Відкрито конкурс заявок на І Програму мистецьких резиденцій ім. Назарія Войтовича
ЗАВЕРШЕНО
Резиденція на сьогодні це лише стіни та громада. Стіни, що стануть фундаментом для народження нової культурної інституції, та громада, що буде контекстом для творчих процесів.
2 червня розпочнеться перша програма, що триватиме 2 тижні та має на меті завести процес становлення нового культурного центру. Ця дата щорічно буде початком нового етапу роботи центру, і в цей день ми будемо вшановувати день народження юного митця, наймолодшого Героя Небесної Сотні, ім’я якого носить центр.
Тернопільська область, Збаразький район, с.Травневе.
Проект це привід нагадувати та розповсюджувати ідею Гідності та загальнолюдських цінностей за які поклали життя наші Герої.
Занепад малих населених пунктів, ізольованість та обмежений доступ до матеріальних та інтелектуальних ресурсів з одного боку, та відсутність інституцій, що займаються креативними та культурними практиками у місцях віддалених від великих культурних центрів.
Мистецькі установи, центри, резиденції у Європейських практиках створюються у сільській місцевості для подолання депресивних настроїв та покращення економічної спроможності громад. В Україні уже реалізовуються поодинокі проекти, що мають позитивні результати. Тож зібравши успішний досвід з різних джерел ми напрацьовуємо новий великий проект.
2 – 16 червня 2017 року , відбудеться перша всеукраїнська програма мистецьких резиденцій, працюватимуть відкриті майстерні та освітня програма для творчої молоді та громади села, району, відбудеться серія виставок. Цей проект стане платформою для розвитку постійнодіюцого культурного центру.
Оскільки культурний центр – це переосмислення призначення будівлі, зміна сприйняття місця та основне цінностей що проявилися через втрати та політичні зсуви у процесі Революції Гідності – цього року програма буде присвячена поняттю ревіталізації.
Ми запрошуємо молодих творців (від 18 років) подумати над поняттями «повернення до життя», фізичного та ментального відродження у різних проявах та аспектах нашого буття, а головне у контексті життя громади.
З часом звичне для нас середовище стає лише декорацією процесів, багато матеріальних об’єктів втрачають сенси та призначення, багато речей та понять втрачають актуальність у зв’язку з активним зростанням інформаційного та інтелектуального поля та змінами на локальному та глобальному рівнях. Вся країна зараз переживає ревіталізацію різною ціною, але зміни довкола нас.
Ревіталізація як поняття передбачає нові підходи, нові призначення, нові ідеї та нове життя старих оболонок, зберігаючи базові структури. Ревіталізація архітектурних споруд відбувається у зв’язку зі зміною призначення, передбачає додавання та оновлення систем та комунікацій, але зі збереженням історичних стилів та основних конструкцій і тут майстерність у тому, аби створити функціональний простір, що візуально відповідатиме сучасним вимогам та поєднати із першоосновою. Подібним сценарієм і ви можете скористатися у своєму проекті. До вашої уваги великий пласт великої історії та маленьких історій, архітектура що в цьому місці накопичується уже не одну сотню років, символи та сенси, якими кожна локація багата, завдяки культурі яку несе та чи інша громада.
Запрошують митців різних медіа, як класичних (живопис, графіка, скульптура) так і сучасних (цифрові медіа, фото, відео, інсталяція), що працюють з наративами «середовище», «простір», «комунікація», «символ», «трансформація», «ідентичність»
Ставимо широку рамку як для роздумів так і для втілення. Очікуємо ваших ідей, що у взаємодії з місцевим контекстом зададуть тон розвитку цього проекту в цілому.
Від митця ми очікуємо завершений проект підготовлений до презентації за період програми, та дві зустрічі з громадою у форматі:
- Artist Talk («митець говорить» про свою творчість),
- Майстерклас, лекція, обговорення для громади (дітей чи дорослих).
Резиденту забезпечуємо:
- Проживання у 2-х, 3-х місних готельних номерах у м.Тернополі, тобто вам доведеться розділяти простір з колегами.
- Дворазове харчування.
- Матеріали для втілення проекту
- Можливість працювати у МедіаЛаб Тернопіль
- Консультації з координаторами, кураторську підтримку та комунікацію з громадою, місцевими митцями.
- Обладнання для презентацій, майстеркласів.
- Фінальна виставка та каталог проекту резиденцій.
У разі виникнення питань пишіть координатору проекту – Людмилі на адресу [email protected]
ДЕДЛАЙН 10 травня о 23.59
завантажити форму заявки 2017
ЗАЯВКУ, CV, приклади робіт ВІДПРАВЛЯЙТЕ НА АДРЕСУ [email protected] з ТЕМОЮ листа “АРТ РЕЗИДЕНЦІЯ”
Засновники проекту: Конгрес Активістів Культури
за підтримки: ГО Родина «Героїв «Небесної Сотні»
СТОВ «Поділля»