У Києві презентували інтерактивну мапу «Рейтинг поліції»
31 січня Громадський Простір завітав до коворкінгу «Inveria», де активісти Асоціації УМДПЛ презентували інтерактивну мапу «Рейтинг поліції». На сайті публікуються результати моніторингової ...
Додано:
Віталій Ніщименко
31 січня Громадський Простір завітав до коворкінгу «Inveria», де активісти Асоціації УМДПЛ презентували інтерактивну мапу «Рейтинг поліції». На сайті публікуються результати моніторингової кампанії «Поліція під контролем», де вказані конкретні відділки поліції, відвідані громадськими моніторами, зазначено виявлені недоліки та виставлена оцінка поліцейським, відповідно до рівня ефективності їхньої роботи.
Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії «Поліція під контролем», розповів: «Ми зіткнулись з таким фактом, що інформацію про ефективність діяльності поліції, ми маємо тільки від поліції. Також ще від певних громадських опитувань, які, як правило, також проводить поліція, бо в інших немає ресурсів на це. Виходить так, що нам доводиться вірити на слово поліцейським наскільки класно вони працюють. Чи їм довіряють, чи не довіряють, якщо довіряють, то в чому і наскільки, чи беруть у цьому участь люди, які безпосередньо стикалися з роботою поліцейських – ті, що були під слідством, ми не знаємо.
Наші результати забуваються поліцією, до суспільства доноситься – суспільство впливає, а потім забувається. Тому ми вирішили певним чином візуалізувати їх і тримати в одному місці. Проводячи кожен наступний моніторинг, ми будемо бачити як змінюється ситуація на мапі. Мапу створено, щоб розуміти наскільки ефективна поліція у кожній області, у кожному районі і як вона краще чи гірше працює для нашого суспільства”.
Особливість карти у тому, що вона дає інформацію по кожній області. Під час розробки виникла проблема – сайт поліції достеменно не знає скільки є відділків, де вони розташовані, яка адреса, тим більше з урахуванням закону про декомунізацію, – зазначає Сергій.
“У подальшому, навівши курсор на відділок, можна буде побачити скільки було моніторингів, які вони дали результати, які рекомендації до керівництва поліції. Це і стимул для нас – бачити скільки моніторингів проведено, що ми порекомендували, і чи змінюється ситуація в часі”.
Більш детально про мапу «Рейтинг поліції» та розповіді громадських моніторів з різних регіонів України про досвід моніторингу поліції дивіться у нашому відео: