Freedom House оголошує конкурс на написання аналітичного огляду
ЗАВЕРШЕНО
Freedom House оголошує конкурс серед аналітиків у сфері медіа, культури та прав людини, які вивчають досвід України, для написання огляду на тему «Культура, історія та межі свободи вираження поглядів у часи конфлікту». Дедлайн – 10 вересня 2019 р.
Митці, куратори та науковці часто кидають виклик нормам, прийнятим у суспільстві, описуючи та висловлюючись у своїх роботах про актуальні, замовчані чи іноді гострі соціальні, політичні та історичні події у суспільстві. Через таку свободу художнього чи академічного вираження, яка може випробовувати чи провокувати культурні норми та розповсюджені погляди, вони стають жертвами критики, нападів чи цензури з боку державних або приватних інституцій чи суб’єктів. З часів незалежності Україна набула історії випадків обмежень свободи у мистецтві та академічному середовищі. Проте загрози інтересам національної безпеки у зв’язку зі збройним конфліктом та впровадження, у результаті цього, державних політик, направлених на регулювання мистецької та академічної свободи слова, лише підвищили градус дискусії в Україні щодо свободи вираження поглядів про історію та культуру на роки вперед.
Мета цього аналізу - описати форми та ключових суб’єктів, відповідальних за контроль та обмеження художньої та академічної свободи в Україні, виправданість таких обмежень в інтересах захисту національної безпеки, а також вплив державних політик у сфері мистецтва, книговидання та історичної дискусії для відкритого громадського обговорення, необхідного для демократичного розвитку України.
Умови:
Заявки на написання такого огляду прийматимуться до 10 вересня 2019 року. Запрошуємо аплікантів надсилати резюме та короткий опис (до 200 слів) з основною ідеєю та аргументами, які ви пропонуєте розкрити у фінальному тексті англійською або українською мовами на адресу [email protected].
Організація Freedom House спільно з експертами з партнерських організацій «Інститут Масової Інформації», «Платформа Прав Людини» та Центру прав людини «Зміна» визначить та повідомить переможця до 30 вересня 2019 року.
Перший чорновий варіант аналізу (обсягом 2,500-3000 слів) має бути підготовлено до 15 листопада 2019 року. Сума пропонованого гонорару – $200. Дослідник або дослідниця, якого/яку буде обрано в результаті конкурсу, матиме дорадчу підтримку у процесі роботи над цим аналізом.