Програма стажування молоді в органах влади
Democracy Reporting International розпочинає прийом заявок на програму оплачуваного стажування для молоді в органах державної влади. Ця ініціатива створена з метою залучення талановитої, амбітної та енергійної молоді віком від 18 до 35 років до процесів державного управління та розвитку нашої країни.
Ми прагнемо допомогти молоді у розвитку необхідних навичок, знань та основних елементів, практик державної служби шляхом проходження стажування в органах державної влади, у співпраці з якими реалізуємо цю програму.
Стажування мають на меті надати молоді практичні навички та знання про органи державної влади, ознайомити з реалізацією реформ на національному та місцевому рівнях, та потенційно – допомогти створити кадровий резерв органів влади. В рамках програми стипендію отримають 20 молодих людей.
Орієнтовні напрямки стажувань: підготовка проєктів нормативних актів та супровідних документів, організація заходів та робочих зустрічей, комунікація, робота з грантовими проєктами, робота з проєктами міжнародної технічної допомоги, міжнародними донорами та партнерами тощо.
Стажування триватимуть три місяці, із червня по серпень 2025 року.
Учасникам програми DRI надає стипендію. Додаткові витрати, пов’язані з можливим переїздом до іншого міста для проходження стажування – не покриваються.
Програма передбачає навчальний компонент для ознайомлення інтернів з актуальними викликами у сфері розвитку демократії в Україні; реформи державного управління, розвитку місцевого самоврядування; європеської інтеграції України; міжнародної політики.
Навчання проходитиме в особистому форматі (одноденний семінар у Києві) та онлайн. Загальна тривалість усіх навчальних занять протягом періоду стажування не перевищуватиме трьох робочих днів. Відвідування навчальних занять для учасників програми є обов’язковим.
Вимоги до кандидатів:
- Вік від 18 до 35 років.
- Громадянство України.
- Вища або незакінчена вища освіта (перевага надається спеціальностям у сфері державного управління, права, економіки або суміжних дисциплін).
- Високий рівень мотивації, прагнення до саморозвитку та готовність працювати на благо суспільства.
- Активна громадянська позиція та відповідальність
- Навички роботи в команді
Процес подачі заявок:
Прийом заявок буде відбуватися у два етапи:
1. Аплікаційні форми:
- Заповніть анкету кандидата.
- У спеціально відведених місцях анкети обовʼязково додайте мотиваційний лист і резюме.
- У мотиваційному листі опишіть, чому ви зацікавлені у стажуванні, які ваші професійні цілі та як ви плануєте використати отриманий досвід.
- Дедлайн подачі аплікаційних форм – 18.00 28 квітня 2025 року.
2. Співбесіда:
- Кандидатів, які успішно пройдуть перший етап, DRI запросить пройти співбесіду за участі працівників органу влади, де планується стажування.
- Співбесіда дозволить краще ознайомитися з Вашими навичками, мотивацією та оцінити відповідність вимогам програми.
Ознайомтесь із переліком органів державної влади для стажування:
1. Секретаріат Кабінету Міністрів України;
2. Міністерство молоді та спорту України;
3. Міністерство освіти і науки України;
4. Міністерство юстиції України;
5. Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;
6. Офіс Уповноваженого Верховної ради України з прав людини;
7. Національне агентство України з питань державної служби;
8. Одеська обласна військова адміністрація;
9. Миколаївська обласна військова адміністрація;
10. Херсонська обласна військова адміністрація;
11. Запорізька обласна військова адміністрація;
12. Дніпропетровська обласна військова адміністрація;
13. Житомирська обласна військова адміністрація;
14. Черкаська обласна військова адміністрація;
15. Донецька обласна військова адміністрація;
Претенденти на участь у програмі можуть вказати інший орган влади, в якому вони планують проходити стажування. Однак участь у програмі органів влади, які не зазначені у вищевказаному переліку, потребуватиме додаткових узгоджень.
Програма стажувань є частиною проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який реалізує Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини. Проєкт має на меті сприяти наближенню українського законодавства до норм Європейського Союзу, розбудовувати діалог щодо викликів для демократії в Україні під час війни, та сприяти громадянській активності молоді. Думки та погляди, виражені під час заходу, не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
Democracy Reporting International – це незалежна, міжнародна, неприбуткова організація з головним офісом у Берліні. DRI працює в Україні із 2014 року, сприяючи активному залученню громадянського суспільства до процесів реформ, демократичній стабільності та європейській інтеграції України в умовах війни, а також політичній участі молоді.
Долучайтесь до нас та станьте частиною змін!