У Києві створюється Жіноча Консультативна Рада
Сьогодні у Києві, на базі Центру сім’ї Дарницького району, відбулась презентація нового пілотного проекту "Жінка - лідерка місцевої громади", який реалізовує громадська ...
Додано:
Галина Жовтко
Сьогодні у Києві, на базі Центру сім’ї Дарницького району, відбулась презентація нового пілотного проекту “Жінка – лідерка місцевої громади”, який реалізовує громадська організація «Інформаційно-тренінговий центр громадських ініціатив»/ІТЦГІ за підтримки МБФ «Український Жіночий Фонд».
Мета проекту – збільшення можливостей для жінок-лідерок, жінок-волонтерок та активних жінок з числа ВПО, які проживають у Дарницькому районі міста Києва, залучення до формування місцевих політик.
Громадський Простір мав нагоду поспілкуватися із керівником проекту Наталією Костюк, директоркою Центру сім’ї, Радником голови з гендерних питань Дарницької РДА.
Громадський простір: Розкажіть, як виникла ідея такого проекту?
Ми побачили дуже активних жінок, оцю жіночу рушійну силу
Наталія Костюк: Чому ми цим займаємося? Наприкінці минулого року ми провели велику жіночу конференцію саме в Дарницькому районі, і ми побачили дуже активних жінок, взагалі, я можу сказати, оцю жіночу рушійну силу, яка є в нашому районі. На цю конференцію були запрошені жінки-лідерки громадських організацій, голови громадських організацій, це були жінки-волонтерки, це були жінки, які очолюють ОСББ, тобто жінки, які дійсно роблять велику справу не тільки в районі, а й в Україні. Ми побачили, що ця сила є така різнокольорова, але вона не об’єднана. І ми зрозуміли, що цю силу потрібно об’єднувати. Кожна з цих жінок працює в своєму напрямку, і це правильно. Кожна – професіоналка в своєму напрямку, але потрібно об’єднуватися, щоб щось змінювати – починати в нашому районі і, я думаю, взагалі в Україні.
Г.П.: Що уже зроблено?
Потрібно об’єднуватися, щоб щось змінювати
Наталія Костюк: Ми уже провели декілька відбіркових зустрічей, запрошували багато жінок, які б хотіли взяти участь в цій програмі, в цьому проекті. Але я хочу сказати, що не всі жінки погоджуються брати участь в цьому проекті. Тому це дуже такий прискіпливий відбір, і сьогодні буде дуже багато жінок. У мене немає впевненості, що всі з цих жінок будуть брати участь в Жіночій Консультативній Раді, яку ми будемо намагатися створити в нашому районі.
Г.П. Тобто, це буде Жіноча Консультативна Рада. Які консультації плануєте проводити?
Наталія Костюк: В Києві наприкінці березня будуть відбуватися вибори в районні ради. Я сама маю досвід депутатської роботи, і я дуже добре розумію як це відбувається, коли ти є депутаткою. Я бачила, коли є сімдесят чоловіків та вісім жінок, і кожна з цих жінок належить до якоїсь партії, і в тій сесійній залі вона голосує виключно за ті рішення, які намагається проштовхнути її партія. І ось ця роз’єднаність жінок саме в радах – це був один із таких ключових моментів, чому ми вирішили зробити таке об’єднання жінок в нашому районі.
Ми будемо вчити жінок писати соціальні проекти, будемо вчити співпрацювати з депутатськими комісіями
Що буде робити ця рада? В рамках цього проекту “Жінка-лідерка місцевої громади” ми будемо вчити жінок писати соціальні проекти, потім будемо вчити співпрацювати з депутатськими комісіями, саме з цими комісіями, які будуть стосуватися саме соціальної роботи для нашого району. В цю раду будуть входити жінки, які будуть депутатками, і вони будуть в цій залі, будуть жінки, які не будуть депутатками, а тільки входити в цю раду. Знаєте, коли за тобою є якась сила, то це легше лобіювати якусь ініціативу і легше взагалі зробити якусь добру справу. Будемо робити це на прикладі Дарницького району, але в нас є таке бачення, що цей проект буде поширюватися на інші райони міста Києва.
В нас є таке бачення, що цей проект буде поширюватися на інші райони міста Києва
Сьогодні в залі вже є жінки, які є з Борисполя, з Переяслава.. і я нічого не могла сьогодні зробити…пані Світлана зателефонувала із Переяслава і сказала – “я все одно приїду, я приїду за власний кошт, я хочу вчитися, я хочу робити”. Але це ще не все. Коли ми тільки дали посилання та анонс на Громадському Просторі, то за один день було 106 дзвінків. Нам телефонували жінки з Полтави, Харкова, Вінниці, Львова, Донецька, Маріуполя… А я усім казала – “дівчата, читайте, що там написано…там написано пілотний Дарницький район”. Але вона казали: “добре, якщо так, то давайте працюйте в себе в районі, а потім ми чекаємо вас у нас”.
Г.П.: Настільки це актуально зараз…
Бо настав такий час об’єднання
Наталія Костюк: Мені здається, чому це актуально – бо настав такий час об’єднання. Ми дуже довго працювали, кожен за себе, якщо це стосується чоловіків, і кожна за себе, якщо це стосується жінок. Цей час – це час об’єднання. Ось чому, я думаю, такий великий попит на цей проект.