україні, загалом неймовірно як наші організовуються”, – цитата нашого волонтера.

11 грудня

Нічний розгін Євромайдану для зачищення інфраструктури Майдану. Перекривається дорога, бум активності в соціальних мережах, є арешти, звучать дзвони церков Київ пробуджується і їде на Майдан. За півтори години майдан укріпився кількісно. Київ всю ніч у прямому ефірі всіх світових телеканалів.

 


10 грудня. Звільнений від учасників Євромайдану урядовий квартал заблокували силовики. Представництво ЄС також заблоковане. Метро “Хрещатик” та “Майдан Незалежності” періодично закривають через “замінування”.

9 грудня. Влада пішла в наступ

Правоохоронці розбирають барикади у центрі Києва

8 грудня. На Майдан Незалежності в Києві зібралося близько мільйона людей.
Українську владу закликали негайно визволити активістів, протиправно утримуваних під вартою, домогтися виведення спецпризначенців з вулиць Києва та інших міст і унеможливити насильство щодо мирних демонстрантів.

1 грудня у Києві відбулося всеукраїнське віче на підтримку євроінтеграції, участь у якому взяли, за різними оцінками, від 500 тис. до 1,6 млн осіб. Такою була реакція українців на кривавий розгін студентського євромайдана.

Допомога Євромайдану

15 тис. громадян підтримують життєздатність Майдану. Долучайся!

Євромайдан – ФБ-група для координації волонтерів Майдану

Євромайдан – Facebook спільнота

Як допомогти “Євромайдану” (постійно оновлюється)

Аналітика

Майдан-2013: хто стоїть, чому і за що?

Правова аналітика «Євромайдану»: відсутність правових підстав для діяльності «Беркуту» в Україні

Правові підстави для відставки Уряду

Правова аналітика «Євромайдану»: втручання у внутрішні справи держави та відповідальність держав на міжнародному рівні

Правова аналітика «Євромайдану»: референдум – як форма безпосереднього народного волевиявлення

Право на мирні зібрання та його законодавче регулювання

Стежте за оновленнями на Європейському Просторі

21 листопада, якраз в 9-ту річницю Помаранчевої революції, у Києві вночі на Майдан вийшло понад 2 тис осіб, обурених різким рішенням уряду зупинити процес зближення з ЄС на фінішній прямій. Десятки, сотні активістів у всіх обласних центрах та маленьких містечках продовжують організовувати місцеві Майдани.

Тисячі людей вийшли на Євромайдан у Києві (фото, відео)


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест