IFES Україна шукає партнерів для проведення тренінгів з громадянської освіти
IFES Україна шукає громадські організації, зацікавлені у партнерстві для проведення тренінгів з громадянської освіти для випускників онлайн-частини курсу “Демократія через Дію” у своїх регіонах. Представники обраних за результатами конкурсу організацій пройдуть навчання фасилітаторів курсу, організації отримають підтримку на проведення двох тренінгів у період до вересня 2025 року.
Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) в Україні – це неприбуткова міжнародна організація, яка будує стійкі демократії заради кращого майбутнього. В Україні IFES працює з 1994 року разом із ключовими національними партнерами для підвищення доступності політичного та громадського життя, а також виступає за повне включення всіх громадян у демократичний процес. IFES в Україні тісно співпрацює з громадськими об’єднаннями людей з інвалідністю, громадянським суспільством, органами адміністрування виборів та законодавцями для забезпечення доступу людей з інвалідністю до політичного процесу шляхом законодавчих змін. Більше про діяльність IFES можна дізнатись на нашому сайті та на фейсбук-сторінці.
Розуміючи важливість розвитку громадянської освіти в Україні, IFES Україна запустили курс із громадянської освіти “Демократія через Дію” для вразливих категорій молоді, включаючи молодь з інвалідністю. Матеріали курсу базуються на світовій методології IFES з громадянської освіти «Посилення залученості через освіту для демократії» (Strengthening Engagement through Education for Democracy – SEED). Курс охоплює такі теми як ідеології та політичні режими, права людини, державний устрій України, фізична та цифрова участь громадян на місцевому та національному рівнях, усвідомлена участь у виборах. Партнерами курсу є ГО «Fight for Right». Курс складається із онлайн та офлайн-частин. Онлайн-частину курсу розміщена на національній платформі «Дія: Цифрова освіта» та доступна за посиланням: модуль 1 та модуль 2. Офлайн-частина передбачає участь у регіональних тренінгах, а також додаткових активностях.
Мета курсу – сформувати в української молоді необхідні знання, навички та ставлення, пов’язані з ефективною (поінформованою, відповідальною) демократичною взаємодією громадян у суспільстві.
Цілі курсу – поширити кращі практики інклюзивної громадянської освіти серед вразливих категорій молоді, не охопленої курсами з громадянської освіти IFES для закладів вищої освіти та закладів професійно-технічної освіти.
Цільова аудиторія – українська молодь 18-25 років, що належить до вразливих груп, в тому числі молодь з інвалідністю.
Місце реалізації проєкту – підконтрольна уряду територія України.
Результати пілотної фази:
Під час пілотної фази проєкту (2022-2023) курс на платформі «Дія.Освіта» успішно пройшли понад 14 000 користувачів.
Для підготовки регіональних фасилітаторів у 2023 році був проведений тренінг, який пройшли 12 представників і представниць із 4 громадських організацій, відібраних за результатами відкритого конкурсу. Ці організації отримали грантову підтримку для проведення двох тренінгів у своїх регіонах.
У результаті було організовано 8 регіональних тренінгів, які об’єднали близько 200 випускників курсу. Наймотивованіші учасники стали частиною Національного табору, де працювали над розробкою власних проєктів громадянської дії. Вони отримали грантову та менторську підтримку на реалізацію своїх ініціатив.
Наші ідеальні партнери відповідають наступним критеріям:
- Принаймні 1 рік активної проєктної діяльності у своєму регіоні;
- Досвід освітньої роботи з молоддю;
- Досвід роботи з людьми з інвалідністю;
- Досвід організації освітніх заходів за наданою методологією (проведення каскадних навчань);
- Наявність у команді досвідчених тренерів/молодіжних працівників;
- Успішний досвід адміністрування та звітування за грантами обсягом від 100 000 грн;
- Наявність активних та дружніх до молоді соціальних мереж;
- Позитивний досвід співпраці із міжнародними організаціями буде перевагою;
- Досвід роботи зі вразливими групами молоді буде перевагою.
IFES зобов’язується провести навчання для представників від кожної відібраної організації, а також надати підтримку для проведення тренінгів у регіонах, де працюють відібрані організації.
Просимо зацікавлені у конкурсі організації надіслати не пізніше 23:59 31 січня 2025 року на пошту [email protected] наступні документи (В темі листа зазначити “Пошук регіональних партнерів 2025”):
- Заповнений файл – Аплікаційна форма
- Заповнений файл-опис пропозиції щодо проведення одного тренінгу – Опис регіонального тренінгу
- CV трьох представників організації, що пропонуються для навчання на фасилітаторів курсу.
У разі питань звертайтесь на електронну пошту [email protected], зазначивши у темі листа “Питання щодо пошуку регіональних партнерів 2025”. Питання надсилайте не пізніше 12 січня 2025 року 23:59
Кінець оголошення