У Києві вдруге відбувся фестиваль “Зустрінемось! З війни – до миру”

27 травня  на території ВДНГ відбувся ІІ-й щорічний фестиваль “Зустрінемось! З війни - до миру”, на який організатори покликали демобілізованих учасників АТО, воїнів-добровольців, членів їхніх родин, ...

???????????????????????????????

Громадський Простір

27 травня  на території ВДНГ відбувся ІІ-й щорічний фестиваль “Зустрінемось! З війни – до миру”, на який організатори покликали демобілізованих учасників АТО, воїнів-добровольців, членів їхніх родин, волонтерів, та всіх тих, хто захоче висловити подяку нашим захисникам.

У рамках фестивалю учасники мали змогу отримати кваліфіковану допомогу юристів, психологів, реабілітологів, послухати пісні у виконанні українських музикантів, відвідати фотовиставку та ярмарок вакансій, а також взяти участь у різноманітних майстер-класах, арт-терапії та конкурсах. На відвідувачів чекав також смачний обід, велоквест, інформаційні стенди та флешмоб зі складання мапи України.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Програма фестивалю передбачала і “Відкритий лекторій” – “Успішні. Безстрашні. Ділові”, що ставив за мету можливість воїнам АТО та їхнім сім’ям поспілкуватись із експертами-тренерами – про психологічну та антистресову терапію, мотивацію, планування часу, юридичні питання, розвиток кар’єри, створення власної справи та зустрітись із бізнес-активними ветеранами, які поділилися досвідом та надали поради щодо відкриття власної справи.

Говорили, зокрема, про перемоги над стресом та експрес-антистрес, кроки на майбутнє, відповіді на юридичні питання, ціннісний бізнес, український та іноземний досвід можливостей ветеранських організацій, мотивацію та бізнес-проекти ветеранів АТО.

Спікерами заходу стали: психолог ГО “Серце воїна” Валерій Ільчук,  юрист-експерт ВГО “Юридична Сотня” Юрій Суботенко, психолог-коуч Родіон Грігорян, директорка соціального консалтингу “Параграф” Тетяна Гончаренко, керівник ГО “ПАТРІОТИ” Ганна Демиденко, бізнес-тренер Центру “Перспектива” Віталій Нечипоренко.

Від Збройних Сил України були польові кухні та цікавинка для малечі – БТР, тут представлена й виставка Волонтерської сітки, а також можливість повчитися плести сітки – у рамках майстер-класів.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Організаторами фестивалю виступили: БФ “Чисте небо”, Центр допомоги учасникам АТО при КОДА, Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій – СУВІАТО, Благодійний фонд Олени Коннової, Юридична сотня, Центр розвитку лідерства, Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів, Київська обласна рада, районні та міські адміністрації Київської області.


Ірина Гук, координаторка Київського обласного Центру допомогти учасникам АТО, учасниця команди організаторів заходу, розповіла Громадському Простору про особливості цьогорічного фестивалю:

Громадський простір: Скажіть, будь ласка, чому присвячений другий фестиваль?

Ірина: Це вже другий родинний фестиваль “Зустрінемось! З війни – до миру”. Перший раз він проходив 24 вересня 2016 року. До нас підходили учасники АТО, дякували і говорили, що це потрібно робити частіше. Можна сказати, що фестиваль, зокрема, присвячений Дню захисту дітей, який буде скоро. А діти учасників АТО – це дітлахи, які в собі носять цю біль. Вони розуміють, де був тато, і коли тато повернувся, вони бачать, що мама частіше плаче. Чому це відбувається, вони не розуміють. Вони бачать, що тато став іншим… Тому ми зрозуміли, що їх потрібно збирати. По-перше, вони бачать один одного, а по-друге, вони можуть відвідати різноманітні локації, котрі працюють для них, і різноманітні служби – як державні, так і недержавні, почерпнути багато різноманітної інформації, просто поспілкуватися, і побачити, що їх дійсно люблять, що про них піклуються. На превеликий жаль, обладміністрація в організації цього фестивалю взагалі не брала ніякої участі. Нашому губернатору було відправлено найперше запрошення – ще 17 чи 18 квітня – він на нього навіть не відповів. Звісно, ніхто не прийшов, не привітав учасників АТО… Але вийшов дійсно родинний фестиваль.

Громадський простір: Чи багато зібралося ветеранів АТО?

Ірина: Так, дуже багато. Не всі райони приїхали, тому що багато не захотіли, багатьом не дали автобус, але більшість районів взяли дуже активну участь, зокрема, підприємства Київської області теж багато допомагали. Існує така тенденція, що чим більше бюджет району чи міста, тим менше вони беруть участі в організації, точно так само, як і підприємства.

Громадський простір: Яка реакція самих ветеранів на фестиваль?

Ірина: Всі задоволені, щасливі. Наші друзі підходять, підопічні нашого центру. Тому що їхні проблеми – це наші проблеми. Ну, ось такий у нас фестиваль. На цей раз людей більше. Більше взяло участь в організації цього фестивалю районних адміністрацій, це дуже радує. А щодо обласної адміністрації – це на їхній совісті.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Оксана Бочарова, психолог (Центр “ПОВЕРНЕННЯ”) також ділиться:

На цьому фестивалі ми розповідаємо про нашу роботу із сім’ями АТОвців, з їхніми родинами, з пораненими. Ми допомагаємо безкоштовно і розповідаємо про наш центр тим, хто цього ще не знає. У центрі надаємо психологічну допомогу – ми психологи, тож консультуємо.

???????????????????????????????

Співпрацюємо з Юридичною Сотнею, надаючи не тільки психологічну підтримку, а й юридичну. Також працюємо з дітками, але основне – це робота із сім’ями. Сьогодні ми вже провели безпосередньо дві консультації. Якщо говорити про нашу організацію – ви знаєте, самі ветерани, здебільшого, не звертаються. Звертаються (їх приводять) члени родин – спочатку приходить дружина, розповідає про болюче, а потім вони вже приходять вдвох, але самі бійці – зрідка. Найбільш болючі проблеми – це соціальні негаразди, невиплати якихось компенсацій, пільг, юридичні питання, а в побутовому житті –  це безсоння, нічні кошмари, це флешбеки, конфлікти, висока агресія. Наша організація знаходиться в Києві, на Подолі, станція метро “Тараса Шевченка”, вулиця Костянтинівська, 61. Приходьте – це безкоштовна, професійна допомога“.

Анастасія Бородуля, керівниця проекту правової допомоги, ГО “Юридична Сотня” говорить: 

Цей фестиваль – для ветеранів АТО Києва та Київської області. Вони можуть прийти сюди та проконсультуватися в юристів, психологів  – та просто розважитися. Для них це, можна сказати, така маленька реабілітація. Сьогодні тут зібралося дуже багато учасників АТО, і порівняно з минулим роком, напевно, їх набагато більше. Юридична Сотня тут консультує, ми також роздаємо наші матеріали, до нас можна підійти, проконсультуватися і отримати юридичну допомогу“.

???????????????????????????????

 

Підготувала –  Любов Єремічева

Відео – Віталій Ніщименко


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом