У Києві визначали альтернативи для Донбасу
Політики та громадські експерти вкотре зібралися у Києві з метою спробувати сформувати альтернативи для окупованих територій. Мінські домовленості: чи є вихід? Ірина Геращенко, Уповноважена ...
Додано:
Олександр Ярощук
Політики та громадські експерти вкотре зібралися у Києві з метою спробувати сформувати альтернативи для окупованих територій.
Мінські домовленості: чи є вихід?
Ірина Геращенко, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, наголосила на важливості для України Мінських угод та підтвердила, що на зустрічі Контактної групи 7 липня 2015 р. Україна наполягатиме на виконанні всіх 12 пунктів угоди. «Всі 12 пунктів[Мінських угод – авт.] є важливими для України, яка в першу чергу зацікавлена у деескалації», – відзначила І. Геращенко.
Уповноважений визнала, що «Мінські угоди не до кінця працюють», що, на її думку, має змусити Захід«посилити тиск на країну-агресора і примусити її до виконання угод».
Ірина Геращенко висловила незадоволення роботою всіх 4 робочих груп, які діють в межах Мінських угод. На її думку, небажання Росії втілювати Мінські угоди свідчить про її намагання «розмити» тристоронній формат – Україна-Росія-ОБСЄ. Вона наголосила: «Спроби знищити такий формат є неприпустимими».
Окрім цього, Ірина Геращенко також відзначила, що ситуація з виконанням Мінських угод та, передусім, проведенням місцевих виборів зможе покращитися лише після повернення Україні контролю за кордоном. «До тих пір, поки у нас на кордоні буде гуляй-поле, про вибори не може бути мови». Аналогічний підхід і щодо проведення децентралізації на окупованих територіях. За її словами, передача повноважень громадам можлива лише після легітимних виборів, які, в свою чергу, відбуватимуться лише після повернення контролю над кордоном. «Спочатку потрібно становити кордон – і лише потім можна буде обирати владу».
Єгор Фірсов: Українській владі на Донбасі не довіряють
«Рівень недовіри до української влади зашкалює», – відзначає народний депутат України від партії «УДАР»Єгор Фірсов. Хоча цей факт невтішний, він наголосив, що все ж таки у жителів відвойованих територій сформувалася певна довіра до влади.
Народний депутат також висловив незадоволення роботою Міністерства інформації, відзначивши наступне:«Коефіцієнт корисної дії Міністерства інформації дорівнює нулю».
Ізоляція Донбасу з двома винятками
Аналітик Центру ЮЕЙ та координатор проекту «Сильні громади Донеччини» Валентин Краснопьороввідзначив, що для окупованої частини Донбасу потрібна ізоляція. Така ізоляція, на його думку, може мати лише два винятки: по-перше, створити коридор з Донбасу для тих, хто хоче жити в Україні і, по-друге, виставити конкретні умови політичного та економічного обміну. Наприклад, він закликав аби українська гуманітарна допомога надходила на окуповані території лише під символікою України, в інакшому випадку – жодної допомоги.
Аналітик також наголосив на важливості Донбасу для України, зазначивши, що «Україна має спрямувати всі ресурси на звільнену частину Донбасу» з метою її повної реінтеграції з рештою України.