Михайло Шелеп: Майдан – задекларована воля до змін, але не зміни

Михайло Шелеп, громадський діяч з Луцька, продовжує серію коментарів на тему "Революція Гідності: рік потому". Майдан – це лише перший крок до тих змін, на які чекає суспільство - переконаний ...

Михайло Шелеп

Любов Єремічева

Михайло Шелеп, громадський діяч з Луцька, продовжує серію коментарів на тему “Революція Гідності: рік потому”. Майдан – це лише перший крок до тих змін, на які чекає суспільство – переконаний Михайло.

Рік тому, коли журналісти, студенти та громадські активісти вийшли 21 листопада на Майдан Незалежності у Києві, я подумав, що нас чекає великий і складний шлях. Але я не вірив, що в існуючих на той час умовах можна буде досягнути суттєвих змін. Я навіть написав блог «Зрив євроінтеграції – ще один шанс на оновлення суспільства», в якому скептично поставився до варіанту швидкого повалення режиму Януковича, але закликав громадських активістів до «національного гуртування».

Як виявилося згодом, я недооцінював Майдан…

Попри це, я намагався постійно бути на Майдані: спочатку в Києві, потім у Луцьку. Я не часто ночував на Майдані Незалежності, але вдень намагався робити те що вмію і чим був би корисний для людей на Майдані.

Та беручи участь у подіях Революції Гідності, я ще більше упевнився в думці, що зміни самі по собі не відбуваються, їх потрібно домагатися самому.

А ще повірив у те, що українці хочуть змін. Загиблі Герої Майдану саме за це віддали своє життя. 

Однак, через рік після Майдану я теж зрозумів, що Майдан – це не зміни. Наш Майдан – це лише зрушення, поступ у правильному напрямку, задекларована воля до змін, але не зміни. Дві виборчі кампанії та повсякденне життя це підтвердили. Люди в більшості своїй не змінилися…

Вони готові виходити на майдани міст та вимагати змін, але не готові у щоденному житті діяти інакше, бути чесними та принциповими, не давати хабарі, чекати своєї черги, бути більш вимогливими до політиків та активнішими у суспільному житті. 

Так, Майдан дав нових громадських активістів, він пробудив у багатьох людях почуття власної гідності. Але таких людей ще мало. Замало для того, щоб ми домоглися реальних змін у цій країні.
Отож громадським активістам є ще чимало роботи.

Майдан – це лише перший крок до тих змін, на які чекає суспільство. Тому ми не маємо права зупинятися на початку дороги.

………………………………..

Цей листопад – знаковий для кожного свідомого українця. Вже незабаром ми відзначатимемо річницю Революції Гідності. Що змінилося за цей рік? Яким він був для нас і для всієї України? Громадський простір протягом листопада 2014 буде публікувати коментарі учасників Майдану, які висловлюватимуть свої рефлексії з приводу того, що позитивного і не дуже сталося за цей рік для країни.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків