Стажування у Варшаві очима художника
Центр гуманістичних технологій Ахалар за підтримки NED та фонду Ч.С. Мотта і Slovak AID у рамках програми «Територія розвитку» надав можливість десятьом учасникам з 23 до 27 червня отримати польський ...
Додано:
Громадський Простір
Центр гуманістичних технологій Ахалар за підтримки NED та фонду Ч.С. Мотта і Slovak AID у рамках програми «Територія розвитку» надав можливість десятьом учасникам з 23 до 27 червня отримати польський досвід – культурний, соціальний, гуманістичний, що полягав у проведенні паралелей між реаліями українськими і польськими.
Щодня – по декілька зустрічей, що спонукали до нових думок і переосмислення вже відомого. Кожний шукав відповіді на свої питання …
Деякі учасники стажування сприймали інформацію з олівцем у руках, тому описати всі події, що відбувались у Варшаві довелося не тільки за допомогою нотаток і світлин, а й малюнками у блокноті…
Galeria Apteka Sztuki
День перший
– настав дууууже рано і вже о 5 ранку невеличка група на вокзалі Варшава Заходня шукала пригод …
В цей же день побували у Гельсінському фонді з прав людини, що був приймаючою стороною нашої групи. Втомлені, але задоволені «студенти» !
День другий
Схожий на яскраву клаптикову ковдру – почався з відвідин Українського дому у Варшаві – повстяна книгаАліни Потемської на стіні створила настрій на цілий день – відповідно і малюнки у блокноті ставали все яскравішими… Подяка «жителям» Українського дому за їх гостинність!
А ввечері була змога попрацювати над поняттям конфлікту і психології його вирішення разом з Агнешкою та Томашем із Polskie Towarzustwo Psychologii Procesu, то ось ми й попрацювали…
Оскільки «студенти» все краще і краще орієнтувалися у просторах Варшави, ставали все самостійнішим і самостійнішим… (але іноді чомусь виникали суто технічні питання) – зібрати групу в точно призначений час ставало все важче, але всі ДУЖЕ відповідально поспішали на місце зустрічі і тому ніхто не загубився і не поїхав, наприклад, у Kocie Gory (Котячі гори)
В цей же день була тепла і цікава зустріч з Агнешкою Комаровською, директором Східноєвропейського демократичного центру, людиною надзвичайно діяльною, тому й вийшов такий портрет!
Ввечері ми опинилися в Планетарії в Центрі Коперника, а потім в садах бібліотеки Університетської у Варшаві – сказати слід прямо – це консульства раю на землі!
Ми потрапили в чудову галерею – Galeria Apteki Sztuki … що відкриває свої двері для людей з обмеженими можливостями. Тут вони працюють і тут зустрічаються з роботодавцями. Особлива атмосфера творчості і легкості …
… але… час спливав і ми намагалися встигнути все
За останній –
День п’ятий
І все це – завдяки організації Ахалар! Ура! Величезна подяка розміром з 25 малюнків з Польського блокноту!
Далі буде!
Автор : Олена Загребіна для Громадського Простору