В Ірпені відкриють “Ветеранський будинок” для бійців АТО

Нещодавно Громадський простір мав можливість поспілкуватися із координаторкою «Спілки учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Ольгою Харькіною, яка розповіла нам про важливий й такий ...

Ветеранський будинок

Галина Жовтко

Нещодавно Громадський простір мав можливість поспілкуватися із координаторкою «Спілки учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Ольгою Харькіною, яка розповіла нам про важливий й такий необхідний в даний час проект – створення будинку для бійців АТО. Адже часто трапляється, що перебуваючи в Києві, їм просто немає де переночувати після виписки з лікарні або під час переїзду додому.

Ветеранський будинок

 Колективний суботник разом з бійцями у “Ветеранському будинку”

Окрім цього, організація разом із Інститутом медицини праці НАМН України уже десять місяців проводять курс реабілітації бійців АТО. За цей період понад 400 військових отримали таку допомогу.

За словами волонтерки, після повернення з війни у колишніх бійців з’являється дуже багато проблем – соціальних, юридичних, психологічних, що потребують вирішення. І це насправді великий виклик для суспільства.

“Ми орієнтувалися на те, щоб хлопців адаптувати до мирного життя, щоб дати їм ресурси, можливості знайти себе після повернення з війни. Тому що війна змінює кожну людину, і вони всі повертаються іншими. Є непорозуміння в сім’ях, є проблеми із соціальними виплатами. Організація створена саме для підтримки бійців. Основна наша діяльність зараз спрямована на психологічну реабілітацію. Ми думали, як втілити ту ідею, в якому форматі проводити реабілітацію, і ми знайшли партнерів – Інститут медицини праці Академії Наук України. Разом із ними у листопаді 2014 року відкрили так званий Реабілітаційний Центр. Там створено відділення на 40 місць для бійців АТО. Півдня там йдуть процедури (масажі, ванни, фізіотерапія…), а ще півдня у хлопців вільні. Насправді у ці півдня ми, волонтери, долучаємося, плануємо, як влаштувати дозвілля, як відволікти, переключити, надати сили. Ми шукаємо різні можливості – або це походи в театр, або виїзди на природу, це й іпотерапія, проводимо різні майстер-класи, арт-терапію. Коли вони разом щось спільно роблять і ми волонтери є поруч, то це має дуже позитивні наслідки. Курс реабілітації займає 24 дні, наскільки дозволяє відпустка, але це є лікування на базі медичного закладу”.

“У нас є боєць із 72 Бригади, який повернувся, і вдома все добре, але пройшло кілька місяців….посттравматичний синдром має таку специфіку, що він загострюється з часом, це одразу навіть не видно…. пройшло кілька місяців, а йому знову потрібна якась підтримка, умовно другий етап реабілітації. Але щоб потрапити туди, потрібно пройти кілька бюрократичних кіл, на яких немає ні сил, ні бажання проходити. Тому у нас є такий проект – з умовною робочою назвою “Ветеранський будинок”. Зараз ми шукаємо ресурс, щоб його реалізувати. Що таке ветеранський дім?  … Це місце – куди 24 години на добу, 7 днів на тиждень може прийти будь-який боєць, і побути на своїй території серед своїх. Посварився з сім’єю, то ти можеш прийти на кілька днів, при потребі залишитися. Тобто вони самі його утримують, це спільна територія, де немає чужих, і завжди можна прийти поспілкуватися. Тому що ні психолог, ні волонтер, ні рідні ніколи так не зрозуміють як бойові побратими, з ким ти воював”.

Як розповіла Ольга Харькіна, “Ветеранський будинок”, який буде відкрито найближчим часом, знаходиться у приміській зоні м. Ірпінь, на території Спілки письменників України. У одному із будинків, що давно пустує, планується відкриття такого “домашнього реабілітаційного центру” для військових. І що важливо, бійцям АТО, щоб потрапити туди, не будуть потрібні папірці від лікарських комісій, госпіталів чи частин.

Ветеранський будинок


Ветеранський будинок

______________________________________________

Для “Ветеранського будинку” (5 просторих кімнат, велика камінна зала, другий поверх, загалом 15 спальних місць) потрібно:

1.Меблі (частково є нові ліжка), актуально: тумбочки, невеликі шафи, комоди, можна кілька диванів (зараз є старі, ще живі, але у поганому стані)
2.Стільці
3.Постільна білизна, рушники
4.Ковдри, подушки
5.Покривала, пледи (потрібно багато)
6.Речі для бійців ! (футболки, білизна, шкарпетки, кофти, реглани, штани, можливо куртки, взуття – на холодний період)
7.Засоби гігієни (гель для душу, засоби для гоління, мило і т.д.)
8.Годинник
9.Невеликі коври, коврові доріжки (там дерев’яна підлога)
10. Штори (але дуже висока стеля)
11.Картини та ін. деталі інтер’єру (щоб дім був затишний)
12.Книги для бібліотеки (але не все підряд, якісь цікаві, корисні)
13.Настільні ігри (ті ж самі шахмати)
14.Мангал
15. Праска, гладильна дошка, сушилка (типу така решітка)
16. Капці для дому (багато)

Кухня:
1.Посуд (багато,різний), казанок (для приготуванні на вогні)
2.Електроплитка (на 2 чи 4 комфорки)
3.Мікрохвильова піч
4.Для самої кухні – полиці
5.Звичайний чайник (електрочайник вже подарував боєць)
6.Продукти довгого зберігання (крупи, домашня консервація, чай, кава, цукор)

Також:
1.Велосипеди (2 шт.)
2.Телевізор (!)

Кошти будуть потрібні постійно, на утримання дому, на проведення заходів дозвілля, майстер-класів, для самих бійців (можливо, якісь медикаменти, або звозити когось на консультацію тощо).

Реквізити

р/р 26006300876447 в АТ “Ощадбанк”
МФО 322669
код ЄДРПОУ 39443410

або
Картка Приватбанку 6762 4620 5711 1848 Реута Анна

«Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» (СУВІАТО)

Контакти: 093-390-61-03, [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків