Конкурс з надання цільової благодійної допомоги ініціативним групам спільнот (Черкаська область)
ЗАВЕРШЕНО
БО «100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ» оголошує конкурс з підтримки ініціатив спільнот: «Надання цільової благодійної допомоги» в рамках реалізації проєкту «ІНТЕГРОВАНА ГУМАНІТАРНА ВІДПОВІДЬ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ», що фінансується МБФ «Альянс громадського здоров’я».
Мета: підтримка ініціатив спільнот для покращення їх добробуту в умовах війни та розвитку їх потенціалу для подальшої допомоги нужденним.
Завдання:
- ефективне згуртування та залучення представників спільнот для вирішення їх нагальних гуманітарних потреб;
- підтримка життєво важливих ініціатив команд представників спільнот, що вирішують їх невідкладні гуманітарні потреби на місцевому рівні шляхом надання цільової благодійної допомоги.
Сума гранту
Загальний розмір гранту 312 000 грн. Вартість одного проєкту не може перевищувати 155 000 грн., але на розсуд конкурсної комісії сума гранту може бути зменшена та розподілена між іншими учасниками конкурсу, якщо їх проєктні пропозиції будуть підтримані конкурсною комісією та наберуть достатньо прохідних балів. Очікується що буде підтримано не менше ніж два гранти але не більше 6.
Критерії відбору
Цільову благодійну допомогу для швидкої відповіді на нагальні потреби ініціативних груп спільнот можуть отримати, як зареєстровані громадські об’єднання (ОГС), так і незареєстровані групи громадян/представників цільових груп та громадські ініціативи, що утворюються на територіях, звільнених від окупації або в місцях перебування значної кількості внутрішньо переміщених осіб.
Критерії відбору заявок від ініціативних груп спільнот на фінансування:
1.Актуальність проблеми. Проблема для вирішення є нагальною та актуальною для представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо;
2.Соціальний вплив. Вигода від вирішення проблеми, запропонованої в проєктній пропозиції, має бути для багатьох представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо (наприклад на покращення умов проживання для групи людей (придбання бойлеру для гуртожитку, чи ліжка в гуртожиток, де проживають ВПО).
3.Перспектива вирішення проблеми. Заявка має містити чіткий план вирішення проблеми з конкретними термінами та відповідальними особами, реалістичний бюджет;
4.Мотивація ініціативної групи спільноти. Команда має бути зацікавлена в вирішенні проблеми і здатною реалізувати запропоновану ідею в життя в короткий термін. Проблема, яка описана в пропозиції, повинна бути вирішена протягом 1-1,5 місяців;
- Перевагою будуть заявки, якщо вигоду отримає якомога більша кількість представників ініціативних груп чи громадських об’єднань.
- Ініціативна група, яка складається менше ніж 5 осіб підтримана не буде.
Цільові групи спільнот:
- представники уразливих до ВІЛ груп (ЛВІН, ЛЖВ, СР, ЧСЧ, ЛГБТ);
- жінки з дітьми;
- багатодітні сім’ї;
- ВПО;
- люди з інвалідністю;
- люди, що опинилися у складних життєвих обставинах та інші.
Зверніть увагу!!!
В рамках міні-грантів не може бути підтримана заробітна плата, адміністративні витрати (сплата оренди за приміщення, комунальні послуги та інше), витрати повязані з проведенням, конференцій, круглих столів, груп самодопомоги та інше.
Термін подачі на участь
Заявку на участь у конкурсі можна подати до – 15.07.2022
Розгляд заявок і надання цільової благодійної допомоги – до 21.07.2022
Оголошення переможців конкурсу до – 25.07.2022
Звітність ініціативних груп спільнот перед НУО до – 28.08.2022
Для бажаючих взяти участь у конкурсі буде проведено онлайн стратегічну сесію, про дату та час буде повідомлено окремо.
У разі підтримки заявки для громадських об’єднань всі витрати мають бути задокументовані.
Всі витрати повинні бути документально підтверджені.
Всі первинні документи зберігаються та в подальшому додаються до фінансового звіту.
Здійснення всіх платежів повинно бути підтверджено квитанціями про сплату або банківською випискою з рахунку.
Первинні документи, які необхідно запросити у постачальників: рахунок, видаткова накладна, акт наданих послуг/виконаних робіт, товарний чек, касовий чек, товарно-транспортна накладна, фіскальний чек, та інші.
В разі підтримки, проектної пропозиції ініціативних груп організація замовник бере на себе відповідальність за закупівлю необхідної допомоги але ініціативна група приймає активну участь у пошуці та виборі товару.
У разі підтримки заявки має бути проведена процедура закупівель.
Для будь-яких запланованих витрат понад 300 доларів США в гривневому еквіваленті (за курсом НБУ), спочатку перед придбанням товарів/матеріалів чи послуг необхідно проаналізувати/порівняти запропоновані ціни на ринку та отримати пропозиції від трьох різних постачальників, записати пропозиції та обґрунтування вибору у формі звіту. Пропозиції можуть бути у вигляді рахунку-фактури, прайс-листа з виділеним товаром та і самої комерційної пропозиції. Вам необов’язково вибирати найдешевшу пропозицію, якщо якість товарів та послуг дуже погана чи не відповідає Вашому запиту, але Ви повинні включити своє обґрунтування щодо постачальника, якого ви нарешті обрали, у свій звіт.
Як взяти участь?
Заявки на участь у конкурсі приймають в електронному вигляді на адресу: [email protected] з темою листа – «Конкурс з підтримки ініціатив спільнот».
Заявка на участь у конкурсі має бути підготовлена у повній відповідності до встановленої форми.
Форма фінансового звіту ініціативної групи спільнот.
Контактна особа – Ілля Жакін, [email protected], 093 279 42 24