В Україні оновлюють Нацстратегію сприяння розвитку громадянського суспільства
В Україні розпочато роботу над підготовкою проєкту нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.Про це заявив сьогодні Олександр Ярема, держсекретар Кабінету Міністрів ...
Додано:
Громадський Простір
В Україні розпочато роботу над підготовкою проєкту нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.
Про це заявив сьогодні Олександр Ярема, держсекретар Кабінету Міністрів України, під час першої онлайн-зустрічі з обговорення питань підготовки проєкту Нацстратегії.
“Сьогодні робимо перший крок, щоб започаткувати спільну дію між органами влади та громадянським суспільством, — заявив Олександр Ярема. — Ми напрацювали пропозиції щодо плану дій з підготовки Стратегії. Як ми це бачимо: хочемо не пізніше жовтня закінчити цей процес, щоб до кінця року пройти всі відповідні процедури погоджень в органах влади, Кабінету Міністрів і запропонувати на підпис президенту проєкт цієї Стратегії. В ідеалі, термін — це не пізніше кінця листопада, щоб у грудні вона була підписана, а з першого січня ми мали вже документ, який описує, якою має бути політика держави в контексті сприяння громадянському суспільству”.
Найближчим часом заплановано створення робочої групи з підготовки Нацстратегії та Плану дій.
“Для нас дуже важливо, і ми зараз спілкуємося з Міністерствами, щоб (до робочої групи — Ред.) увійшли ті люди, які можуть компетентно готувати пропозиції та комунікувати цю робочу групу з відповідними Міністерствами. Також очікуємо колег з громадянського суспільства, з Офісу Президента. Сподіваємося, якщо не буде затримок, то наступного тижня вже провести зустріч робочої групи. Формат можна обирати — це може бути як онлайн, так і офлайн формат”, — повідомив держсекретар Кабінету Міністрів України.
“Хочемо зробити це максимально відкритим, неформальним та інклюзивним процесом, щоб всі зацікавлені й ті, хто мають пропозиції, могли висловити їх, і вони могли бути почутими, щоб ці пропозиції були максимально враховані”, — додав Олександр Ярема.
Як зазначила заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Уряду Наталія Окша, одночасно з роботою робочої групи усім зацікавленим представникам громадськості буде запропоновано долучитися до більш широкої платформи. Її учасники зможуть подавати свої пропозиції робочій групі, брати участь в її засіданнях (за обраними напрямками Стратегії) та в громадських обговореннях.
Наразі триває відкритий процес розроблення Стратегії – заінтересовані представники громадськості можуть долучитися до відповідної громадсько-урядової платформи, заповнивши анкету за посиланням – https://bit.ly/3eXDzWC.
У рамках платформи учасники зможуть адресно отримувати інформацію про процес підготовки проекту Стратегії робочою групою, яку очолює Державний секретар КМУ Олександр Ярема, долучатися до роботи її підгруп, брати участь в обговоренні напрацьованих документів.
Національна стратегія – це узагальнене бачення і план дій, метою якої є: створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства; налагодження ефективної взаємодії громадськості, органів державної влади та органів місцевого самоврядування на засадах партнерства; сприяння підвищенню рівня громадської активності, волонтерства та благодійництва; сприяння залученню громадськості до процесів формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення. Документ на 2016-2020 роки був затверджений у лютому 2016 року.