Літня школа “Ідея міста: перевірка реальністю”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Ідея міста: перевірка реальністю
Літня школа “Ідея міста: перевірка реальністю”

Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центр міської історії та ГО Urban Forms Center запрошують подавати заявки на участь у міждисциплінарній літній школі “Ідея міста: перевірка реальністю”, яка проходитиме 29 червня – 11 липня 2016 року у Славутичі.

Місце проведення: Славутич, Україна
Дати проведення: 29 червня – 11 липня 2016 р.
Термін подання заявок: до 10 травня 2016 р.

Що можна дізнатися у останньому новому та запланованому місті сучасної України? Літня школа у Славутичі – це можливість проаналізувати, як твориться місто від ідеї, через дискусії та рішення, планування, будівництво, до освоєння простору та будівель, функціонування інституцій та щоденного життя. Хто є акторами та учасниками процесу містотворення і що таке управління та реформи у планованому місті, але уже у пост-плановому контексті? Якими є екологічні виклики після техногенної катастрофи? Як можна включити перспективи мешканців і дослідити, як відбувається ідентифікація з місцем, якими є досвіди міста, історії людей, які спершу були переселенцями, а тепер є славутичанами?

Мета міждисциплінарної літньої школи – поєднати навчальний та дослідницький формати з залученням підходів та можливостей різних дисциплін у вивченні міста та налагодити співпрацю між ними. Програма школи зосередиться на соціальній, гуманітарній, екологічній та економічній перспективах у плануванні та функціонуванні сучасного міста з врахуванням історичних контекстів. Приклад Славутича дозволить проаналізувати реалізацію та досвіди таких урбаністичних та суспільних концепцій, як планове місто, місто-утопія, місто пост-катастрофи, еко-місто, моно-місто з перспективи різних дисциплін. Школа спрямована на поглиблення знання у одному з запропонованих напрямків та ознайомлення і налагодження співпраці з суміжними. Участь у семінарах, польових дослідженнях та методологічних робітнях надасть можливість застосувати теоретичні знання на практиці та отримати нові стимули до професійного розвитку.

Місце: Славутич – місто у Київській області, який є анклавом на території Чернігівської. Побудований після ядерної катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році, Славутич є останнім планованим містом Радянського Союзу та наймолодшим містом в сучасній Україні. Виняткові обставини його заснування вплинули на ідеї та процес реалізації проекту нового міста. Команди експертів з восьми республік СРСР брали участь як у плануванні, так і будівництві. В результаті архітектура Славутича стала виявом критики модерністської архітектури, яка поєднує міжнародний архітектурний контекст з соціалістичними підходами та радянськими принципами регіональних особливостей. Славутич – це реалізація пошуків останнього покоління радянських архітекторів екологічно сталої, зручної для життя архітектури та новий дім для працівників Чорнобильської АЕС та мешканців забрудненої Прип’яті.

Участь: До участі в літній школі запрошуються студенти магістерських програм, аспіранти та незалежні дослідники віком від 18 до 30 років, навчальний або дослідницький напрям яких включає антропологію, архітектуру, економіку, інженерні науки, географію, історію, проектування, політологію, соціологію, культурологію. Ми розуміємо, що кожен, хто досліджує місто, має різний досвід і власну “лінзу”. Тому під час проведення міждисциплінарної літньої школи ми будемо спиратися на напрацювання у різних дисциплінах, а також звертатимемося до більш широкої дискусії у сфері дослідження міст, забезпечуючи простір для критичного, конструктивного і сприятливого інтелектуального залучення.

Структура школи: У рамках міждисциплінарної літньої школи запланована робота за різними дослідницькими напрямками у трьох студіях, які разом проведуть аналіз та сформують загальне бачення того, чим є сучасний Славутич, наскільки це відповідає задуму архітекторів і які перспективи місто має у майбутньому. Учасники будуть працювати під керівництвом досвідчених викладачів з різних країн.

Студія 1: Міські практики, пам’яті і уяви.

У центрі цього дослідницького напрямку – людина, що постійно творить, відтворює, проживає, уявляє та пам’ятає Славутич. Нас цікавить те, як мешканці наймолодшого українського міста вибудовують свій зв’язок з простором: з будинком, вулицею, іншими містами і навіть країнами, і якими є їхні життєві траєкторії та способи взаємодії з містом. У цій біографічно-орієнтованій студії ми будемо вивчати людські цінності, життєві досвіди, повсякденні маршрути та образи місць.

Студія 2: Простір та екологія міста.

Славутич надає виняткові можливості для дослідження, що пов’язує природничі та гуманітарні науки з архітектурою і містобудуванням. У рамках цього напрямку буде проаналізовано простір міста та структуру і функціонування міської екосистеми: міські ліси, парки, ландшафт, біологічне різноманіття, водні ресурси, клімат. Це дасть змогу дослідити взаємодію архітектурного середовища та інфраструктури з екологічною системою міста. Цей аспект є критично важливим для міста-супутника атомної електростанції.

Студія 3: Міські фінанси та управління.

Кожного року органи місцевого самоврядування затверджують бюджет міста. Але яке значення ці цифри мають для мешканців, які щодня користуються містом, для підприємців, які розглядають можливості розвитку свого бізнесу, для працівників органів місцевого самоврядування, які ухвалюють управлінські рішення щодо діяльності міста. Чи важливі ці цифри для них? Розуміння міських фінансів та бюджетування є запорукою підтримки впровадження будь-яких ідей у реальність. У рамках цього дослідницького напрямку студенти зможуть провести детальний аналіз системи управління містом.

Умови участі

Участь у міждисциплінарній літній школі є безкоштовною. На період проведення учасники будуть забезпечені житлом і харчуванням. Організатори школи також покривають вартість подорожі, на суму не більше ніж 700 грн.

Робочі мови школи – українська, російська, англійська. Заняття проводитимуться здебільшого англійською мовою, тому учасники повинні знати англійську на рівні, який дозволяє вільно читати наукову літературу та розуміти лекції.

Заявка

Для участі в міждисциплінарній літній школі просимо до 10 травня 2016 рокузаповнити аплікаційну форму (англійською, українською, російською або білоруською мовами) за посиланням.

Процес відбору

Усі кандидати отримають результати рішення комісії електронною поштою до 31 травня 2016 року та, у випадку відбору, мають підтвердити свою участь протягом трьох днів. Якщо кандидат не в змозі зробити це, місце буде передане іншій особі зі списку очікування. Після того, як ви підтвердили свою участь, ви отримаєте всю необхідну інформацію про умови трансферу, харчування та розміщення.

Якщо у Вас виникають запитання, звертайтеся, будь ласка, до координаторки школи Євгенії Губкіної за е-поштою [email protected] або телефоном +38 050 3012876

Організатори

Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центр міської історії та ГО Urban Forms Center.

Літня школа є частиною дослідницького напрямку Центру міської історії “Планована урбанність у соціалізмі та за його межами: ідеї, досвіди, уявлення”.

Джерело: www.lvivcenter.org


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)