Конкурс заявок/ проєктних пропозицій «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом посилення захисту на рівні громад та ефективного цивільно-військового співробітництва»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
alex_civic

OFFICIAL CIVIC square logo
Конкурс заявок/ проєктних пропозицій «Зменшення шкоди цивільному населенню в Україні шляхом посилення захисту на рівні громад та ефективного цивільно-військового співробітництва»

Center for Civilians in Conflict (CIVIC) — це міжнародна неурядова некомерційна організація з офісами по всьому світу, яка працює над покращенням захисту цивільних осіб, які опинилися в зонах конфлікту/ воєнних дій. Наша місія полягає в підтримці спільнот, які постраждали від війни, у їх прагненні захисту та зміцненні рішучості та спроможності військових запобігати шкоді цивільному населенню та реагувати на неї. Ми віримо, що жодну цивільну особу, яка потрапила під вплив війни, не можна ігнорувати, і ми пропонуємо практичні рішення для запобігання та реагування на шкоду цивільному населенню. Дізнайтеся більше на civiliansinconflict.org.

CIVIC створив Фонд місцевих ініціатив для підтримки місцевих рішень для задоволення потреб цивільного населення у захисті за фінансової підтримки уряду Канади. Метою фонду є підтримка місцевих організацій громадянського суспільства у вирішенні нагальних потреб захисту цивільного населення на основі пріоритетів громади та у співпраці з місцевою владою та іншими інституціями/ установами/ організаціями, які відповідають за захист цивільного населення на рівні громад. Фонд спрямований на підтримку місцевих громадських організацій для задоволення потреб цивільного населення у захисті у громадах, які постраждали від війни. Даний конкурс буде проходити на території обраних громад Полтавської та Сумської областей.

Підтримка надаватиметься за такими тематичними пріоритетами:

  • Посилення фізичного захисту цивільного населення (доступ до укриттів, оснащення укриттів необхідною інфраструктурою для цивільних осіб, поінформованість про мінну небезпеку, порядок дій під час обстрілів/застосування хімічної або ядерної зброї, надання першої домедичної допомоги та подолання стресу)
  • Забезпечення доступу цивільного населення до достовірної інформації що пов’язана з безпекою (доступ до інформації про укриття та евакуацію, протидія дезінформації)

CIVIC профінансує до дванадцяти (12) проектів загальною вартістю від 5 000 до 10 000 канадських доларів з очікуваною тривалістю проєктів від 2 до 3 місяців. Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації. Організації можуть пропонувати діяльність, яка відповідає тематичним пріоритетам Фонду Місцевих Ініціатив CIVIC у сферах посилення фізичного захисту цивільних осіб і забезпечення доступу цивільних осіб до достовірної інформації про загрози та ризики, пов’язані з безпекою. CIVIC надаватиме перевагу фінансуванню заходів, які впроваджують місцеві рішення для задоволення потреб захисту цивільного населення у громадах. Деякі заходи можуть включати, але не обмежуватися такими:

Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення

  • Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).
  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.
  • Сприяти обладнанню укриттів з метою створення умов перебування цивільного населення в укриттях протягом тривалого періоду та покращення доступності укриттів для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.
  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку укриттів, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.
  • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти в розробці/вдосконаленні планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб.

Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки

  • Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.
  • Створення та підтримка каналу(ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.
  • Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).
  • Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення укриттів обладнанням для підключення до мережі Інтернет.
  • Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.
  • Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел)

ЛОКАЦІЇ

Запропоновані проєктні заходи можуть бути реалізовані в таких громадах (районах) Полтавської та Сумської областей: Конотоп, Лубни, Нові Санжари, Опішня, Охтирка, Пирятин та Тростянець.

Термін подачі заявок: четвер, 23 березня 2023 р.

Детальна інформація про умови конкурсу.

 


Останні публікації цього розділу:

Заявка на отримання цінових пропозицій (ІТ Обладнання)

Запит на отримання цінової пропозиції на товари (Електроніка)

Послуги менеджера/ки з моніторингу та оцінки

Послуги медіа координатора/ки

Послуги адвокаційного/го менеджера/киа

Послуги регіональних юристів/ок