Голос “Іншої Росії”: по-хорошему завидуем победившему Майдану

У день інавгурації Президента України біля Софії у Києві зібралось чимало киян, гостей міста, а також іноземні офіційні та неофіційні делегації.  Громадському Простору вдалося порозмовляти з ...

К.Мальдон

Громадський Простір

У день інавгурації Президента України біля Софії у Києві зібралось чимало киян, гостей міста, а також іноземні офіційні та неофіційні делегації. 

Громадському Простору вдалося порозмовляти з делегатами російського громадянського суспільства – або Московською сотнею, як вони себе називають – Катериною Мальдон та Володимиром Малишевим. Власне, це та сама активістка, яка пройшлася з великим українським прапором центром Москви під слова “Ще не вмерли України ні слава, ні воля…”, а Володимир – є послом громадянського суспільства Росії на Майдані вже 5-й місць.

Катерина Мальдон – лідер ініціативної групи ошуканих багатодітних черговиків Москви (має четверо дітей). На початку грудня минулого року вона і ще 7 осіб оголосили голодування і тримали його 14 днів, вимагаючи від влади виконання зобов’язань. К.Мальдон – постійна учасниця акцій протесту, неодноразово затримувалася поліцією.

Український Прапор у центрі Москви

У центрі Москви громадські активісти влаштували ходу з гігантським банером у вигляді українського прапора. Семеро з них вийшли на Тверську вулицю в районі Центрального телеграфу і рушили з банером у бік Кремля. При цьому вони співали український гімн. Восьма учасниця акція розкидала листівки. Вулиця була перекрита з нагоди Першотравня. Було затримано четверо активістів: Катерина Мальдон, Ільдар Дадінью, Максим Чеканов і Михайло Удіму. Решта встигли втекти. “Досить ростити імперію і відновлювати Союз”, – йшлось у листівці. “У той час як брати-українці змогли згуртуватися і ціною великих жертв відстояли на Майдані свою свободу від нечестивої влади, росіяни, рабськи віддані диктатору, не бачать і не хочуть бачити бід власної країни, – пишуть активісти. – Російський народ згуртувала не боротьба за гідне життя і дотримання прав людини, а жахлива провокація спецслужб, продажне телебачення і думка “Крим наш”. Люди, прокиньтеся!

Через три з половиною години активістів відпустили. Їх не стали затримувати на 48 годин у зв’язку зі святковим графіком роботи судів.

Затримано Катерину Мальдон було і 18 травня біля Соловецького каменя, де проходила серія одиночних пікетів на вшанування 70-ї річниці депортації кримських татар радянською владою.

Раніше Катерина Мальдон затримувалася на протестній акції поблизу Кремля. Мальдон встала біля пам’ятника Жукову з траурним вінком “Російській демократії”. Разом з нею затримано ще 12 учасників одиночних пікетів на захист “в’язнів 6 травня”. Також був пікет солідарності з активістами, які протестували проти прописки. На них завели кримінальну справу. Мальдон вийшла з плакатом “Fuck off зі своєю реєстрацією”, її затримали. 2 березня тогоріч Мальдон провела поодинокий пікет на “Марші на захист дітей та материнства” з плакатом “Марш негідників”. Разом з іншим пікетників Григорієм Саксонова була затримана.

К.Мальдон так прокоментувала Громадському Простору становище громадських активістів в Росії: “Ми зараз діємо за принципом – роби, що повинен робити, і хай буде, що буде. Розумієте, зараз нічого глобального зробити не можна. Наші Майдани, які починались, розігнали…. різниця в тому, що в Україні після першого студентського розгону був мільйон, а у нас “свинтили”, і все. У нас 1937 рік в Росії, поліцейська держава…. ми всі готові до того, що нас можуть посадити у будь-який момент“.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків