Конкурс грантів від Helvetas Swiss Intercooperation
ЗАВЕРШЕНО
Оголошення про прийом заявок на участь у конкурсі грантів для підтримки місцевих організацій у сфері кругового будівництва/реконструкції для забезпечення соціальних потреб громад, що постраждали внаслідок війни
УВАГА: Термін прийому заявок продовжено до 20 травня 2024 року!!!
Helvetas Swiss Intercooperation розпочинає конкурс надання грантів з метою підтримки місцевих ініціатив, пов’язаних з реконструкцією та ремонтом, що будуть включати в себе підходи відновлення за принципом повторного використання будівельних матеріалів («кругове будівництво»). У конкурсі можуть брати участь зареєстровані та діючі в Україні комерційні та громадські організації, які впроваджують свої ініціативи, спрямовані на відбудову в Україні внаслідок збройної агресії рф.
Конкурс проводиться в рамках реалізації проєкту “Підтримка відновлення України” який реалізується Helvetas Swiss Intercooperation в межах підтримки України з боку Швейцарії за фінансування Swiss Solidarity.
Мета проєкту: на основі запиту від громад до відновлення об’єктів соціального значення, надати місцевим комерційним та громадським організаціям, що реалізують проєкти відбудови та прагнуть використовувати у своїй роботі принцип «кругового будівництва», гранти для відновлення об’єктів громадської інфраструктури (дитячі садочки, школи, лікарні, бомбосховища, тощо) дотримуючись підходу сортування, лабораторного дослідження якості та придатності будівельних матеріалів після руйнувань, в подальшому – їх використання у процесі реконструкції. Заохочується використання нових підходів та методів “кругового будівництва” з подальшим масштабуванням в рамках програми.
Даний проєкт не підтримує суто теоретичні та наукові дослідження у сфері кругового будівництва, а лише інтегровані в практичну реалізацію. Кандидати на отримання гранту повинні будуть запропонувати ідеї, які співставні із ДОСЛІДЖЕННЯ щодо стану кругового будівництва в Україні.
Запропоновані учасниками підходи вторинного використання будівельних матеріалів та їх диверсифікація і взаємодоповнення у реконструкції, а також оптимізовані витрати на логістику, формування складських площадок будуть відігравати суттєву роль у прийнятті позитивного рішення щодо отримання гранту.
Гранти надаватимуться на такі типи цілей:
- Відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, які попередньо ідентифіковані та узгоджені із громадами (наявність акту технічного обстеження будівлі є обов’язковою вимогою), та щодо яких визначені найбільш релевантні підходи кругового будівництва (враховуючи логістику будівельних матеріалів, витрати на сортування, зберігання, тощо). Наприклад: покращення бомбосховищ, ремонт закладів охорони здоров’я та освіти, дитячих просторів, місця призначені для ВПО, притулки, тощо) пошкоджених внаслідок військових дій.
- Заохочуються та підлягають високій оцінці заходи, що доповнюють активності Харківського та Київського Ремонтних хабів, які надають послуги:
- безкоштовного використання складських приміщення та майстерні;
- надання у користування мобільних інструментів ГО та бенефіціарам для проведення відновлювальних робіт;
- сприяння співпраці та координації в частині передачі будівельних матеріалів ГО та волонтерським групам міжнародними партнерами та іншими гуманітарними організаціями.
3. Закупівлю, тестування технологічних рішень та інструментів з чітким акцентом на кругове будівництво в рамках вже існуючих проєктів відбудови.
4. Випробування та масштабування інноваційних підходів переробки будівельних матеріалів в рамках вже існуючих проєктів відбудови.
ВАЖЛИВО: перевага надаватиметься заявкам, які поряд із соціальною складовою зможуть на рівні розрахунків і в подальшому під час реалізації проєкту продемонструвати найбільшу економічну ефективність запропонованих підходів повторного використання будівельних матеріалів.
Локалізація діяльності: Враховуючи динамічний гуманітарний контекст, діяльність проєкту розповсюджується на всю територію України, із наданням переваги регіонам, що найбільше постраждали від збройної агресії рф, особливо Харківський регіон.
Розмір гранту: за результатами конкурсу буде надано орієнтовно 3 гранти на суму до 1,2 млн грн кожен.
Дедлайн подачі заявок: до 20 травня 2024 року.
Період реалізації заявки: незалежно від дати початку, запропоновані програмні заходи мають бути завершені до 30 листопада 2024 року.
Реалізація грантових коштів МОЖЕ включати:
- Логістику будівельних матеріалів для вторинного використання;
- Закупівля інструментів, обладнання, програмного забезпечення, лабораторного обладнання;
- Оплата праці на розбір зруйнованих будівель і сортування матеріалів для вторинного/повторного використання;
- Оплату послуг підрядників із будівництва (кладка, цементування, перекриття, тощо);
- Оплату проведення лабораторних досліджень, тестування міцності будівельних матеріалів до повторного використання;
- Оплату праці членів команди, які займаються реалізацією проєкту (найманий працівник або приватний підприємець) – не більше 25% від загальної суми бюджету;
- Оренду складу та офісного приміщення – не більше 15% від загальної суму бюджету;
- Адміністративні витрати – не більше 7% від загальної суму бюджету.
Реалізація грантових коштів НЕ МОЖЕ включати:
- Закупівля будівельних машин та автотранспорту;
- Закупівля нових будівельних матеріалів.
*Усі витрати та закупівлі вимагатимуть дотримання обов’язкових процедур Helvetas
Додатки:
Положення про конкурс_Circular Construction (1)
Бюджет шаблон_Сircular Constraction grants
Грантова заявка шаблон_Circular Construction
Проєктні пропозиції українською мовою з необхідними додатками мають бути надіслані на електронну адресу [email protected] не пізніше 20 травня 2024 року включно. У темі листа, будь ласка, зазначте “Проєктна заявка – Кругове будівництво та “назву вашої організації”.
Необхідний пакет документів:
- заповнена грантова заявка;
- заповнена бюджетна форма;
- звіт/акт за результатами проведення технічного обстеження пошкодженого об’єкту внаслідок бойових дій;
- фото/відео об’єктів для відновлення, рекомендаційні листи, запити від органів місцевої влади/представників громади/керівників комунальних закладів.
Helvetas надаватиме адміністративну підтримку організаціям, які отримають гранти. Це може включати підтримку в управлінні проєктами, моніторингу діяльності, бухгалтерському обліку та звітності.