Грантовий конкурс проєктів з проведення власних досліджень молодими дослідниками/цями

Зафіксувати у Google календарі!


зображення (9)
Грантовий конкурс проєктів з проведення власних досліджень молодими дослідниками/цями

В межах програми USAID “Мріємо та діємо” IREX планує підтримати проєкти, які мають на меті проведення емпіричних досліджень з тематик, присвячених актуальним проблемам молоді із практичною прикладною компонентою, що виконуватимуться молодими дослідниками (до 35 років включно).

 До участі в конкурсі запрошуються молоді дослідники_ці з партнерскою громадською організацією, від імені якої подається заявка.

Молоді дослідники повинні мати спроможність організувати або контрактувати проведення польових робіт і мати план використання результатів дослідження, який буде імплементовано в межах дії гранта.

Проєкти, які подаватимуться на конкурс, мають бути спрямовані на дослідження актуальних проблем молоді. Команда дослідників може обрати одну із запропонованих нижче тематик у межах лотів або запропонувати власну тему.

  • Лот 1. Економічні можливості молоді.
  • Лот 2. Громадянська активність молоді.
  • Лот 3. Плюралізм та соціальна інклюзія.
  • Лот 4. Освіта.
  • Лот 5. Інноваційні тематики.

Дослідження за цим лотом мають стосуватися нових, нещодавно актуалізованих тем, які не дублюють вже наявні дослідження. Наприклад, практики й досвід онлайн геймінгу серед дітей і молоді, використання штучного інтелекту у роботі/навчанні/інших сферах, роль молодіжних центрів у громадах, фактори міграції й повернення молоді у свої населені пункти.

Цільова аудиторія досліджень: українська молодь віком 10-35 років. Дослідники_ці можуть обрати певну соціально-демографічну (наприклад, молодь у селах, молодь з інвалідністю) або вікову (наприклад, 10-17 років, 16-25 років) групу в якості об’єкта дослідження відповідно до мети і дослідницьких питань.

Очікувана тривалість проєктів: до 12 місяців, включаючи фази проведення дослідження і поширення/впровадження його результатів.

Очікувані результати реалізації проєктів:

  • Розроблено методологію і дизайн дослідження;
  • Проведено етичну комісію дослідження (в окремих випадках може бути необхідним залучення Інституційного комітету з етики досліджень);
  • Проведені польові роботи, як то мінімум 1000 телефонних інтерв’ю, або 700 особистісних інтерв’ю, або 1200 онлайн інтерв’ю, або 12 фокус груп, та/або інші рівноцінні замінники (формат і обсяги обговорюватимуться до і під час імплементації гранту);
  • Написаний звіт дослідження (формат і обсяги обговорюватимуться до і під час імплементації гранту);
  • Розроблені і впровадженні практичні кроки з використання отриманих у ході дослідження результатів;
  • Проведені презентації результатів дослідження представникам організацій-стейкхолдерів, які потенційно можуть використати ці результати у своїй роботі з молоддю.

Типи організацій, що можуть подати заявку:

Українські неурядові організації, які включають:

  • Організації громадянського суспільства (ОГС), а саме: благодійні організації та фонди, громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.
  • Молодіжні громадські організації та організації, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО).
  • Університети у партнерстві з громадською організацією.

Будь-яка організація з переліку вище може подати необмежену кількість заявок на фінансування у відповідь на цей ЗПЗ, але максимум одна заявка від однієї організації може бути підтримана за результатами цього конкурсу.

Співфінансування проєктної діяльності заохочується, але не є обов’язковим.

Мінімальні кваліфікаційні вимоги до заявника:

  1. Дослідницька команда, що фактично реалізовуватиме грант, належть до молоді (до 35 років включно). Допускається залучення персоналу старших вікових груп, але в пропорції не більшій ніж 1:4 (одна старша особа до чотирьох молодих), і не для ключової ролі в проєкті (наприклад, не може бути менеджером проєкту).
  2. Спроможність самостійно провести або контрактувати проведення польового етапу дослідження.

Детальна інформація щодо конкурсу і додаткова документація – за посиланням.

Будь-які питання, що стосуються цього ЗПЗ, слід надсилати в письмовій формі на адресу [email protected] не пізніше 24 січня 2025 р. із темою листа: Запитання згідно з ЗПЗ № 2025-045. Відповіді на запитання надсилатимуть усім учасникам конкурсу 28 січня 2025 року.

Заявка подається в електронному форматі до 23:59 години (за Київським часом) 10 лютого 2025 року із темою листа: Заявка згідно з ЗПЗ № 2025-045 за адресою: [email protected].

***

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Making Cents International (MCI) та Міжнародним республіканським інститутом (IRI).

Програма USAID «Мріємо та діємо» підтримує молодіжні інновації та підприємництво, сприяє активній участі молоді у прийнятті рішень та залученню молоді до вирішення проблем на національному та місцевому рівнях.  Створюючи сприятливе середовище та відновлюючи доступ до формальних і неформальних освітніх можливостей, програма підсилює молодь на шляху реалізації мрій, ідей та дій спрямованих на демократичне та європейське майбутнє України. 

Сторінки програми в соцмережах: Facebook та Instagram


Останні публікації цього розділу:

Тендер щодо розробки стратегії просування організації

Тендер на юридичний супровід з підготовки документів у системі System Award Management (SAM)

Тендер на впровадження плану організаційного розвитку організації

Тендер на проведення оптимізації внутрішніх політик та положень про напрями діяльності організації

Тендер на проведення фінансового аудиту організації

Тендер на проведення юридичної консультації для оптимізації статуту організації