Конкурс «Підтримка програми організації стажування молоді в органах місцевого самоврядування»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Mazypchuk

prostirgrant grant_tender_29.03_2
Конкурс «Підтримка програми організації стажування молоді в органах місцевого самоврядування»

Цей грантовий конкурс організований Проєктом UNDP «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, – це 4-річна національна програма, яка триватиме з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2026 року. 

Проєкт «Підтримка громадянського суспільства та молоді» (CSYP) ґрунтується на багаторічній співпраці Міністерства закордонних справ Данії (МЗСД) та ПРООН, спрямованій на підтримку громадянського суспільства та розширення прав і можливостей молоді. CSYP сприяє досягненню наступного довгострокового результату: «Громадянське суспільство та молодь України є впливовими гравцями у зміцненні стійкості та відновленні країни, розвитку демократії та прав людини, включаючи питання поваги до різноманіття, прав жінок та соціальної згуртованості».

Проєкт має тривимірний підхід. 

По-перше, він має на меті посилити організації громадянського суспільства: зосередившись насамперед на локальному рівні), щоб уможливити активну участь громадянського суспільства у зміцненні стійкості України, процесах сталого відновлення та розвитку, налагодити зв’язок між існуючими ОГС та молодіжними групами, особливо новоствореними ініціативами (після лютого 2022 року), щоб забезпечити взаємне збагачення навичками та вміннями. 

По-друге, проєкт працюватиме на центральному рівні для створення більш сприятливого середовища для ОГС та підтримки інфраструктури молодіжної роботи. CSYP надаватиме підтримку ОГС у розробці та моніторингу впровадження політик на національному та місцевому рівні. 

По-третє, проєкт CSYP покликаний підтримати активну участь української молоді у відновленні України шляхом розвитку навичок громадянської участі та лідерства. Проєкт підтримуватиме молодіжні проекти та ознайомлюватиме молодих жінок і чоловіків з тим, як працюють органи місцевого самоврядування для реалізації ініціатив, що відповідають місцевим потребам. 

З початку вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 році Україна зіткнулася з масштабними економічними, соціальними й політичними викликами. Одним із серйозних наслідків є спричинене війною переміщення мільйонів людей, що призвело до гострого дефіциту кадрів, особливо у державних установах. Ця криза загострюється через погіршення умов праці, обмеження мобільності державних службовців, інфляцію та негативне ставлення до державного сектора як можливого варіанта працевлаштування. Як наслідок, нагальною проблемою стало залучення нових працівників на вакантні посади.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) і Міністерством молоді та спорту України (Мінмолодьспортом) розробила програму «Організація та супровід стажування молоді в органах місцевого самоврядування» і готується до її апробації. Головна мета – не лише впровадити цю програму, а й допомогти в її інституціоналізації в державному секторі України для забезпечення сталості. Перед стажуванням представники вибраних органів місцевого самоврядування візьмуть участь у програмі навчання, затвердженій Вищою школою публічного управління. Мета цієї програми полягає в забезпеченні державних службовців навичками та знаннями для добору й мотивації молодих людей до вивчення можливості кар’єри на державній службі шляхом розроблення й підтримки програми стажування. Програма складається з дистанційного курсу, опублікованого у Diia. Osvita, і очного навчання, де представники органів місцевого самоврядування можуть поглибити їхні знання й поділитися досвідом. 

У ході нещодавніх групових обговорень, проведених ПРООН, щодо очікувань молоді від стажування молоді учасники з різних регіонів висловили бажання стосовно визначення чітких обов’язків, практичних завдань, наставництва та гнучких, очних форм стажування. Вони наголосили на потребі в ефективних каналах комунікації, наставництві та конструктивному зворотному зв’язку під час стажування, відзначивши важливість позитивного досвіду однолітків у впливі на їхній вибір. Отже, програма стажування буде зосереджена на зміцненні організаційної спроможності органів місцевого самоврядування для залучення молоді й популяризації державної служби, заохочуючи дедалі більше молодих людей до вибору кар’єри на державній службі.

Досвідчені організації громадянського суспільства можуть грати вкрай важливу роль у наданні органам місцевого самоврядування підтримки в реалізації змістовних програм стажування, усуваючи розрив між поколіннями, покращуючи внутрішні комунікації та сприяючи створенню інклюзивних умов праці, привабливих для молоді. Разом із Національним агентством України з питань державної служби ПРООН розробила комплексну методологію організації стажування в органах місцевого самоврядування і місцевих органах державної влади. У цій методології пропонується комплексний підхід до планування й організації стажування, зокрема розроблення програми на основі потреб і цілей установи, опис функцій, які виникають у процесі стажування, цілісна організація цього процесу, виявлення основних проблем і шляхів їхнього подолання, аналіз успішності програми.

2. ЦІЛІ КОНКУРСУ

Успішна пропозиція передбачатиме співпрацю щонайменше з 10 органами місцевого самоврядування з усієї України, зокрема у районах, де ініціативи, що стосуються молоді, наразі не підтримуються іншими проєктами міжнародної технічної допомоги. Органи місцевого самоврядування та громади обиратимуться НАДС, Міністерством молоді та спорту України та ПРООН на конкурсній основі. Кожний орган місцевого самоврядування організує стажування 5 молодих людей зі своїх відповідних громад, у результаті чого у програмі братиме участь загалом 50 молодих людей. Проведення стажувань попередньо заплановано на серпень-жовтень, і кожне з них триватиме від 1 до 1,5 місяця. Успішні пропозиції повинні зосереджуватися на нижчезазначених напрямах, але не обмежуватися ними:

  1. Підтримка органів місцевого самоврядування: використання методології, розробленої ПРООН і НАДС для сприяння органам місцевого самоврядування у підготовці та реалізації всіх етапів програм молодіжного стажування – підготовки, виконання і оцінювання. Це включає розроблення структури стажування, підтримку в доборі учасників і проведенні співбесід, підтримку у підготовці плану стажування, проведення стажування, збирання відгуків органів місцевого самоврядування та молодих людей про дану програму. Крім того, надання наставницької підтримки колективам органів місцевого самоврядування, які відповідатимуть за стажування.
  2. Комунікаційна підтримка програми: розроблення та виконання комунікаційного плану (згідно з ключовими повідомленнями НАДС, Мінмолодьспорту та UNDP) для популяризації програми серед молоді та інших зацікавлених сторін. Це включає публікацію оголошень про добір молоді, інформаційні повідомлення про програму для соціальних мереж, узагальнення та представлення здобутків і отриманих уроків. 
  3. Підтримка обміну досвідом між органами місцевого самоврядування: створення органам місцевого самоврядування, які брали участь у програмі, можливостей для обміну один з одним своїми успішними результатами і набутим досвідом. 

Пропозиції повинні бути розроблені так, щоб у них були відображені ці три цілі й чітко викладено, як саме пропонований проєкт зміцнить спроможність органів місцевого самоврядування змістовно взаємодіяти з молодими людьми. Успішні пропозиції будуть інноваційними, основаними на фактичних даних і базуватимуться на чіткому розумінні потреб і прагнень молодих людей і місцевих громад.

3. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ: 

Неприбуткові організації, зокрема благодійні організації, громадські об’єднання (в тому числі організації громадянського суспільства та спілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше двох років. Організація-заявник повинна мати підтверджений досвід роботи з молоддю в різних регіонах Україн

У рамках конкурсу не надаються гранти прибутковим організаціям, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним громадам та приватним (фізичним) особам і підприємцям. 

3.1. Вимоги до організації 

Критерії, які визначатимуть відповідність ОГС кваліфікаційним вимогам UNDP, ґрунтуватимуться на шаблоні Запиту про надання інформації від ГО (CASHE, Додаток 5). 

3.2. Географія конкурсу 

UNDP прийматиме заявки з усіх регіонів України. ОГС, що подають заявки, мають довести свою спроможність працювати на запропонованій території. Така спроможність буде оцінюватися Оціночним Комітетом з відбору грантів. 

4. БЮДЖЕТ ТА ДОЗВОЛЕНІ ВИТРАТИ: 

Прийнятними вважаються витрати, які: 

  • необхідні для виконання проєктної діяльності відповідно до Грантової угоди; 
  • відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну», й ефективності витрат; 
  • коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності. 

Кошти, надані в межах конкурсу, може бути використано винятково для оплати: 

  • заробітної плати персоналу та гонорарів експертів; 
  • закупівлі консультаційних послуг за умови, що вони є необхідними для досягнення цілей і завдань проекту; 
  • витратних матеріалів, включаючи незначні засоби індивідуального захисту; 
  • друку та копіювання; 
  • комунальних послуг; 
  • оренди, харчування та інших послуг, передбачених проєктною діяльністю; 
  • витрат на відрядження (за умови, що відрядження відповідають внутрішнім правилам UNDP). 

Неприйнятними є витрати, пов’язані з: 

  • витратами на підготовку проектної пропозиції; 
  • сплатою боргів; 
  • міжнародними поїздками; 
  • відшкодуванням витрат, пов’язаних з коливаннями валютних курсів; 
  • створенням та реєстрацією організації; 
  • прямою фіскальною підтримкою органів державної влади; 
  • політичною діяльністю; 
  • релігійною пропагандою; 
  • діяльністю, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств; 
  • проєктами, спрямованими на отримання прибутку від діяльності; 
  • будівництвом або ремонтними роботами; 
  • закупівлею транспортних засобів та/ чи предметів розкоші та відповідних послуг. 

5. ОБСЯГИ ФІНАНСУВАННЯ ТА ТЕРМІНИ ВИКОНАННЯ 

Бюджет проектної пропозиції не повинен  перевищувати 30,000 доларів США. 

Максимальний термін реалізації проекту - 6 місяців. 

Внесок від організації-виконавця або з інших джерел буде розглядатися і вважатиметься перевагою для заявника. Цей внесок може бути зроблений як у фінансовій, так і в нефінансовій формі (наприклад, оплата праці персоналу організації, надання офісу або обладнання для виконання завдань проекту тощо). 

Транші гранту виплачуються ПРООН авансом, за винятком останнього траншу. Останній транш, мінімальна сума якого має становити не менше 10% від загальної суми бюджету гранту, має бути покритий за рахунок власних коштів ОГС. Після успішного опрацювання фінального фінансового звіту ПРООН компенсує прийнятні витрати, понесені в рамках третього траншу

6. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ 

Проектні пропозиції подаються українською мовою та надсилаються електронною поштою на адреси:[email protected] із зазначенням у темі листа назви конкурсу« Підтримка програми стажування молоді в органах місцевого самоврядування». Кінцевий термін подання заявок - 28 липня 2024 року. Усі проєкти, подані після вказаного дедлайну, будуть розглядатися щомісячно. 

Контактна особа: 

Вікторія Демідова, спеціалістка проєкту «Підтримка громадянського суспільства та молоді»: [email protected]

7. ПРОЦЕДУРА ВІДБОРУ 

7.1. Процедура оцінки 

Спеціалісти UNDP проведуть попередню перевірку на відповідність технічним критеріям. На цьому етапі UNDP може запросити додаткову інформацію на свій розсуд. 

Для забезпечення повної прозорості процесу, UNDP формує Оцінковий Комітет (ОК), який оцінюватиме ті пропозиції, що пройшли перший етап. ОК – повноважний тимчасовий орган, який відповідає за розгляд, відбір та рекомендацію декількох проєктів до підтримки. ОК залишає за собою право отримати незалежну експертну думку в ході оцінки і відбору проєктів. 

Крім того, буде проведена оцінка спроможності заявників, їхнього потенціалу для реалізації запропонованих грантів, у тому числі з точки зору положень захисту від сексуальної експлуатації та насильства. 

Відібрані грантери також будуть зобов’язані надати проектній команді сертифікати, що підтверджують проходження тренінгу із захисту від сексуальної експлуатації та насильства (посилання буде надано ПРООН) для всіх співробітників організації. 

7.2. Критерії оцінки письмових пропозицій 

Пропозиції будуть оцінюватись ОК за наступними критеріями: 

Пропозиції будуть оцінюватись ОК за наступними критеріями: 

 

Узагальнена форма для оцінки технічної пропозиції 

Максимальний бал 

1. 

Якість та відповідність проєктної пропозиції широким темам, виділеним у пункті 2 цього Конкурсу 

25 

2. 

Конкретність, доцільність та ефективність запланованих заходів проекту 

25 

3. 

Продемонстрована здатність запропонованої команди впоратися з обсягом робіт, описаним у проектній пропозиції; 

25 

4. 

Відповідність запланованих витрат і необхідних ресурсів очікуваним результатам; 

15 

5. 

Якість запропонованих мереж (включаючи кількість партнерів, запропонованих для впровадження, та вже існуючі мережі, пов’язані з головним заявником) 

10 

 

Загальний бал 

100 

 

8. ЗВІТУВАННЯ, МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ 

8.1. Моніторинг та оцінка, рамки для реалізації проекту 

Організація несе відповідальність за моніторинг виконання проєкту та оцінку його результатів. UNDP здійснюватиме моніторинг проєкту через перевірку звітів грантоотримувачів, онлайн консультації, виїзди на місця, зустрічі з персоналом проєкту та зацікавленими сторонами, та участь у заходах проєкту. 

8.2. Звітування 

Організація подає такі звіти у форматі наданому UNDP: 

  • короткі звіти на вимогу, які періодично вимагає UNDP у випадках, коли інформація про реалізацію програми потрібна у період між звітними періодами; 
  • фінальний звіт, що включає підсумок діяльності та результатів, а також фінансовий звіт за загальну тривалість угоди. 

Завантажуйте форму проєктної пропозиції тут

Завантажуйте додатки тут

Джерело


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю обладнання (моноблок, павербанки, навушники, настільні лампи, ноутбуки)

Тендер на закупівлю робіт з проведення серії з трьох опитувань панелі експертів на суспільно-політичну, економічну та бізнес тематику

Конкурс на закупівлю закупівлю послуг з розробки та створення інформаційних продуктів для покращення видимості роботи гарячої лінії

Набір на довгострокове волонтерство до наукового центру “EXPERYMENT”

Конкурс на закупівлю комп’ютерного обладнання (ноутбуків)

Стипендіальна програма від Уряду Швеції в Українському Жіночому Фонді