Розповідай про інтеграцію з ЄС: стань учасником дворічного проекту
ЗАВЕРШЕНО
Громадська організація «Інтерньюз-Україна» і Товариство Лева у партнерстві з Фондом міжнародної солідарності (Польща) оголошують набір на участь у другому етапі проекту «Точне відображення Угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який триватиме до березня 2019 року.
До участі у проекті запрошуються представники регіональних медіа усіх форм (державна, комунальна, приватна) та типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) власності.
Які переваги участі?
Проект шляхом спеціалізованих тематичних тренінгів та регулярних зустрічей з урядовцями в Києві надаватиме учасникам проекту всебічну підтримку у висвітленні європейської тематики та вдосконаленні їхнього власного потенціалу для цього. Також для учасників проекту передбачені грантові конкурси на створення медіа-матеріалів, низка навчальних візитів до країн Євросоюзу, можливості користуватись базою високоякісних аналітичних та інформаційних матеріалів на європейську тематику (інфографіки, успішні історії, інформаційно-роз’яснювальні матеріали, мотиваційні відео тощо), а також створювати власні матеріали.
Які обов’язки учасника?
Приєднуючись до проекту, його учасники зобов’язуються протягом травня 2017 – березня 2019:
- брати участь у заходах та подіях, передбачених діяльністю проекту;
- збільшити обсяги європейської тематики в своїх медіа, а саме: розміщувати аналітичні та інформаційні матеріалів на європейську тематику, які вироблятимуться як самими учасниками, так і експертною командою проекту.
Яка мета проекту?
Проект має на меті посилити спроможність регіональних медіа у сфері висвітлення тем, які стосуються імплементації Угоди про асоціацію, а також підвищити рівень поінформованості громадян України щодо європейської інтеграції, впровадження європейських стандартів. Проект реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Перший етап проекту тривав з вересня 2015 року до березня 2017 року. Другий етап проекту розпочався 1 квітня 2017 року і триватиме до березня 2019 року.
Яку діяльність передбачає проект?
- Другий етап проекту надає ще більше можливостей для учасників, а саме:
- Орієнтаційна зустріч у травні 2017 року для ознайомлення та представлення завдань та цілей проекту;
- 10 спеціалізованих вишколів від провідних польських та українських експертів для отримання інформації щодо більш коректного та повного висвітлення питань європейської інтеграції, зокрема зв’язку євроінтеграції з процесом внутрішніх реформ в Україні.
- Грантовий конкурс на створення медіа-матеріалів на європейську тематику;
- 2 інтенсивні тренінги з написання та подання успішних заявок на отримання грантів для медіа;
- 3 навчальні візити до Польщі, Бельгії та однієї з країн Балтії;
- 8 прес-брифінгів з представниками офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України задля моніторингу виконання Стратегії комунікування європейської інтеграції, а також орієнтації у поточних відносинах між ЄС та Україною;
- Доступ до бази даних високоякісних аналітичних та інформаційних матеріалів на європейську тематику (інфографік, успішних історій, інформаційно-роз’яснювальних матеріалів, мотиваційних відео тощо);
- Доступ до звітів з консультативних зустрічей експертів з питань комунікування євроінтеграції;
- Можливість представити свій медіа матеріал у посібнику з прикладами найкращих кейсів висвітлення теми євроінтеграції України в регіональних медіа.
Хто може стати учасником?
Учасниками проекту можуть бути:
- Регіональні медіа, які мають інтерес до системного та сталого висвітлення євроінтеграційної тематики і зацікавлені у виробництві відповідного якісного медійного продукту.
- Журналісти в регіонах України, які зацікавлені і прагнуть до тривалої роботи над темою європейської інтеграції та спеціалізації у ній, або хотіли б вдосконалити свої вже наявні навички у висвітленні європейської тематики.
NB!: Додатковими перевагами для охочих ЗМІ є досвід реалізації проектів, пов’язаних із висвітленням європейської тематики, наявність в штаті журналістів, які мають навички роботи з темою євроінтеграційного процесу.
Як подати заявку на участь?
Всі охочі представники регіональних ЗМІ, які відчувають в собі потенціал, а також бажання тісної і плідної співпраці, повинні заповнити аплікаційну форму за посиланням http://bit.ly/call-for-participation-project2
Кінцевий термін подачі заявок 25 квітня 2017 року.
Проект розпочнеться з орієнтаційної зустрічі для всіх відібраних учасників, яка відбудеться в Києві наприкінці травня 2017 року.
Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту: Ольги Сушицької, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 067 243 63 55, e-mail: [email protected], та Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: [email protected].