Конкурс грантів для жіночих/феміністичних організацій Харківської області
ЗАВЕРШЕНО
Метою конкурсу є активізація жіноцтва і підсилення його участі у процесах відновлення і розвитку громад Харківської області.
Пріоритети конкурсу:
- Підвищення видимості питань, що стосуються захисту прав жінок та гендерної рівності;
- Згуртування та активізація різних груп жінок;
- Залучення жінок до консультативно-дорадчих органів і робочих груп з відновлення і стратегічного розвитку;
- Адвокатування програм підтримки жіноцтва (жіночого підприємництва, дружин військових, полеглих, зниклих безвісті тощо);
- Гендерні аудити громадського простору;
- Аудити безпеки і доступності;
- Адвокатування приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.
Тривалість проєкту: до 2 місяців.
Максимальний розмір гранту — 125 000 гривень.
Ми запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі/феміністичні громадські організації, які працюють у пілотних громадах Харківської області: Безлюдівській, Валківській, Дергачівській, Зміївській, Кегичівській, Красноградській, Краснокутській, Лозівській, Наталинській, Первомайській, Роганській і Чугуївській громадах.
Жіночими організаціями вважаються організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.
Критерії оцінки:
Критерій | Максимальний показник |
Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу | 20 |
Чіткість опису проблеми і мети | 10 |
Ефективність запропонованого підходу | 20 |
Чітко визначені активності та результати проєкту | 20 |
Наявність адвокаційної складової | 20 |
Вплив проєкту на громаду | 10 |
Всього | 100 |
В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.
Допустимі витрати проєктних заявок:
- програмні витрати;
- витрати, пов’язані з управлінням проєкту (адміністративні витрати) – не більше 25% від бюджету проєкту.
Недопустимі витрати: будівництво, ремонти, придбання обладнання/активів на суму понад 50 тис. грн.
Процедура подачі заявок та ухвалення рішень:
Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:
- заповнити-і підписати аплікаційну форму ( завантажити: https://docs.google.com/document/d/1HEwIdCDZ-htX4QTamro-JjgH96Taqcd2/edit?usp=sharing&ouid=103243035862321999501&rtpof=true&sd=true);
- заповнити форму бюджету (завантажити: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1CaWCsu4mGH0Ts9TMYNe0EXAGpcwn9dVV/edit?usp=sharing&ouid=103243035862321999501&rtpof=true&sd=true);
- надіслати аплікаційну форму, бюджет і реєстраційні документи організації (Витяг з реєстру, статут, довідка про неприбутковість) на електронну скриньку [email protected] із зазначенням теми листа «Конкурс мінігрантів» до 20 березня 2025 р.
ЦГК підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.
Усі проєкти будуть розглянуті Грантовою експертною комісією.
ЦГК залишає за собою право:
- продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
- робити запити щодо додаткової інформації від апліканток для належного розгляду заявки;
- не повідомляти про причини відхилення.
Запитання:
Будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку [email protected] із зазначенням теми листа «Конкурс мінігрантів» до 15 березня 2025 року. Усі запитання і відповіді будуть опубліковані на інформаційних ресурсах ЦГК.
Ініціатива впроваджується в межах проєкту «Гендерночутливе відновлення громад» за технічної підтримки структури ООН Жінки в Україні UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women’s Peace & Humanitarian Fund, гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва. WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки в Україні WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерно зумовленого насильства.