“Відкритий доступ” у Києві: “бомжі”, “гопніки”, димові шашки та бомба

Саме за таким сценарієм 27 вересня у Києві проходила акція зриву показу документального фільму-альманаху «Відкритий доступ», приуроченого до Міжнародного дня Права Знати. Провокація почалась із ...

Відкритий доступ. Київ

Громадський Простір

Саме за таким сценарієм 27 вересня у Києві проходила акція зриву показу документального фільму-альманаху «Відкритий доступ», приуроченого до Міжнародного дня Права Знати.

Провокація почалась із того, що ще перед показом зал Кінопанорами окупували безхатченки з бейджами від якогось міфічного “Майдану” (з координаторами), розпиваючи прямо в залі спиртне і розкурюючи, спочатку цигарки, а потім і димові шашки. Зала наповнилась димом, спільними зусиллями організаторів неочікуваних гостей вдалось спровадити.

Показ фільму затримали на годину для провітрювання. За словами організаторів, це уже звична справа – покази намагались зірвати у Черкасах, Миколаєві, Донецьку, Одесі, Сімферополі, Севастополі та інших містах.

Фільм-альманах складається з 5 новел: «Межигір’я», «Афганець», «Школа», «Дім з химерами», «У кутку». Повністю вдалось переглянути лише 4. Далі у залі ввімкнули світло і повідомили про замінування, адміністрація попросила всіх на вихід. Заплановану постдискусію за участю авторів та організаторів проекту також не вдалось провести.

Кульмінацією п’ятничного вечора став приїзд вибутехнічної лабораторії для перевірки зали на наявність бомби.

Довідково:

Події зображені в альманасі розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти та експерти.

«Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова