Презентація проекту «Будинок Слово»

Створення соціального проекту за допомогою поєднання технологій та культури – саме така мета стоїть перед авторкою інтерактивного музею «Proslovo» Анастасією Ковальовою. Про свою ідею, робочий ...

17758365_223705721440719_5612975220737138792_o

Громадський Простір

Створення соціального проекту за допомогою поєднання технологій та культури – саме така мета стоїть перед авторкою інтерактивного музею «Proslovo» Анастасією Ковальовою. Про свою ідею, робочий процес, інструменти візуалізації та труднощі втілення Анастасія розповіла на презентації проекту, яка відбулася в Харкові, 26 квітня, в Хабі соціальної активності «Студія 42».

Анастасія Ковальова. Фото - Хаб соціальної активності «Студія 42»

Анастасія Ковальова. Фото – Хаб соціальної активності «Студія 42»

“Будинок Слово”. Фото – Хаб соціальної активності «Студія 42».

Трішки історичного екскурсу

Будинок «Слово» споруджений наприкінці 20-х років минулого століття спеціально для українських письменників та діячів культури. Вже в 30-ті роки ціла плеяда літераторів почала заселяти ще недобудовані квартири: Остап Вишня, Микола Хвильовий, Володимир Сосюра, Лесь Курбас, Іван Багряний, Павло Тичина.

Але через два роки комфортне життя в апартаментах змінилося серією трагічних подій: близько 40 українських письменників були розстріляні або заслані в сталінські табори.

харків

Після війни історія будинку стала предметом дослідження та наукових робіт Володимира Куліша, Наталки Дукиної, Ольги Бертельсен. Зараз основні експонати будинку «Слово» знаходяться в Харківському літературному музеї, зі співробітниками якого співпрацює авторка проекту.

Як виникла ідея?

Як розповідає Анастасія Ковальова: «Все почалося рік тому, в серпні, з культурного форуму «ГаліціяКульт», коли до нас приїжджали львів’яни. У них були різні резиденції, в тому числі архітектурна резиденція, об’єктом якої був будинок «Слово». Вони вивчали його з різних сторін, спілкувалися з мешканцями, в тому числі зі мною. І так вони запустили певний процес».

Проте головним поштовхом до створення проекту була дискусія, яка відбулася на Фейсбуці з гідами та екскурсоводами Харкова на тему туристичної привабливості міста для іноземців. Суперечка торкнулася в тому числі й самого будинку «Слово» –  і пані Анастасія запропонувала запустити сайт proslovo.com.

17629873_223704008107557_806097883472146734_n

Перша інформація для проекту була надана представниками ЛітМузею Ольгою Черемською та Мариною Куценко. Зовсім скоро Анастасія Ковальова почала самостійно опрацьовувати масиви даних та аналітичні джерела, що згодом перетворилися в детальний таймлайн.

Проект включає два блоки:

1) тема репресій, яка показує історію створення відомого будинку та долю його мешканців.

2) тема культури, де висвітлюється життя та творчість українських письменників, а також взаємовідносини між ними. Друга частина знаходиться на стадії розробки та містить декілька варіантів інтерактивної реалізації. Одна з можливих версій – це створення 3D-моделі та планів будинку, на яких би було відображено, де саме проживали літератори.

Інструменти

Для технічного оформлення проекту використовуються два основні веб-ресурси:  TimelineJS та Canva. Як було зазначено на презентації, ці інструменти мають багатий функціонал, не потребують знань глибокого програмування, а також супроводжуються детальним інструктажем та підказками.

Детальний таймлайн – перейти ⇒

таймлайн

Наразі головною проблемою будинку «Слово» є відсутність фінансування, тому вся робота по проекту тримається на ентузіазмі його авторки. Та це є прикладом того, як гарна ідея в поєднанні з сучасними технологіями можуть відродити давно забутий культурний спадок.

 

Матеріал підготувала Ксенія Шепеленко для Громадського Простору

Фото  – Сайт проекту Proslovo


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків