В Україні запрацювала онлайн платформа Volonter.org

6 жовтня в America House Kyiv презентовано нову платформу Volonter.org, яка уже працює у версії public beta - тобто вже готова до прийому пропозицій проектів ГО та зголошень волонтерів долучитися ...

56

Громадський Простір

6 жовтня в America House Kyiv презентовано нову платформу Volonter.org, яка уже працює у версії public beta – тобто вже готова до прийому пропозицій проектів ГО та зголошень волонтерів долучитися своїми компетенціями та часом. Над розробкою проекту працювали ГО “Development Foundation” спільно із громадською ініціативою “Герої АТО”,  за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

За даними дослідження JFK, у 2014 році 23% населення займались волонтерською діяльністю. Більшість робили це самостійно, поза межами будь-яких установ чи організацій. В абсолютних цифрах – це 8 мільйонів українців-волонтерів та волонтерок. Саме для них потрібен ефективний інструмент для комунікації.

Завдання платформи, за словами ініціаторів створення платформи – побудувати горизонтальні зв’язки та встановити ефективну комунікацію між волонтерами, волонтерськими групами та громадськими організаціями. Цей інструмент запрацює завдяки хорошим проектам, ідеям – і звісно ж самим волонтерам, нам з вами – такий головний меседж ініціаторів платформи.

14615876_10154613397319294_6125696087730949741_o

Після презентації пролунало багато запитань  щодо різних аспектів роботи  Volonter.org, що означає великий запит та інтерес до появи цього інструмента. Зокрема, учасників цікавило чи проекти збиратимуть кошти через платформу. За словами організаторів, аби знайти фінансування на проект, в Україні є багато інших спеціальних сайтів, тому поки що така опція не передбачена. Поки що у фокусі допомога через волонтерство, де важливі час та спеціальні компетенції волонтерської спільноти для зміцнення і просування важливих різнотематичних проектів.

Анатолій Мазарчук, Керівник проекту Volonter.org

Марта Пивоваренко, Голова правління «Development Foundation»

Що треба знати про роботу з Volonter.org

Реєструючись, ви обираєте для себе роль –  волонтер, громадська організація чи громадський активіст.

Волонтер/ка – людина, поза громадською діяльністю, але хоче/може включитися своїми знаннями та часом для допомоги в певному проекті. На сайті ви шукаєте, кому хотіли б допомогти і комунікуєте з ним. Натискайте “приєднатись” і спілкуйтеся з організаторами у чаті.

Обирати проекти можна за регіоном чи тематикою. Підписуйтесь на оновлення та завжди будьте в курсі, коли потрібна ваша допомога. Згодом на сайті запрацює рейтингування – відповідно до кількості якісної допомоги, яку Ви надали.

 

Волонтер - Google Chrome 2016-10-07 13.25.14

 

Активіст(к)и чи громадські організації створюють власні події/проекти, долучаються до уже діючих. Описують сам задум/ідею проекту –  хто і для чого потрібен для його реалізації: дизайнер чи копірайтер, фотограф тощо

Краще бути активним – розповідати що Ви робите, що вже зробили, що плануєте. Тримайте в курсі своїх активностей –  це допоможе волонтерам краще розуміти Вас, а отже більше залучати підтримки і допомоги. Для комунікації у вас буде спеціальний чат із користувачами платформи, які зацікавлені у вашому проекті.

Статус волонтера дає вам можливість самостійно створювати проекти. Для цього зайдіть у власний акаунт, виберіть вкладку “мої проекти” та натисніть “створити новий проект”. І навпаки – громадські активісти чи громадські організації також можуть долучатись до інших проектів у статусі волонтера.

Як народилась ідея  – Віталій Харечко, співзасновник ГО «Development Foundation»


Більше фото з презентації в  America House Kyiv


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом