Конкурс грантів на проведення антикорупційних журналістських розслідувань
ЗАВЕРШЕНО
Інститут Розвитку Регіональної Преси та Громадський Люстраційний Комітет та Автомайдан оголошують конкурс грантів на проведення антикорупційних журналістських розслідувань.
Цілі конкурсу
- викрити корупційні схеми та корупціонерів серед політиків, чиновників та урядовців у різних сферах громадсько-політичного життя країни;
- привернути увагу громадськості до корупції в органах влади та державних інституціях всіх рівнів;
- спонукати правоохоронців до пошуку й покарання винних шляхом співпраці з громадськими антикорупційними ініціативами.
До участі в конкурсі запрошуємо журналістів усіх видів ЗМІ з усіх регіонів України, незалежно від досвіду проведення розслідувань. Головною умовою участі є зацікавленість у якісному розслідуванні корупційних злочинів.
Дедлайни
Перша хвиля конкурсу передбачає 10 грантів на розслідування до 30 000 грн. кожен. Відбір заявок проводиться на конкурсній основі.
Останній термін подачі заявок – 31 жовтня 2017 року. Результати буде оголошено через 2 тижні після завершення конкурсу. Переможці матимуть до 3 місяців на підготовку розслідувань. Останній термін публікації готового розслідування – 10 лютого 2018 року.
Умови участі
Апліканти можуть обрати одну з тем з двох списків, запропонованих партнерами конкурсу, або запропонувати свою тему.
Теми у списках присвячені корупції в регіональних органах влади, державних інституціях та судовій системі.
Юристи та експерти Інституту Розвитку Регіональної Преси та антикорупційних ініціатив-партнерів готові надавати необхідну експертну та юридичну підтримку учасникам конкурсу в ході розслідувань.
Вимоги до заявок
Щоб відправити заявку на конкурс малих грантів, потрібно заповнити аплікаційну форму, в якій обов’язково:
- Обрати тему із запропонованих або додати свою у відповідне поле аплікаційної форми.
*Перевага буде надаватись локальним темам та темам, обраним зі списків партнерів конкурсу.
- Сформулювати гіпотезу та визначити план розслідування, вказати можливі відкриті й закриті джерела отримання інформації з цієї теми.
- Заповнити бюджетну форму.
- Вказати назву ЗМІ, у якому ваше розслідування буде опубліковане, надати письмову згоду вашого безпосереднього керівника (редактора, продюсера тощо) на публікацію вашого розслідування.
Юридична та редакторська підтримка
Окрім фінансової підтримки всім переможцям конкурсу будуть доступні безкоштовні консультації від юристів ГО “ІРРП” партнерів конкурсу (Громадський Люстраційний Комітет та Автомайдан), а саме:
- консультації медіа-юристів, які допоможуть отримати інформацію та проведуть допублікаційну експертизу матеріалів..
- безкоштовні юридичні консультації та судовий супровід у випадку позовів фігурантів розслідувань
*Допублікаційна експертиза проводиться з метою усунення конфліктів із законом та негативних правових наслідків для журналіста та ЗМІ, у яких будуть оприлюднені результати розслідувань.
- редакційні консультації від редакторів, журналістів та медіа-експертів ІРРП.
*Редакційні консультації будуть включати допомогу з плануванням розслідування, допомогу з роботою з джерелами, фактчекінг та роботу з кінцевим текстом або відео матеріалом.
Допублікаційна експертиза та редакційне консультування є обов’язковими умовами участі в конкурсі та надається з метою підвищити якість розслідувань та передати учасникам конкурсу необхідні навички в рамках прикладного менторства.
Всі рекомендації мають консультутативний характер та можуть обговорюватись.
Правила фінансування
- Кожна тема та грантовий бюджет будуть узгоджені з переможцями конкурсу індивідуально. Бюджети, які ви подаєте, не є остаточними, і організатори конкурсу залишають за собою право їх переглядати та наполягати на змінах. Орієнтовна гранична сума кожного гранту – 30 000 гривень (податки розраховуються окремо).
- Максимальна сума гонорару не може перевищувати 50% від загальної суми бюджету розслідування. В окремих випадках (наприклад: місцевий журналіст займається місцевою темою, забезпечений всіма необхідними технічними ресурсами тощо, бюджет може складатися тільки з гонорару, який не може бути вищим за 15 000 грн.)
- Всі статті бюджету мають бути обґрунтованими, а ціни на необхідні в ході розслідування послуги не вищі від ринкових.
- У разі, якщо заявка не буде підтримана, ми залишаємо за собою право не пояснювати заявнику причини відмови.
- Фінансування індивідуальних проектів розслідувань здійснюється за договором. Для оформлення фінансово-правових відносин журналіст повинен надати ксерокопії або електронні копії необхідних документів.
- Фінансування здійснюється у два етапи. Перший етап включає видачу авансу на покриття витрат за проектом. Другий транш – остаточний розрахунок, що включає в себе оплату праці журналіста (гонорар), здійснюється після надання одержувачем гранту вичерпного звіту щодо першого траншу (авансу) на фінальній стадії проекту (після публікації проведеного розслідування).
- У разі отримання гранту, по кожній статті витрат необхідно надати документальні підтвердження.
- Оприлюднення результатів розслідування в будь-якому форматі здійснюється виключно після проведення допублікаційної юридичної експертизи та отримання позитивного письмового висновку медіа-юристів.
Журі конкурсу
Олекса Шалайський – журналіст і головний редактор видання “Наші Гроші”
Олег Хоменок – голова правління Інституту Розвитку Регіональної Преси
Людмила Панкратова – адвокатка, медіа-юристка Інституту Розвитку Регіональної Преси
Олександра Дрік – голова наглядової ради Громадського Люстраційного Комітету
Анна Бабінець – журналістка-розслідувачка Slidstvo.info, регіональна редакторка OCCRP в Україні
Додаткові запитання просимо надсилати на електронну адресу [email protected], з запитаннями можна звертатись за номерами (044)279-41-99 або (093) 058-28-58.
Проект реалізовується в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA).