Пошукова ініціатива Майдану: досі безвісти 53 активіста

За 2014-2015 роки було близько 1 тисячі зниклих осіб. За цей період знайдено 957 осіб, серед них 17 осіб було знайдено мертвими, 6 з них є Героями Небесної сотні, щодо решти 11 осіб, то складно ...

Майдан

Галина Жовтко

За 2014-2015 роки було близько 1 тисячі зниклих осіб. За цей період знайдено 957 осіб, серед них 17 осіб було знайдено мертвими, 6 з них є Героями Небесної сотні, щодо решти 11 осіб, то складно визначити причетність до Майдану. На даний момент не знайдено 53 зниклих активіста. Про це повідомили волонтери Пошукової ініціативи Майдану.

Тетяна Слободян,  координаторка Пошукової ініціативи Майдану: “У 2015 році, під час другої річниці, у нашій базі було 57 зниклих. На сьогоднішній момент ця цифра – 53 особи і плюс 3 особи було додано цього року до бази. Тобто, загальна кількість була 60 осіб на 2015-2016рр. З них 7 вдалося знайти лише цього року. На жаль, троє осіб є загиблими, по двох причину смерті встановити неможливо, і, відповідно, троє – живі-здорові. На сьогоднішній момент в базі залишається ще 53 зниклих і їхні пошуки потрібно обов’язково продовжувати”.

“Загалом, площа, яку ми охопили своїми пошуковими групами з лютого до травня складає 100 км², також нам вдалося перевірити близько 100 різних об’єктів, в тому числі водних. Ми пірнали з аквалангістами, ходили з діггерами у підземелля чи під нашим Палацом у Маріїнському парку. За цей час було знайдено чимало інформації, документів, інших даних – речей, які може мають стосунок до Майдану, але однак тоді в тому хаосі, коли тоді ще поліція не працювала, їх не було кому передати і, відповідно, це зараз не задіяно до справи зниклих. До нас надходило багато повідомлень з анонімних джерел – саме через анонімні джерела, які стверджували, що в крематорії палять сотні трупів, в Профспілках десятки обгорілих … ми були вимушені діяти самостійно, бо міліції як такої тоді не було. Ми фактично до кінця весни робили роботу тодішньої міліції”, – розповів Тарас Матвіїв, координатор Пошукової ініціативи Майдану, який разом Миколою Андрієвським та волонтерами здійснювали пошуки зниклих в окремих районах Києва та Київщини.

Як повідомила Надія Другова, координаторка Пошукової ініціативи Майдану, відкрито лише 4 кримінальних провадження і відбулося лише 4 досудових розслідування.

Окрім цього представники Пошукової ініціативи Майдану повідомили, що ними була знайдена “постанова” про те, щоб знищити всю доказову базу євромайданівців, які зникли або які в той час були незаконно засуджені. Зрозумілої відповіді від депутатів на запити активістів щодо цієї постанови поки немає.

“Ми були у Бюро судово-медичної експертизи і просто випадково натрапили на такий цікавий документ про те, що департаменту охорони здоров’я наказано 28 березня… нас здивувало, бо якби це було у січні, лютому, листопаді… 28 березня 2014 року знищити усі інформаційні дані, будь-які факти, не уточнювалося саме  які, але які можуть стосуватися подій Майдану. Ми сфотографували це, є цей указ пані Лутковської, вірніше її заступника Бема на той час… І, знову ж таки, робили це законно через депутатів запити, однак точної стопроцентної відповіді, зрозумілої для нас, ми не отримали”, – Тарас Матвіїв, координатор Пошукової ініціативи Майдану.

 

База зниклих активістів під час подій Революції Гідності (Пошукова ініціатива Майдану) 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом