«Ukraїner»: новини місцевих ЗМІ стосуються смертей… І так медійно виглядає вся Україна

19 серпня у книгарні «Є» було презентовано проект «Ukraїner». Це антропо-етнографічна експедиція, яка буде тривати півтора роки. Впродовж подорожі буде охоплено всю Україну. Ідея такої ...

Ukraїner

Віталій Ніщименко

19 серпня у книгарні «Є» було презентовано проект «Ukraїner». Це антропо-етнографічна експедиція, яка буде тривати півтора роки. Впродовж подорожі буде охоплено всю Україну. Ідея такої мандрівки-дослідження виникла у відомого українського письменника, блогера, мандрівника Богдана Логвиненка. Він та ще відеограф Дмитро Охріменко, фотограф Тарас Ковальчук цього літа вже розпочали свої мандри і відвідали одну із чотирнадцяти виокремлених ними етнічних земель на території України – Закарпаття.

Богдан Логвиненко розповів, що українці дуже мало знають про Україну. Навіть жителі сусідніх областей часто не знають, що є цікавого в іншій області. Говорячи про мету проекту, він навів цікавий приклад: «Ми це робимо…. бо коли ми їздили у першу експедицію, ми поїхали у село Дубове Тячівського району і вирішили подивитися, що про село написано на регіональних сайтах. Там є два новинних портали, і вбили в пошуку «Село Дубове». Там були новини і ці всі новини стосувались якихось смертей: хтось десь втопився, повісився і т.д. Там був і позитив – привітання сільського голови з Новим роком та Різдвом Христовим і потім знову убився, повісився… І так медійно виглядає вся Україна. Тобто всі регіональні ЗМІ. Я не хочу нікого ображати, але дуже часто, особливо у маленьких містечках і селах, де здебільшого немає журналістів, якщо вони є, то вони не вміють працювати з інформацією, не вміють шукати героїв. Тому вони використовують прес-релізи. А прес-релізи у нас розсилає МВС, СБУ…».

Він відзначив, що зараз тячівські сайти вже використовують фотографії з Інстаграму «Ukraїner» і розповідають про цікавинки свого регіону. Таким чином у медійному просторі говорять і про щось хороше і цікаве.

Тарас Ковальчук розповів про причини, чому він долучився до проекту: «Перша причина: бажання подорожувати, рухатись і друга – це бажання щось зробити доброго для регіону, країни, людей і пізнання чогось нового, моральне і культурне збагачення».

Дмитро Охріменко додав третю причину: «Я надихаюсь сам, коли бачу усіх цих людей. Ти їдеш від кожної людини і ти такий: «Я хочу займатись тим що й він, я хочу робити хліб!», тут приїхали: «Я хочу робити вино, це так класно!», тут роблять сир «Все, я хочу робити сир!». І ти реально на цих людей дивишся, вони горять ідеєю, вони щось роблять, і ти такий: «Треба сюди на місяць приїхати волонтером, треба сюди приїхати, треба сюди приїхати…», і це нас надихає і ми так само хочемо надихнути інших людей».

Також ініціатори розповіли, що тепер «Громадське Телебачення» та телеканал «Україна» роблять сюжети, використовуючи локації, які вже відвідали учасники проекту «Ukraїner». А про одного з героїв їх інтерв’ю – Мішеля, що розводить буйволів, уже знімають документальний фільм. «Дуже круто, що зявляються в Україні нові медійні обличчя, коли ми бачимо, що у нас весь час жесть, Путін, Порошенко – на телебаченні і немає ніякої альтернативи» – підсумував Богдан.

«Відсоток героїв знайдених безпосередньо на локації дуже низький, – далі розповідає Богдан. – Тобто зараз ми зробили оголошення, що їдемо на Приазов’я, і попросили людей заповнити форму, для тих хто знає, хто хоче або може щось підказати. Там іноді є дуже дивні пропозиції. Хтось там радить свого дядю чи свого дідуся: «він дуже цікавий», і не пояснює чим».

Українер

 

Також на зустрічі були показні перші відео з експедиції і глядачі одразу поцікавились стосовно музики: «Музику ми використовуємо українських виконавців, які нам надали свої композиції, бо контекст підходить», – повідомив Богдан.

Сьогоднішня вечірня зустріч вкотре підтвердила, в Україні купа ініціативних людей. Вони здатні втілювати справді цікаві і вартісні ідеї, які нам всім потрібні, надихають, показують непересічний світ довкола.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

    Цікаво, Чекаємо на продовження …