Подовжено термін прийому заявок на Револьверний фонд Це Крафт
ЗАВЕРШЕНО
Щороку соціальне підприємство «Це Крафт» у травні фінансує крафтові малі підприємства і стартапи. «Револьверний фонд» надає поворотні гранти у розмірі від 30 до 40 тисяч гривень на будь-які потреби вашого підприємства, якщо ви є крафтовим виробником. Дедлайн: 31 травня 2024 року.
«Револьверний» означає автоматично поновлюваний (від лат. revolve – обертатись). Кошти фонду надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики на 11 місяців. Отримувачі фінансової допомоги можуть майже рік користуватися позикою для створення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності та повернути таку ж суму без нарахованих відсотків. Повернені кошти надалі використають для фінансування інших учасників. Конкурс проводиться раз на рік у травні.
Проєкти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямами:
• «Стартап» – створення власної справи – *тільки дофінансування, *за умови реєстрації підприємництва протягом першого місяця провадження діяльності за проєктом.
• «Масштабування» – збільшення доданої вартості продукції, впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу (перероблення, пакування тощо).
Дедлайн подання заявок на конкурс продовжено до 31 травня (включно).
Заявки можна надсилати раніше й отримати консультацію з удосконалення вашої проєктної пропозиції. Контакти для запитань – внизу сторінки.
Організаційні та юридичні аспекти надання допомоги
Конкурс реалізує команда благодійного фонду «Це Крафт» у межах соціальної складової соціального підприємства «Це Крафт». Фінансова підтримка – це безвідсоткова позика або закупівля за бюджетом заявки та передання в користування заявнику (в разі успішної реалізації проєкту – в подальшу власність заявнику).
Переможці несуть юридичну відповідальність за договором укладеним між ним і БО БФ «Це Крафт» про виконання плану реалізації діяльності, зазначеного в заявці й остаточно узгодженого під час укладання договору.
Діяльність має привести до отримання прибутку протягом 11 місяців достатньою мірою, щоб повернути надану фінансову допомогу з чистого прибутку підприємницького проєкту. Якщо підприємницька діяльність виявиться недостатньо прибутковою і заявник не зможе працювати через невраховані ризики, або в разі появи форс-мажорних обставин, заявник все одно має повернути надану фінансову підтримку в отриманому розмірі у вигляді грошового благодійного внеску на спеціальний рахунок «Це Крафт».
Умови надання підтримки
Фінансова допомога надається на поворотній безвідсотковій основі на умовах співфінансування, тобто надані кошти потрібно повернути на рахунок фонду через 11 місяців або раніше від дати підписання договору рівно в такій сумі, котру надав Фонд. Співфінансування означає, що учасник програми повинен показати в заявці власний внесок для реалізації запланованої діяльності у грошовому еквіваленті.
В категорії «Стартап» заявник може бути вже активним підприємцем або фізичною особою без підприємницького досвіду, але за сферою діяльності показати компетентність у напрямку, за яким подається заявка. Заявник бере на себе відповідальність протягом 6 місяців після укладання договору зареєструвати підприємницьку діяльність.
В категорії «Масштабування» заявник повинен бути зареєстрованою юридичною особою або фізичною особою-підприємцем. Перевага надаватиметься мікропідприємцям і ремісничим організаціям.
Розміри фінансової допомоги конкурсу 2024 року:
категорія “Стартап” – 30 000 грн, категорія “Масштабування” – 40 000 грн.
Щоб надіслати заявку, просто заповніть цю гугл-форму.
Бюджет завантажується у заявку окремим файлом. Форма для створення бюджету. Увага, завантажуйте Шаблони собі на комп’ютер і редагуйте, не намагайтеся редагувати форми Шаблонів онлайн!
Рішення про переможців виконується за комплексним показником пріоритетів та критеріїв оцінки Програми “Револьверний фонд Це Крафт”.
Пріоритетні напрямки Револьверного фонду Це Крафт:
- Крафтове виробництво – виробництво малими партіями із задіянням ручного труда, із використанням натуральної сировини і матеріалів.
– Ремісництво, особливо виготовлення товарів із натуральних матеріалів.
– Методи виробництва і рецептури – аутентичні (прив’язані до певної території) або авторські.
– Використання специфічних до вашого регіону культурних особливостей або української національної спадщини – відображення культурних традицій і мотивів у їх класичній формі або їх модернізація.
– Екологічність, натуральність у процесах виробництва і готовому товарі.
– Перевага надається представникам малих територіальних громад чисельністю до 100 000 осіб (не є обов’язковою умовою).
– Заявники, які продемонструють злагоджену професійну команду, матимуть перевагу (не є обов’язковою умовою).
– Перевага надається заявникам, які зазначають чіткий вимірюваний соціальний впив, але це не є обов’язковою умовою для участі у конкурсі.
Револьверний фонд не надає поворотні гранти на наступні напрямки діяльності:
- Послуги.
– Торгівля (електронна або офлайн) товарами не власного виробництва.
– Підприємство за франшизою.
– Виробництво, яке важко віднести до крафтового або ремісництва.
Заявки оцінюються за такими критеріями:
- реалістичність бізнес-ідеї та її узгодженість з потребами регіону/області;
– реалістичність виробничого плану та плану досягнення підприємством певного рівня дохідності;
– досвід у відповідній сфері;
– наявність команди та/або плану залучення спеціалістів і робітників;
– креативність, унікальність бізнес-ідеї.
Контакти для консультацій
Якщо у вас є запитання про роботу револьверного фонду «Це Крафт», просто напишіть нам на електронну адресу [email protected]. У темі листа вкажіть, будь ласка, уточнення «Запитання щодо Револьверного фонду Це Крафт».