Мустафа Найєм: Єдиний шлях щось змінити – взяти на себе відповідальність

У Варшаві з 29 березня по 1 квітня відбулись семінари для 23 українських депутатів, в рамках проекту “Підтримка для депутатів з Євромайдану”. Спеціально для Koło Aktywności-Polska&Ukraina ...

Польща

Громадський Простір

У Варшаві з 29 березня по 1 квітня відбулись семінари для 23 українських депутатів, в рамках проекту “Підтримка для депутатів з Євромайдану”.

Спеціально для Koło Aktywności-Polska&Ukraina народні депутати – Альона Шкрум, Мустафа Найєм та Вікторія Пташник – надали коментарі.

“Я розумію, що це єдиний шлях щось змінити, взяти на себе відповідальність. Насправді, якщо подивитись, що відбувається навколо, то побачите, що покоління йде, наступні люди приходять, і рано чи пізно нам прийдеться відповідати за те, що ми зробили. Тому що ті претензії, які ми пред’являємо нашим батькам, дідусям і тим людям, які зараз є в Парламенті, в уряді, які зробили щось не так, то ті самі претензії будуть стосуватись нас. І той досвід, який ми побачили в Польщі, то для мене це приклад того, якими ми можемо стати. Ті люди, які зараз знаходяться в Польщі, колись так як і ми починали відбудовувати країну, починали з того, що в країні був банкрут, починали з того, що в країні падала економіка”,Мустафа Найєм, український політичний діяч, депутат від партії «Блок Петра Порошенка».

На даний момент, за словами народного депутата, хвиля української громадянської активності набагато більша ніж польська, проте не є такою системною як у Польщі.

“Наша українська Революція Гідності показала те, що український народ є дуже волелюбний, мужній і насправді незламний, навіть в тій ситуації коли вважали, що змінити нічого не можливо. Ми хочемо наслідувати так само і ваш досвід зараз, в тих реформах, які вам вдалося зробити. Ми зустрічалися з багатьма вашими державними діячами, які говорили, що Польщу так само ніхто не чекав у Європейському Союзі і ніхто так само Польщі в свій час не допомагав задля її швидшого приходу в ЄС. Саме тут ми намагаємося брати до уваги польський досвід, не складати рук і говорити, що якщо самостійно ми не візьмемо на себе відповідальність і не зробимо ці реформи, то за нас їх точно ніхто не зробить,” - Вікторія Пташник,депутатка від «Об’єднання «Самопоміч».

“Громадянське суспільство – це там, де народжуються нові лідери і нові політичні еліти, а без зміни нових політичних еліт ми нічого не зробимо. Зараз, на жаль, в Україні ще не сформована і не змінилася справжня політична еліта. Сподіваюсь, що ті хто прийдуть за нами або разом з нами наступного разу змінять політичну ситуацію… У нас в Парламенті зараз величезна місія провести три нових закони. Перший – Про державну службу – повністю новий закон, коли всі вакансії про державну службу будуть на єдиній веб-сторінці, і конкурс буде справжній, відкритий та буде справжня незалежна комісія, що буде обирати людей на державну службу. Другий закон – про Кабінет міністрів, для того, щоб ці ризики і конфлікт інтересів прибрати. А третій закон – це публічні фінанси. Дійсно, контроль над державною власністю і контроль над фінансами Кабінету міністрів. Це буде найскладніший закон.”, - Альона Шкрум, депутатка від фракції політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Організатор зустрічі – Фундація ім. Стефана Баторія.
______________________________________

Джерело : Koło Aktywności-Polska&Ukraina


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків