Спеціальна програма стажування у Центральній виборчій комісії
Центральна виборча комісія (ЦВК) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) Україна запрошує студентів і випускників курсів IFES зокрема закладів вищої освіти (ЗВО) з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики» та студентів правничих спеціальностей «Вирішення виборчих спорів», а також користувачів, які успішно завершили онлайн-курс «Демократія через дії» (модуль 1 та модуль 2) на платформі «Дія. Освіта», взяти участь у спеціальній програмі стажування в ЦВК.
Зазначена програма стажування – це можливість отримати реальний досвід роботи, а отже, здобути практичні навички, що є перевагою при працевлаштуванні, адже передбачає таке:
- ознайомлення з засадами діяльності ЦВК, поглиблення знань законодавства України про вибори та референдуми;
- залучення до підготовки проєктів документів, участі в нарадах і заходах у рамках роботи одного із структурних підрозділів Секретаріату ЦВК;
- залучення до заходів, які організовує ЦВК, IFES та їхні партнери;
- отримання та вдосконалення практики застосування законодавства, яке регламентує діяльність ЦВК, а також про вибори та референдуми;
- можливість набути корисні професійні контакти.
Важливими перевагами стажування є можливість поєднання з навчанням, зокрема, завдяки змішаному формату (онлайн- та офлайн-), та конкурентоспроможна стипендія для участі в програмі, яку IFES надасть відібраним кандидатам.
ВІДБІР КАНДИДАТІВ
Стажистів буде відібрано за результатами конкурсу, який відбувається у два етапи:
- перегляд резюме та мотиваційних листів кандидатів;
- проведення співбесід із попередньо відібраними кандидатами.
ТРИВАЛІСТЬ СТАЖУВАННЯ
Стажування триватиме 3 місяці: з 03 березня до 30 травня 2025 року.
Графік роботи: визначається індивідуально з керівником стажування (20–40 годин на тиждень).
ФОРМАТ СТАЖУВАННЯ
Дистанційно, з можливістю працювати офлайн у приміщенні ЦВК у місті Києві у визначені та попередньо погоджені з керівником стажування дні.
ПІДРОЗДІЛИ ЦВК, У ЯКИХ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ СТАЖУВАННЯ
Назва підрозділу |
Завдання підрозділу |
Юридичне управління |
|
Управління консультативно-методичного забезпечення |
|
Управління організації підготовки та проведення виборів і референдумів |
|
Відділ забезпечення діяльності членів Комісії |
|
ОБОВ’ЯЗКИ СТАЖИСТІВ
- У повному обсязі та своєчасно виконувати завдання, передбачені індивідуальними планами стажування, а також вказівки та доручення керівників стажування;
- дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку ЦВК, етики та культури поведінки, зокрема надавати всі необхідні документи для своєчасного початку стажування та оплати за кожен місяць стажування ЦВК та IFES Україна;
- після закінчення стажування підготувати письмовий звіт про виконання індивідуального плану стажування з власними висновками про його організацію та проведення, засвідчений власним підписом.
ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ
Освіта
Студент/студентка четвертого і вище курсів ЗВО України, які здобувають або здобули вищу освіту за такими спеціальностями, як політологія, міжнародні відносини, журналістика, соціологія, право та/або міжнародне право, державне/публічне управління та/або інші відповідні спеціальності, пов’язані зі сферою діяльності ЦВК.
Вимоги до кандидатів:
- повнолітні громадяни України віком до 35 років;
- не перебувають на посаді державної служби;
- вільне володіння державною мовою;
- володіння англійською мовою вважатиметься додатковою перевагою;
- успішне проходження одного з курсів IFES у рамках навчальних планів ЗВО, зокрема курсів «Демократія: від теорії до практики» та/або «Вирішення виборчих спорів», та/або онлайн-курсу «Демократія через дії» (модуль 1 та модуль 2) на платформі «Дія. Освіта» і отримання сертифіката про його завершення (під час подачі заявки необхідно додати сертифікат про завершення курсу або зазначити у листі повне ім’я та контактні дані викладача курсу в ЗВО);
- попередньо не проходили жодне стажування за фінансової підтримки IFES.
Навички та компетенції:
- вміння впевнено користуватись ПК (Microsoft Office, зокрема, Word, Excel, PowerPoint, Outlook та Teams, Google; менеджерами завдань, такими як Trello тощо);
- мати базові навички кібергігієни та ділового листування;
- володіти базовими навичками проведення дослідження, аналізу та підготовки проєктів документів;
- добре працювати в команді, а також виконувати завдання, які потребують самостійного опрацювання (вправно балансувати між типами такої роботи);
- організованість та вміння швидко переключатись між різними завданнями у вказані терміни;
- відповідальність, проактивність та здатність дотримуватись поставлених дедлайнів;
- уважність до деталей і здатність виконувати роботу без помилок;
- вміння прокомунікувати помилки керівнику стажування;
- досвід попередніх стажувань, громадська діяльність, зокрема, участь у підготовці та проведенні виборів в якості члена комісії, офіційного спостерігача, тощо, наявність публікацій, досліджень та/або наукових робіт вважатиметься додатковою перевагою.
Особисті якості та характеристики:
- політична нейтральність (безпосередньо під час виконання завдань);
- готовність дотримуватися принципів конфіденційності;
- зацікавленість в роботі в органах адміністрування виборів, а також знання та зацікавленість щодо демократії, сфери прав людини та виборів.
ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО УЧАСТІ У ПРОГРАМІ СТАЖУВАННЯ У ЦВК
Надіслати своє резюме у форматі Europass та мотиваційний лист українською мовою
до 12 лютого 2025 року (включно) на електронні адреси [email protected] та [email protected] із зазначенням теми листа «Стажування у ЦВК – [ваше ПІБ] – [назва підрозділу, в якому ви б хотіли пройти стажування]». Обраних кандидатів для проходження стажування буде запрошено на онлайн-співбесіду, тому просимо очікувати від нас запрошення на ваш e-mail. (Якщо ми не отримаємо вашої відповіді щодо підтвердження участі у співбесіді протягом двох днів від моменту надсилання вам листа, розглядатимемо це як відмову від участі.)
Зарахування на стажування здійснюються на підставі заяви особи, яка має намір пройти стажування, і згоди керівника відповідного структурного підрозділу Секретаріату ЦВК.
За результатами проходження стажування особа отримає довідку про проходження стажування у ЦВК.
Додаткова інформація
Інклюзивність робить нашу роботу ефективнішою. Кандидатури усіх кваліфікованих учасників конкурсу буде розглянуто для участі в стажуванні та не буде дискриміновано за ознаками інвалідності, статі, сексуальної орієнтації, статевої ідентичності, раси, кольору шкіри, релігії, національного походження, статусу ветерана або будь-якої іншої законодавчо захищеної характеристики. Організатори заохочують людей з інвалідністю та з різноманітних прошарків суспільства подавати заявки на участь в програмі.
__________________________________________________________________________
Цю програму стажувань організовано Центральною виборчою комісією (ЦВК) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).