Відбір територіальних громад для участі у Регуляторній ініціативі
ЗАВЕРШЕНО
Фонд Східна Європа за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запрошує територіальні громади у Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській областях до участі у Регуляторній ініціативі.
Від листопада 2021 року розпочинається ініціатива з покращення взаємодії органів місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору через співробітництво в регуляторній сфері.
Завдяки децентралізації органи місцевого самоврядування дістали повноваження щодо регулювання на місцевому рівні майже усіх сфер діяльності. Тож тепер саме вони мають забезпечувати прозору, прогнозовану та ефективну регуляторну політику для формування сприятливого бізнес-клімату у своїх громадах.
У межах Ініціативи ми надамо кожній відібраній громаді комплексну експертну підтримку, щоб удосконалити наявні та розробити нові прогресивні регуляторні акти, які полегшать умови ведення бізнесу, а отже сприятимуть місцевому економічному розвитку. Також, допоможемо провести ефективні інформаційні та адвокаційні кампанії для налагодження взаємодії влада-громада-бізнес.
Пропонуємо громадам удосконалити регулювання у таких сферах:
- впровадження цифрових систем (цифровізація та режим “без паперів” (paperless));
- положення про муніципальні кошти;
- оренда та приватизація комунальної власності;
- містобудування та архітектура;
- регуляторні акти, спрямовані на запобігання корупції на місцевому рівні;
- правила торгівлі в муніципалітетах тощо.
Цей перелік не є вичерпним. Для кожної громади ми спільно оберемо саме ті сфери, які потребують покращення у конкретній громаді.
Що отримають громади від участі в Регуляторній ініціативі?
Органи місцевої влади:
- системний підхід у реалізації ефективної регуляторної політики;
- повний експертний супровід розроблення проєктів регуляторних актів;
- імплементацію найкращих практик регуляторної політики національного масштабу, адаптованих під потреби конкретної громади.
Бізнес:
- урахування потреб і зменшення регуляторного тиску на бізнес, особливо МСП;
- встановлення зрозумілих і прозорих практик і конкурентних умов для підприємницької діяльності;
- удосконалення та спрощення процедур регуляторної політики.
Мешканці громади:
- залучення у розробку дерегуляційних ініціатив та якісних регуляторних актів;
- покращення бізнес-клімату та підвищення інвестиційної привабливості ОТГ;
- збільшення виробничого та експортного потенціалу громади.
Участь у відборі можуть взяти представники територіальних громад Вінницької, Донецької, Дніпропетровської та Харківської областей, які прагнуть упровадити регулювання, що сприятимуть місцевому економічному розвитку. Загалом до участі будуть відібрані щонайменше сім громад.
Для цього запрошуємо заповнити аплікаційну форму та подати заявку, що міститиме такі дані:
- мотивація участі у відборі, а також очікування від спільних заходів підвищення конкурентоспроможності громади через покращення регуляторного середовища;
- наявність успішних прикладів взаємодії місцевої влади з місцевим бізнесом;
- інформація про громаду, чисельність населення, структуру виконавчого органу місцевого самоврядування;
- інформація про підрозділ, штатних працівників у складі органів місцевого самоврядування, що забезпечують систематизацію регуляторних актів та оприлюднення інформації про здійснення регуляторної діяльності на сайті органів місцевого самоврядування;
- інформація про наявність громадських організацій, які в межах громади провадять діяльність щодо налагодження співпраці задля місцевого економічного розвитку, розвитку малого та середнього підприємництва тощо);
- інформація про місцевий бюджет – річна сума надходжень, основні джерела, наявність суб’єктів малого та середнього підприємництва.
Зацікавлені громади мають надіслати заповнені заявки на адресу електронної пошти [email protected] до 18 листопада 2021 року. У темі листа слід зазначити: «Відбір громад для участі в Регуляторній ініціативі».
При визначенні партнерських громад Фонд Східна Європа враховуватиме:
- Заявлену мотивацію до посилення діалогу з бізнесом та підвищення залучення приватного сектору, особливо МСП, до інформування з питань політики та законодавства, що впливають на бізнес-клімат.
- Готовність використовувати сучасні підходи до діалогу «влада-бізнес-громада» та використання інформаційних технологій.
- Готовність визначити відповідальну особу з боку громади для участі в ініціативі.
Перед поданням заявки просимо ознайомитися з текстом Положення про проведення відбору.
Анкету для участі у відборі можна завантажити за посиланням.
Часові межі Ініціативи:
- 9–18 листопада – збір заявок від охочих територіальних громад до участі.
- грудень 2021 – травень 2022 – реалізація Ініціативи.
При виникненні запитань чи уточнень звертайтесь на адресу електронної пошти: [email protected].
Регуляторна ініціатива виконується в межах «Школи організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент «На варті інтересів бізнесу», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Школа складається з двох компонентів. Фокус 1-го компоненту, що реалізується CIVITTA, – залучення МСП до місцевого економічного врядування, налагодження діалогу та об’єднання зусиль влади та підприємців для місцевого економічного розвитку. Другий компонент, який реалізує Фонд Східна Європа, спрямований на моніторинг діяльності місцевої влади та збільшення прозорості у взаємодії місцевого бізнесу з владою.