Конкурс для ОТГ на участь у проекті з впровадження громадського бюджету
ЗАВЕРШЕНО
Західноукраїнський ресурсний центр оголошує конкурс з відбору об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для участі у проекті «Бюджет участі, як інструмент розвитку громади», який реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Дедлайн – 11 березня 2019 року.
До участі в конкурсі запрошуються сільські, селищні та міські об’єднані територіальні громади, які знаходяться на території Львівської, Волинської, Закарпатської, Рівненської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
Мета проекту – підвищити рівень участі громадян ОТГ Західної України у прийнятті рішень через запровадження у цих громадах бюджету участі.
У межах цього конкурсу заплановано відібрати 4 об’єднані територіальні громади, у яких будуть запроваджені бюджети участі.
Громади-переможниці конкурсу отримають :
- експертно-консультаційний супровід для запровадження у громаді бюджету участі;
- можливість для трьох представників ОТГ пройти навчання на дводенному семінарі щодо методології запровадження бюджетів участі;
- навчальна поїздка для громад-учасниць проекту до 4 громад / міст Західної України, де успішно функціонують інструменти громадської участі (зокрема, бюджет участі),
- проведення безкоштовного навчання для бажаючих активістів, які планують подати свої пропозиції на конкурс проектів,
- пакет методичних матеріалів.
Допомога, яку надаватиме ЗУРЦ, охоплюватиме комплекс консультаційних, інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, направлених на підвищення спроможності жителів громад самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Очікується, що такий процес буде закріплений у нормативних документах відповідних ОТГ.
Вимоги до учасників конкурсу:
- заявник повинен заповнити аплікаційну форму встановленого зразка;
- заявник повинен продемонструвати бажання та готовність зафіксувати певний відсоток від бюджету ОТГ для реалізації громадських проектів шляхом подання спільної заявки на участь у конкурсі, яку повинні підписати: голова ОТГ, принаймні троє депутатів місцевої ради та двоє активних представників громадськості, які будуть готові увійти до складу ініціативної групи (більша кількість підписантів зміцнює позиції заявки),
- заявник повинен гарантувати, у разі відбору відповідної ОТГ, готовність мобілізувати необхідну кількість місцевих жителів (зокрема, молоді, жінок та людей з обмеженими можливостями) для участі у навчальних заходах проекту,
- зобов’язуються передбачити в Положенні рівний доступ до участі в конкурсі всіх жителів громади без огляду на вік, стать, інвалідність чи інші обмеження, тим самим дотримуючись принципу інклюзивності,
- заявник повинен надати попередню згоду щодо внесення на розгляд відповідної ради питання про затвердження Положення про бюджет участі,
- у ОТГ повинен бути наявний веб-сайт, на якому можна розмістити інформацію про громадський бюджет та посилання на е-сервіс для онлайн голосування за проекти на бюджет участі.
При проведенні відбору перевага буде надана тим 4 ОТГ, які вкажуть найбільш переконливі аргументи важливості реалізації проекту у громаді, зазначать готовність органу місцевого самоврядування виділяти із місцевого бюджету кошти на впровадження бюджету участі та сформувати гендерно збалансовану ініціативну групу з впровадження громадського бюджету, 50 % якої складатиме молодь (віком до 35 років).
Процедура відбору учасників:
У перші дні після проходження кінцевого терміну подання заявок, здійснюється перегляд поданих анкет щодо їх відповідності технічним вимогам.
На першому етапі конкурсна комісія розгляне отримані заявки від потенційних учасників та відбере 8-10 громад для подальшої участі у конкурсі.
На другому етапі у деякі з відібраних громад члени конкурсної комісії здійснять моніторингові візити, з метою більш детального ознайомлення з громадою та вивчення її спроможності впровадити громадський бюджет. Після чого на другому засіданні конкурсна комісія прийматиме остаточне рішення щодо вибору чотирьох цільових ОТГ для подальшої участі у Проекті, а також двох резервних громад, які зможуть замінити когось у випадку непередбачених обставин чи недобросовісного виконання зобов’язань.
Аплікаційна форма потрібно заповнити і надіслати разом зі сканованою сторінкою з підписами (що підтверджує згоду взяти участь у проекті) на електронну пошту uliana.voloshynivska@zurc.org з назвою повідомлення «Бюджет участі (вказати назву ОТГ)» до 18.00 год. 11 березня 2018 року.
Про результати конкурсу його учасників буде повідомлено електронним листом на адресу, яку вони вкажуть в аплікаційній формі до 30 березня 2018 року.
У разі додаткових питань пишіть на електронну адресу uliana.voloshynivska@zurc.org.
Контактна особа: Уляна Волошинівська
Довідка:
Бюджет участі (громадський бюджет) – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення громади та/або голосування за них.
Будь-який житель громади може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.
Процес громадського бюджету формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє кращому розумінню процесу управління ОТГ, створює ефективний механізм взаємодії структурних підрозділів органів місцевого самоврядування та жителів громади в бюджетному процесі, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів громади. Варто додати, що реалізація обраних проектів здійснюється впродовж року, а мешканці здійснюють безпосередній контроль за цим процесом.