Конкурс для вчителів: Моя школа майбутнього
ЗАВЕРШЕНО
У Вас є бачення, як реформа освіти змінить Вашу школу? Як виглядатиме Ваша школа майбутнього? Спробуйте поекспериментувати та розкажіть про це!
В ході впровадження реформи освіти в Україні вирішуватимуться ґрунтовні питання: тривалість навчання у школі, зміст освіти, інноваційні підходи до проведення уроків, а також кількість годин. Нещодавно прийнятий закон України «Про освіту» надає школі та кожному окремому вчителю більше автономії, як от під час прийняття рішень щодо обов’язкових до вивчення предметів, плану уроку, використання навчальних матеріалів та багато іншого. У поєднанні з процесом децентралізації в Україні цим створюються передумови для початку структурних змін по всій країні.
І Конкурс
Цим конкурсом ми хотіли би закликати вчителів запланувати міждисциплінарний проект для команди та реалізувати його зі своїми школярами після ознайомлення з програмою «Нова українська школа» і новим Законом про освіту. Оберіть разом з колегами одну з центральних тем реформи освіти для планування Вашого уроку, яка беспосередньо стосується Вашої школи та Вашого оточення. Документація до конкурсу має відображати зміст, цілі, результати проекту, і показати окремі (методично-дидиктичні) кроки, за якими він був проведений. Покажіть, наприклад, як Ви хочете в майбутньому забезпечити реалізацію поєднання компетентнісної орієнтації з цифровими технологіями. Чи розробіть разом з колегами проект компетентнісно-орієнтованого міждисциплінарного уроку. Чи поміркуйте над тим, як освітнє середовище впливає на процес навчання Ваших учнів, та як Ви, опираючись на ці знання, можете з цього розробити проект; потім проведіть його оцінку за конкретними, попередьо визначеними чинниками.
ІІ Призи та нагороди
Команда вчителів, яка представить найкращу розробку проекту чи проектну документацію отримає можливість поїхати до Німеччини з метою познайомитися з інноваційними закладами та формами роботи в рамках шкільної освіти Німеччини. Команди, які посядуть 2 та 3 призові місця, отримають цінні призи. Десять найкращих наборів проектної документації представлять в червні 2018 року на Освітньому конгресі, який стане завершенням Українсько-німецького року мов 2017/2018, та будуть опубліковані на вебсторінці Goethe-Institut в Україні, як кращі приклади належної практики.
ІІІ Хто може брати участь?
- Усі державні загальноосвітні школи, де викладається німецька мова, або школи, де вона вводиться з 2018/2019 навчального року.
- Команда має складатися мінімум з 2 осіб, принаймні один із членів команди має викладати німецьку мову, як першу чи другу іноземну. Усі члени команди мають бути офіційно працевлаштовані в школі.
- Принаймні одна група учнів має бути частиною проекту. Група учнів може складатися зі школярів будь-якого року навчання (також будь-якого класу чи дисципліни) – головна передумова – щоб учні як клас або група вивчали німецьку мову.
IV Завдання?
Для участі у конкурсі необхідно реалізувати проект спільно з учнями Вашої школи (класу, групи з певної дисципліни або учнями з різних класів) та подати Ваше напрацювання – проектну документацію німецькою мовою.
ПРОЕКТ повинен
- сприяти апробації обраного змісту реформи освіти; мова не йде про теоретичний напрямок реформи
- опрацьовувати актуальне відношення до регіону / міста, де знаходиться школа, до шкільного повсякдення учнів та включати німецьку мову як один з предметів шкільної програми
- реалізовуватися разом з учнями українською чи німецькою мовою (німецька мова на вибір, не є обов’язковою умовою)
- проводитись за участі учнів на уроці або в позаурочний час на вибір під методично-дидактичним супроводом вчителів
- містити приклади, ідеї, пропозиції тощо з реформи освіти та її конкретного втілення або висвітлювати можливість такого втілення
- слугувати «прикладом належної практики» також для інших шкіл та груп учнів (найкращі набори проектної документації будуть опубліковані на вебсторінці Goethe-Institut в Україні).
ДОКУМЕНТАЦІЯ повинна
- бути написанна німецькою мовою
- бути складена за зразком оформлення документації (опис проекту: вихідне становище, ідеї та цілі, документація проведення, представлення результатів). Проекти розроблені за іншою схемою не розглядатимуться!
- містити ілюстраційні матеріали, що включають в себе фотографії, плакати тощо до проектної роботи чи результатів проекту (у вигляді файлу на USB флеш-накопичувачі, CD- чи DVD-диску українською чи німецькою мовою)
- мати чіткий список дидактично-методичного планування та кроків
- мати сформульоване вихідне становище, постановку питання (проблематики), очікувані зміни, цілі та результати проекту
Строки проведення конкурсу:
Початком конкурсу вважається день оприлюднення цієї заявки на участь. Свої результати Ви можете надсилати до 31 березня 2018 року.
V Критерії оцінювання
Журі конкурсу складається з німецьких та українських представників, і оцінюватиме напрацювання конкурсу, а саме, чи має проект:
- чітке відношення до теми реформи освіти та її змісту
- чітке відношення до регіону / міста чи повсякденного життя (сучасного, майбутнього) школи-учасниці
- чіткі міжпредметні зв‘язки/відношення під час опрацювання теми проекту (стосується не лише письмового перекладу німецькою мовою)
- чітко простежувану співпрацю вчителів німецької мови та вчителів з інших предметів під час реалізації учнівського проекту
- чітко демонструвати внесок учнів до розробки та втілення проекту
- текстову та візуальну ілюстрацію (можливо, напр., створення певних предметів тощо.), а також чи є проект зрозумілим та переконливим
- можливість до подібного втілення в інших школах
- інноваційний характер з чіткою можливістю втілення у майбутньому
- методично-дидактичну складову планування та переконливі, чітко простежувані етапи втілення проекту
VІ Де можна отримати подальшу інформацію?
З подальших питань щодо умов конкурсу звертайтесь до контактних осіб:
- Сюзанне Бекер Заступник директора та керівник мовного відділу
[email protected] - Єва Корб референт відділу «Педагогічна кооперація з німецької мови»
[email protected] - Володимир Волик Координатор проекту «Українсько-німецький рік мов 2017/2018»
[email protected]
УМОВИ УЧАСТІ
Якщо Ви бажаєте взяти участь у конкурсі, заповніть наступні документи:
Відскановані документи надсилайте, будь ласка, на адресу [email protected].
Кінцевий термін подання заявки: 31 березня 2018 року.
Джерело: Goethe-Institut.