Відбір НУО до програми “Відновлення та стійкість”
ЗАВЕРШЕНО
Харківська обласна молодіжна громадська організація «ОСВІЧЕНА ІНІЦІАТИВА», за підтримки Гуманітарного фонду для України Управління з координації гуманітарних справ ООН (UN OCHA UHF), оголошує конкурсний відбір неприбуткових організацій по програмі “Відновлення та стійкість” для проєктів в наступних областях України:
- Херсонська область;
- Донецька (виключно Краматорський р-н Донецької області);
- Запорізька область;
- Київська область;
- Харківська область;
- Дніпропетровська область (виключно Криворізькій р-н) – може бути підтриманий лише проєкт допомоги дітям з інвалідністю.
Мета програми: Комплексна допомога у сфері захисту для найбільш уразливих груп населення, з акцентом на сільські громади. В рамках даної конкурсної пропозиції планується надання підтримки особам з інвалідністю та особам похилого віку.
Ми готові підтримати як організації з великим досвідом роботи, так і без нього, що мають потребу посилити свою інституційну та фінансову спроможність шляхом співпраці з організацією-партнером ГФУ УКГС ООН (UN OCHA UHF) згідно зі стандартами ООН.
Пріоритет надається проєктам, запланованим для проведення (частково або повністю) у сільських та селищних громадах.
Рекомендовано запланувати та реалізувати проєкт в межах однієї із 6 наведених вище областей, де Ваша організація має найбільше досвіду та найсильнішу локальну присутність.
Що Ви отримаєте?
- Переможці конкурсу можуть отримати від 10,000 до 20,000 доларів США (в гривневому еквіваленті) для реалізації проєкту в межах однієї області. Якщо Ваш прорахований бюджет перевищує 20,000 доларів США (в гривневому еквіваленті), такий бюджет теж може бути підтриманий при наявності належного обгрунтування по кожному рядку бюджету;
- Можливість допомогти найвразливішим групам українців під час війни, перш за все людям з інвалідністю;
- Досвід субгрантингу у проєкті ООН, що підсилить Вашу грантову історію;
- Можливість отримати інституційну підтримку від нашої організації.
Основні дедлайни програми “Відновлення та стійкість”
Тривалість проєктів
Ми готові почати підтримку на 4 місяці, з можливістю продовження за умови чітко визначеного бюджету та за згодою сторін.
Період подання пропозицій
З 5 вересня по 15 вересня 2024 року. Надіслати їх потрібно не пізніше 23:59 15 вересня 2024 року.
Очікувана дата оголошення результатів
Протягом місяця організаціям-аплікантам буде надіслано електронний лист про як щодо схвалення, так і щодо відмови.
Подача заявки
Подача заявки (разом із бюджетом) відбувається через онлайн-форму, яка містить питання безпосередньо щодо майбутнього проєкту і доступна за посиланням: https://forms.gle/w73p4KtFcog7ovW76 . Для вашої зручності додаємо файл із переліком усіх запитань, які містяться у формі, щоб ви могли заздалегідь переглянути усі питання та підготувати свої відповіді: Форма пропозиції проєктів – Google Drive
Бюджет запропонованого проєкту за шаблоном: Зразок бюджету конкурс.xlsx За цим посиланням Ви також зможете знайти зразок заповнення на другому аркуші.
Запропоновані проєкти та активності організацій-учасників конкурсу мають бути спрямовані на досягнення загальної мети: Надання послуг та медичних приладів вразливим особам, у тому числі особам з інвалідністю, а також – надання послуг вразливим категоріям населення.
Обов’язкові цілі для участі у конкурсі:
Ціль 1. Організація процесу та надання (роздача) благодійної допомоги вразливим особам, у тому числі особам з інвалідністю у вигляді медичних приладів та технічних засобів реабілітації (крісло колісне, тонометри, глюкометри з запасом смужок, палиці для незрячих) у кількості щонайменше 400 одиниць різноманітних медичних приладів та технічних засобів реабілітації у межах однієї області.
Закупівлю медичних приладів та технічних засобів реабілітації централізовано здійснює ХОМГО “Освічена ініціатива”, тому закладати це у бюджет в рамках проєкту не потрібно.
До цієї цілі входять такі активності: оцінка потреб, аналіз та визначення пріоритетності надання допомоги, пряма комунікація з бенефіціарами, підготовка пакету документів для забезпечення прозорості процесу та відповідності державним і міжнародним стандартам, організація процесу доставки медичних приладів та технічних засобів реабілітації, а також формування звітності. Наголошуємо, що кількість, номенклатура та види допомоги будуть узгоджені після етапу оцінки потреб. Потреба бенефіціарів в медичних приладах та технічних засобах реабілітації має бути обов’язково підтверджена медичними довідками про відповідні діагнози.
Ціль 2. Надання інформаційних послуг та підвищення обізнаності з питань (соціального) захисту (наприклад, консультування з питань наявних послуг в органах державної влади, в інших гуманітарних організаціях, надання інформації щодо особливостей їх отримання, тощо). Ця активність може включати також надання консультацій сім’ям осіб з інвалідністю та навчання членів їх сімей. Щонайменше 800 осіб в межах однієї області (із яких 400 – це особи, які потребують медичний прилад та інші 400 можуть включати принаймні 1 члена сім’ї (опікуна) особи з інвалідністю або інших представників вразливих верств населення);
Можливі цілі для участі у конкурсі (обрати принаймні одну з них під час подачі заявки):
Ціль 3. Юридичне консультування з питань житла, землі, майна та інших питань (наприклад, з питань отримання групи інвалідності). Ця активність може включати як індивідуальний формат консультування для людей з інвалідністю, так і групові консультації сім’ям осіб з інвалідністю та навчання членів їх сімей.
Ціль 4. Психосоціальна та психологічна підтримка (індивідуальна та групова). Ця активність може включати різноманітні рекреаційні заходи як для осіб з інвалідністю, так і для членів їх сімей та інших осіб, дотичних до осіб з інвалідністю (наприклад, працівники соціального захисту).
Ціль 5. Індивідуальний супровід (кейс-менеджмент) осіб з інвалідністю та інших вразливих категорій населення з боку соціального працівника. Очікувана кількість бенефіціарів – щонайменше 80 бенефіціарів на 1 соціального працівника. (Приклад розрахунку: 3 послуги на день, 15 послуг на тиждень, 60 послуг на місяць, 3 рази надання послуг на людину = 20 бенефіціарів на місяць = 80 бенефіціарів на 4 місяці на 1 спеціаліста). Можливі формати:
- психологічна допомога;
- юридична допомога;
- надання інформації;
- перенаправлення до спеціалізованих інституцій: державні установи, правоохоронні органи, інші гуманітарні та громадські організації;
- візити соціального працівника;
- послуги “соціального таксі” для маломобільних;
- інші формати.
Ціль 6. Надання крісел колісних для дітей з церебральним паралічем у Криворізькому районі Дніпропетровської області. Крісла колісні закуповуються централізовано ХОМГО “Освічена ініціатива”, тому їх закупівлю не потрібно закладати у бюджет в рамках проєкту. Оцінка потреб, аналіз та визначення черговості роздачі. До цієї активності входять: оцінка потреб, аналіз та визначення пріоритетності надання допомоги, пряма комунікація з бенефіціарами, підготовка пакету документів для забезпечення прозорості процесу та відповідності державним і міжнародним стандартам, організація процесу доставки крісел колісних, а також формування звітності. Потреба в кріслах колісних має бути обов’язково підтверджена медичними довідками про відповідні діагнози.
Цільова аудиторія
Результати, які очікуються від переможців – щонайменше 800 бенефіціарів у межах області (окрім Дніпропетровської), у тому числі щонайменше 400 осіб, які потребують медичний прилад вдалося допомогти завдяки отриманому гранту. Для проєктів допомоги дітям з інвалідністю у Дніпропетровській області (лише Криворізькій р-н) очікується до 100 бенефіціарів (у тому числі діти з інвалідністю та дотичні до них особи). Результати потрібно буде підтвердити на етапах звітності.
У випадку подання пропозицій активностей на меншу кількість бенефіціарів, надайте обгрунтування, чому у межах проєкту не може бути досягнута визначена очікувана кількість бенефіціарів.
Критерії відбору заявників
- Можуть подавати заявки неприбуткові благодійні й громадські організації, що надають допомогу цивільному населенню України;
- Наявність в учасників спроможності для якісної та ефективної реалізації проєкту, а також своєчасного звітування:
- досвіду в сфері даного конкурсу;
- команди, яка дає змогу реалізувати проєкт.
- Знання локального контексту та наявність мережі зв’язків в області;
- Бажано: наявність досвіду співпраці із закладами соціального захисту, охорони здоров’я та догляду за дітьми, або/також напряму надавали допомогу ВПО, репатріантам, особам, які постраждали від війни, особам з інвалідністю, одиноким пенсіонерам, дітям-сиротам / позбавленим батьківського піклування та іншим особам, які належать до категорій вразливості;
- Наявність постійного бухгалтера або фінансового менеджера в команді організації;
- Наявність системи бухгалтерського обліку, бажано – бухгалтерського програмного забезпечення;
- Наявність в заявників активного банківського рахунку.
Обов’язкові документи для подання аплікаційного пакета
Заявники, які пройдуть попередній відбір, отримають повідомлення про участь у другому етапі відбору, який передбачає подання пакету документів про організацію для оцінки спроможності та належної перевірки (такі як Виписка з ЄДР, Статут та інші). Надання цих документів є обов’язковою умовою для подальшої участі у конкурсі.
На етапі подачі заявки документи не потрібно надавати.
Правила конкурсу
Учасники конкурсу зобов’язані уважно ознайомитися з усіма положеннями, що викладені в цьому оголошенні. Погоджуючись на участь в конкурсі та подаючи конкурсну пропозицію, організація-учасник конкурсу повністю та беззастережно погоджується з Правилами конкурсу, викладені в цьому конкурсному оголошенні, незалежно від власних процедурних документів діяльності.
Подання конкурсної пропозиції, що не містить всієї необхідної інформації та документації, порушення встановлених строків подання конкурсної пропозиції, недобросовісна конкуренція, порушення законодавства при поданні конкурсної пропозиції, порушення Правил конкурсу є підставою для відхилення конкурсної пропозиції. Заповнення форми належної перевірки та оцінки спроможності партнерів на другому етапі відбору є необхідною умовою для участі у конкурсі.
Учасник конкурсу несе всі витрати, пов’язані з підготовкою та поданням конкурсної пропозиції. Замовник не несе відповідальності за будь-які витрати, понесені учасником конкурсу, незалежно від проходження та результату процедури. За жодних обставин ХОМГО “Освічена ініціатива” не може бути притягнута до відповідальності за будь-які збитки, включаючи, але не обмежуючись, збитки від упущеної вигоди, пов’язані будь-яким чином з можливим скасуванням конкурсної процедури.
ХОМГО “Освічена ініціатива” залишає за собою право власності на всі конкурсні пропозиції, отримані в рамках цієї конкурсної процедури. Учасники конкурсу не можуть вимагати повернення їм своїх пропозицій.
Особа, яка заповнює форми для участі в конкурсі, підтверджує, що має необхідні повноваження на надання інформації та документів від імені організації – юридичної особи, яку представляє.
Конкурсні пропозиції, супутні документи повинні бути складені українською мовою.
ХОМГО “Освічена ініціатива” має право, у разі необхідності, продовжити строк подання конкурсних пропозицій, щоб надати учасникам конкурсу достатньо часу для врахування будь-яких змін, які мають бути внесені.
Дискваліфікація учасника конкурсу. ХОМГО “Освічена ініціатива” виключає з цієї процедури будь-якого учасника конкурсу в одному з наступних випадків:
- Учасник намагається ввести в оману шляхом подання недостовірної інформації;
- Учасник намагається вплинути на персонал ХОМГО “Освічена ініціатива” у процесі вивчення, уточнення, оцінки та порівняння конкурсних пропозицій, а також на рішення про визначення переможця(ів) конкурсу.
ХОМГО “Освічена ініціатива” має право обрати переможця(ів) тільки на частину активностей в межах конкурсної пропозиції. ХОМГО “Освічена ініціатива” має право НЕ обрати жодного переможця конкурсу. Публікація повідомлення про конкурс не зобов’язує ХОМГО “Освічена ініціатива” укласти договір чи фінансувати діяльність жодної організації.
Позиції, на які не можуть бути витрачені кошти:
- адміністративні видатки учасника грантового конкурсу у розмірі понад 7% розміру гранту;
- придбання товарів, заборонених згідно з чинним законодавством України;
- погашення боргів тієї чи іншої юридичної або фізичної особи;
- надання допомоги в будь-якому вигляді чинним військовим і збройним формуванням, придбання товарів або послуг для потреб військових;
- надання грошової допомоги бенефіціарам;
- придбання матеріальних речей для надання бенефіціарам (наприклад, ноутбуки/планшети, гігієнічна допомога, продуктові набори, ремонтні матеріали, тощо).
Про нас
Харківська обласна молодіжна громадська організація «ОСВІЧЕНА ІНІЦІАТИВА» (код ЄДРПОУ: 35698208), заснована у 2008 році.
Організація реалізує освітні проєкти для молоді, вразливих соціальних груп населення та гуманітарні проєкти у прифронтових регіонах.
У 2023 році ми стали акредитованим партнером Управління з координації гуманітарних справ ООН (UN OCHA).
Основна місія організації – підтримувати українську молодь на шляху їхнього освітнього, професійного, кар’єрного та особистісного розвитку.
З кінця лютого 2022 року нашою місією також є реалізація проєктів та заходів, спрямованих на допомогу постраждалим від російської агресії та війни, у тому числі молоді.
Детальніше із нашою діяльністю можна ознайомитися на нашому веб-сайті: https://enlight.org.ua/ та у соціальних мережах.
Контакти
Якщо у вас виникли питання будь ласка, надсилайте їх на цю електронну адресу: [email protected]