Конкурс “Надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки по всій Україні”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Мета цього Запрошення до виявлення зацікавленості полягає у виявленні громадських організацій (ГО), які мають бажання стати партнерами представництва ЮНІСЕФ в Україні у 2023 році для реалізації програм з Підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки  дітей, батьків та опікунів. ГО, які відповідають критеріям, наведеним у Розділі 3.2 запрошуються до подання заявок з зазначеного напрямку. 

ГО можуть подавати заявку І) в індивідуальному порядку, ІІ) як консорціум (в якому одна ГО відповідає за процес подачі заявки) або ІІІ) у межах комплексної пропозиції (де одне  ГО очолює програму та винаймає інші ГО як субпідрядників).  

Зацікавлені громадські організації мають подати заявку через UN Partner Portal  (Портал партнерів ООН) після проходження процесу валідації.   

Подача заявок здійснюється до дедлайну зазначеного в Розділі 2.2 нижче.  

Загальна вартість пропозицій має становити від мінімум 100 000 доларів США до максимум 1 мільйона доларів США.  

Заявки мають подаватися англійською або українською мовами   

Будь-які запити щодо роз’яснень або отримання додаткової інформації слід надсилати через Портал ООН. ЮНІСЕФ чекатиме на запитання протягом перших 72 годин після запуску, підготує відповіді та опублікує їх онлайн за тим же посиланням, за яким знаходиться це запрошення. 

Комітет ЮНІСЕФ з оцінювання перегляне заявки та визначить ГО, які мають повноваження, потенціал і конкурентні переваги для досягнення поставлених цілей для допомоги жінкам, дівчатам і хлопцям. Для оцінювання використовуватимуться критерії наведені в Розділі 3 нижче.   Подання заявки на участь не гарантує остаточного вибору для партнерства з ЮНІСЕФ. Відібраним партнерам буде запропоновано скоригувати та розробити разом з ЮНІСЕФ угоди щодо участі у програмі відповідно до критеріїв наведених у Розділі 3.4 нижче, а також згідно з політикою та порядком укладання партнерства ЮНІСЕФ з громадськими організаціями.   

Усі заявники будуть проінформовані про результати розгляду заявок електронною поштою не пізніше 14 березня 2023 року. 

Відповідно до свого мандату та річного плану роботи, програма захисту дітей ЮНІСЕФ підтримуватиме ГО у досягненні наступних результатів ППЗПП: 

Результат: до 2023 року найбільш уразливі діти та опікуни в Україні отримають орієнтовані на сім’ю та дружні до дітей послуги захисту 

Результат 1.3.1: Дітям, підліткам, батькам та опікунам, які входять до цільової групи ЮНІСЕФ, надаються послуги з підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки з урахуванням гендеру та віку 

Результат 1.3.2: Дівчатам та хлопцям які входять до цільової групи ЮНІСЕФ, була надана послуга ведення випадку 

Діяльність 

Нижче наведено перелік заходів Річного робочого плану ЗД ЮНІСЕФ на 2023 рік: 

ЮНІСЕФ заохочує втручання й заходи, спрямовані на покращення психічного здоров’я та психосоціального благополуччя дітей та підлітків (універсальні профілактичні заходи, підтримка сім’ї та громади, цілеспрямований догляд), ТА втручання й заходи, спрямовані на покращення психічного здоров’я й психосоціального благополуччя тих, хто піклується про дітей,  включаючи батьків, опікунів, професіоналів з громади.  

Заходи з підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки можуть включати:  

  • Проведення регулярних, структурованих, доступних для дітей з інвалідністю заходів в організованих ЮНІСЕФ дитячих точках «Спільно» 
  • Підтримку психічного здоров’я та психосоціального благополуччя професіоналів з громади, які працюють із сім’ями з дітьми 
  • Підліткові групи, що працюють за принципом «рівний-рівному», молодіжні клуби, групові культурно-дозвільні заходи. 
  • Життєві навички та професійне навчання підлітків 
  • Групові розважальні та спортивні заходи, які сприяють розвитку навичок розв’язання проблем, контролю емоційного стану та здатності будувати й підтримувати стосунки. 
  • Проведення груп підтримки для батьків, окремо для жінок і чоловіків 
  • Підвищення обізнаності щодо реакції страждання дітей на стресові події у гуманітарному контексті відповідно до віку та етапу розвитку 
  • Підвищення обізнаності серед дітей, опікунів, сімей і громад щодо доступних послуг ППЗПП та того, як отримати доступ до них  
  • Сприяння залученню та участі вразливих сімей у громадській діяльності 
  • Кампанії зі зменшення стигматизації людей з психічними розладами 
  • Інформування про захист дітей у громадських та інших галузевих заходах 
  • Навчання батьків та інших опікунів способам підтримки дітей з психічними розладами 
  • Навчання професійного та парапрофесійного персоналу та волонтерів координованій ППЗПП дітей та сімей 
  • Розвиток потенціалу вчителів щодо соціального та емоційного навчання 
  • Навчання працівників охорони здоров’я, освіти та соціальних служб, які працюють безпосередньо з дітьми, виявленню та перенаправленню дітей із проблемами захисту чи психічного здоров’я до спеціалізованих служб. 
  • Навчання громадських груп та установ виявленню перенаправленню дітей із проблемами захисту чи психічного здоров’я до спеціалізованих служб  
  • Розвиток спроможності систем охорони здоров’я, освіти, соціальних служб та інших галузевих систем для надання послуг, орієнтованих на дитину й сім’ю, включаючи шляхом сприятливого для дитини спілкування, відповідного простору та засобів, а також для сприяння участі дитини та опікунів 
  • Виявлення та перенаправлення дітей, які зазнали серйозних ризиків захисту або травматичних подій, для отримання спеціалізованого догляду та підтримки (наприклад, клінічний догляд спеціаліста з питань психічного здоров’я, такого як психолог або психіатр) 
  • Виявлення та усунення шкідливої ​​поведінки, соціальних і гендерних норм для запобігання булінгу, жорстокому поводженню, нехтуванню, експлуатації та насильству щодо дітей 
  • Цілеспрямований догляд за постраждалими батьками/опікунами, включаючи першу психологічну допомогу, групи підтримки та програми навчання батьків. 
  • Спеціалізовані соціальні послуги та/або психіатричну допомогу для батьків з психічними розладами 

ЮНІСЕФ також заохочує застосування ведення випадків, що включає: 

  • реєстрацію випадку 
  • систематичну та своєчасну підтримку дитини та її сім’ї фахівцем з ведення випадків шляхом прямої підтримки та перенаправлення 
  • надання прямої підтримки через процеси ведення випадків та/або перенаправлення для подолання серйозних ризиків захисту дітей (насильство, розлучення, інші ризики/вразливі місця) за допомогою процесу ведення випадку та підтримки (наприклад, оцінка, планування, пряма підтримка, перенаправлення) 
  • перенаправлення дітей в процесі ведення випадку для забезпечення: ППЗПП, підтримки батьків, тимчасового альтернативного догляду, розшуку сім’ї та возз’єднання, юридичної допомоги, реєстрації народження, медичних послуг, допомоги постраждалим від ГН, грошових виплат та іншої економічної підтримки тощо. 
  • дитина та/або сім’я також можуть отримати підтримку шляхом адвокації прямої підтримки для отримання послуг  

ГО повинні забезпечити координацію з молодіжними просторами, цифровими освітніми просторами, точками Спільно та медичними закладами у своїх регіонах. 

Показники та цілі 

# Діти та опікуни отримують доступ до підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки 

Дезагрегація: 

  • Вік (< 5 років; 5-9 років; 10-14 років, 15-17 років, 18+ років) 
  • Стать 
  • Інвалідність 
  • Тип втручання (зниження ризику, запобігання, подолання) 

Цільові групи: діти та опікуни, які зазнали стресу, травми; шукачі притулку або біженці; ВПО; репатріанти; мігранти; особи з інвалідністю; діти без супроводу та розлучені з сім’єю діти; діти в умовах альтернативної опіки; жертви мін; ті, хто пережив сексуальну експлуатацію та насильство; діти, які мають проблеми з законом; діти, що постраждали від війни. 

За потреби можуть бути додані додаткові показники. 

Партнери мають звітувати про якість діяльності запропонованої для кінцевого користувача та ключові показники, що відображають підвищення знань, навичок і зміну ставлення, за допомогою спеціальних наборів інструментів моніторингу та оцінки (розроблених партнерами або рекомендованих ЮНІСЕФ інструментів). 

Географічне розташування (кандидати можуть подати заявку для однієї з кількох пріоритетних для ЮНІСЕФ географічних територій):  

Зона 1. Харківська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська; Луганська (коли стане доступною) області 
Зона 2. Кропивницька, Черкаська, Вінницька; Житомирська; Хмельницька області та Кривий Ріг
Зона 3. Полтавська, Сумська, Київська; Чернігівська області
Зона 4. Івано-Франківська, Львівська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька області 
Зона 5. Миколаївська, Херсонська, Одеська області 


Останні публікації цього розділу:

Відкритий тендер на закупівлю транспортних послуг для забезпечення роботи мобільних груп у Харківській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Чернігівський областях

Закупівля на поставку гігієнічних та продуктових наборів для забезпечення базових потреб дитини

Запит на отримання проектної пропозиції на послуги дизайну

Запит на отримання проектної пропозиції на послуги перекладу

Закупівля послуг зі страхування

Тендер на закупівлю послуг комунікаційного агентства для супроводу проєкту з навчання водійок муніципального транспорту