Створено люстраційний список членів виборчих комісій

За даними моніторингу КВУ, на сьогодні немає загроз зриву виборів Президента України всередині країни. Проте є зовнішня небезпека у проведенні нормальних демократичних виборів. Росія уже заявила про ...

КВУ

Громадський Простір

За даними моніторингу КВУ, на сьогодні немає загроз зриву виборів Президента України всередині країни. Проте є зовнішня небезпека у проведенні нормальних демократичних виборів. Росія уже заявила про нелегітимність виборів, тому вона буде шукати всі підстави та причини, щоб своє голослівне твердження аргументувати. Експерти застерігають, що є можливими спроби дестабілізації ситуації через громадянські конфлікти, блокування дільниць чи залякування членів комісій.

Олександр Черненко, Голова правління Комітету виборців України, позитивно оцінив зміни до Закону «Про вибори Президента України», внесені у березні, адже вони покращили закон і в плані роботи комісій, і в плані надання громадськими організаціями права спостерігати на виборах. Тому, сьогодні на законодавчому рівні створено всі умови для належного проведення виборів.

Станом на 4 квітня 2014 р. Центральною виборчою комісією було зареєстровано 23 кандидати на пост Президента України із 46, які звернулися до ЦВК, 23 уповноважених представники кандидатів у ЦВК, 7 довірених осіб кандидатів у Президенти у загальнодержавному виборчому окрузі та 2 довірені особи кандидатів у територіальних виборчих округах. Також ЦВК було зареєстровано 118 офіційних спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ та надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах 10 громадським організаціям, 5 з яких зможуть мати спостерігачів в усіх виборчих округах.

Найбільш поширеними підставами для відмови кандидатам у реєстрації на пост Президента України були – неподання кандидатом документа про внесення грошової застави, відсутність фотографій кандидата, відсутність в анкеті кандидата у Президенти необхідних відомостей, перевищення встановлених вимог до обсягу передвиборної програми, невідповідність поданої декларації про доходи, майно, витрати і зобов’язання фінансового характеру встановленим Законом «Про засади запобігання і протидії корупції» вимогам, у тому числі заповнення декларації не особисто та інші.

Із таких теж резонансних випадків це те, що буквально вчора було відмовлено в реєстрації кандидату Дарту Олексійовичу Вейдеру. Підстав у відмові реєстрації було достатньо, починаючи з того, що з’їзд, який його висунув, ЦВК не було повідомлено, згідно із закону, про цей з’їзд, і немає взагалі інформації чи з’їзд відбувався… За нашими оцінками відмова у реєстрації була абсолютно юридично вивірена, вона була абсолютно у правовому полі, а від себе додам, що вона ще й була у полі здорового глузду. Ми розуміємо, що у всіх нас є почуття гумору, але ці вибори занадто серйозні, занадто важливі для України для її майбутнього, щоб все таки ці вибори перетворювались на якісь там забавки, іграшки технологів, які сидять в штабах і креативлять… Ми у дуже критичній ситуації сьогодні проводимо вибори, тому, чим менше на цих виборах буде технологій, у тому числі таких спірних технологій, тим буде краще“, – розповів Олександр Черненко, Голова правління Комітету виборців України.

На думку експертів, до 70% кандидатів у президенти є “технічними”. “Ми прогнозували, що технічні кандидати будуть, від них нікуди не дінешся, але ми не думали, що їх буде так багато…. Мотиви технічних кандидатів різні – хтось має проблеми із законодавством, і хоче на два місяці… кандидатство не дає імунітету, але все таки заарештувати кандидата в президенти в розпал кампанії, то це скандал на весь світ…. Хтось на президентських виборах взяв старт на парламентські вибори…, хтось буде займатись елементарно інформаційним кіллерством. Але більша частина технічних кандидатів зареєстрована, щоб отримати квоти на представництво у виборчих комісіях - окружних і дільничних, а потім здати свої квоти кандидатам вищої ліги, кандидатам, які реально претендують, щоб бути обраними. Хто чий технічний кандидат – ми ще не можемо сьогодні сказати, нам треба почекати коли будуть сформовані хоча б окружні виборчі комісії, і тоді ми побачимо”, – вважає Олександр Черненко.

КВУ скалав список осіб, що включає уже 350 осіб з усіх регіонів, чиї дії або бездіяльність призводили до порушень виборчого законодавства або можна охарактеризувати, як недоброчесну поведінку на виборах. Комітет виборців України закликає кандидатів уважно вивчити перелік вказаних осіб і не включати їх у виборчі комісії на позачергових виборах президента:

Повний перелік порушників з обґрунтуванням можна знайти за посиланням.

КВУ наголошує, що цей перелік не є вичерпним і буде постійно оновлюватись. Громадянам, які хочуть поінформувати КВУ про порушників з минулих виборів, що увійшли до списку можна звернутися до КВУ за тел. +38 044 425 21 66 або на адресу ел. пошти[email protected].

Анатолій Бойко, Голова Одеської Обласної організації Комітету виборців України, про проблеми у виборчих процесах в Одеській області:

Відкрити дільниці у Криму, який окуповано та який не контролюється українською владою, неможливо. Але ті громадяни України, які проживають у Криму, мають бути забезпечені правом голосувати на виборах. Сьогодні закон передбачає можливість тимчасової зміни місця голосування без зміни місця виборчої адреси. Також, якщо будуть прийняті додаткові зміни до Закону, то буде можливість створення спеціальних виборчих дільниць у прикордонних територіях, насамперед у Херсонській області:

Резюме та рекомендації КВУ у додатку.

Додатки : Звіт та рекомендації ( DTS-01-Prsidential-final.docx, 60 Kb )


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям