Як працюють волонтери 1 лінії допомоги – Білицький центр місцевої активності

У м.Білицьке Добропільського району Донецької області, неподалік зони АТО, за підтримкиУкраїнського Жіночого фонду створено центр місцевої активності, в якому волонтери громадської організації ...

Білицьке

Громадський Простір

У м.Білицьке Добропільського району Донецької області, неподалік зони АТО, за підтримкиУкраїнського Жіночого фонду створено центр місцевої активності, в якому волонтери громадської організації “Захист родини”, психологи, юристи створили доброзичливу атмосферу, працюють з вимушеними переселенцями, допомагають їм адаптуватися в місті, швидше інтегруватися в громаду.

Білицьке, Добропілля – перші міста на Донбасі, куди їхали переселенці, з Краматорська і Слов’янська інших міст. Те, що назвали тимчасовим переселенням – триває вже більше як в півроку, тому активна громадськість, небайдужі люди гуртуються для підтримки і надання постійної різноаспектної допомоги переселенцям.

Наразі кількість тимчасово переселених вже перевищила 10 % всього міського населення. За словами Наталії Білик, керівника проекту, вдалося залучити до роботи, спільних активностей ГО “Захист родини”, ДЦМ “Добро” і переселенців, і місцевих мешканців.

Тепер особливо назріла потреба залучати ресурси з-за меж міста, оскільки якщо на початковому етапі місцеві мешканці активно несли гуманітарну допомогу і допомагали фінансово, то зараз і ці ресурси закінчуються.

На сьогодні в місті зареєстровано 1100 переселенців (це ті, що мають статус, довідку, фактично перебуває більше, бо деякі не мають статусу ТПО, бо наприклад м. Авдієвка, що в останні місяці із-за боїв та обстрілів, не сходило зі стрічки новин, законодавчо не є в зоні АТО), з них більше 22 осіб – діти до 16 років: 30 – це малята до року (15 народилося вже в місті).

У центрі зокрема запрацювала “Батьківська школа”. Перша сесія була присвячена підготовці та проведенню 8 березня, свято мами, бабусі, жінки. На базі дитячого навчального закладу 13, “Світлячок” м.Білицьке, для дітей переселенців, з посиленою психологічною реабілітацією, після закінчення АТО планується група для дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Центр розташовано в будівлі, яка залишилась порожньою після проведення реформи медичних закладів. Як повідомила Громадському Простору Голова ГО “Захист родини” Наталія Білик, наразі йде пошук коштів, які можна було б залучити на ремонт та переоснащення споруди, оскільки вже зрозуміло що вагує слово “тимчасовість”. За оцінками місцевих активістів – це понад 2,5 млн гривень. І це була б саме та “вудочка”, той центр комфортної роботи, допомоги, комунікації, реінтеграції…

У дитячому закладі «Світлячок», де харчоблок та комора для харчів постраждали від болванки світлового снаряду, а потім від опадів розвалилися. Вдалося привернути увагу до проблеми і ПРООН, і Добропільський виконком, і облдержадміністрацію. Наразі частково знайдено кошти на ремонт.

На території міста знаходиться приблизно 100 осіб, яким в разі закінчення всього, повертатися нікуди, бо домівки втрачено. Планується створити комфортні умови проживання для 70-80 осіб, з належними побутовими та санітарно-гігієнічними умовами.

Небайдужі, хто вирішив приєднатися до волонтерського руху, стануть основою створюваної Громадської ради переселенців, активом, щоб допомогти Центру в згуртуванні Білицької громади.

Наразі практично закінчено роботу зі створення сайту Центру, який допоможе в комунікації та поширенні актуальних потреб, інформації.

Білицьке

Білицьке 2

Білицьке 3

Якщо Ви бажаєте посприяти волонтерам будь-якою допомогою, звертайтеся за контактами:
голова ГО “Захист родини
Наталія Білик
т.м. 0501711833


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків