Експерт/ка з розробки моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Chemonics logo
Експерт/ка з розробки моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва

Загальна інформація:

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проект, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл».

Метою Проекту АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних і прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.

Розробка та реалізація Проекту USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)  відбувається у критично важливий для України час, коли забезпечення прогресу у реалізації реформ та внесенні змін до процесу реформування для покращення бізнес-середовища, а також забезпечення прибутковості сільськогосподарського сектору є вкрай важливими для цілей економічного зростання та відновлення України в умовах російської агресії. Використовуючи системний ринковий підхід, Проект АГРО впроваджуватиме масштабовані рішення по всій країні для прискорення економічного розвитку в сільських громадах, які потребують найбільшої підтримки.

Мета завдання:

Метою роботи Експерта/ки з розробки моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва є координація діяльності робочої групи з напрацювання рішень по розробці механізму та контролю за збором роялті та селекційних платежів, врегулюванню чинного законодавства в цій сфері діяльності, спрямованих на формування прозорого ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва в Україні для підвищення спроможності національного насінництва (надалі – «Робоча група»).

Зміст завдання:

  • Технічна підтримка створення та організації діяльності Робочої групи з розробки моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва за участю стейкхолдерів ринку насінництва. Робоча група буде сформована з учасників ринку: представників насіннєвих асоціацій, селекціонерів, насінницьких підприємств різних форм власності, представників агробізнесу, державних органів, які здійснюють контроль за обігом насіння і реєстрацією сортів/гібридів, юристів із відповідною експертизою тощо. Робоча група працюватиме на громадських засадах.
  • Координація та організація діяльності Робочої групи у тісній комунікації з USAID АГРО.
  • Провести аналіз стану, проблем та перешкод у зборі роялті та селекційних платежів, чинного законодавство України в сфері охорони прав інтелектуальної власності в насінництві, підготувати пропозиції ключових рішень.
  • Провести аналіз міжнародних практик з охорони інтелектуальної власності в насінництві, механізму збору роялті/селекційних платежів, з урахуванням адаптивності до особливостей вітчизняного ринку насіння.
  • Розробити організаційно-правову модель ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва. Представити для погодження Робочій групі.
  • Розробити економічну модель ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва. Представити для погодження Робочій групі.
  • Підготувати пропозицій по внесенню змін до нормативно правової бази для забезпечення впровадження моделі ринку інтелектуальної власності в насінництві. Представити для погодження Робочій групі.
  • Розробити концепцію та дорожню карту впровадження моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва. Представити для погодження Робочій групі.
  • Підготувати презентаційні матеріали погоджених Робочою групою запропонованих змін для впровадження моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва, висвітлення їх під час Круглого столу з учасниками ринку (презентація моделі та зміни поведінки на ринку, позитивний влив на розвиток національного насінництва, інфографіка та ін.).

Для залучення на цю посаду передбачається укладення короткострокового договору підряду, термін якого визначатиметься в залежності від обсягу визначених завдань, що включені до Річних планів робіт Проекту.

Місце виконання завдання – за місцем розташування виконавця.

Строк виконання завдання: з 20 травня по 27 листопада 2024 року, з можливістю продовження контракту. Поновлення контракту на наступний період буде залежати від результативності роботи і прогресу, досягнутого у реалізації завдань, передбачених  планом роботи групи.

Необхідні навички та професійна кваліфікація:

  • Вища освіта (сільське господарство, право, менеджмент, економіка);
  • Щонайменше п’ять (5) років професійного досвіду релевантного для виконання завдань;
  • Глибокі знання аграрного виробництва, зокрема, в галузі насінництва, суті та основних напрямів гармонізації законодавства України із законодавством ЄС, кон’юнктури світового насіннєвого ринку;
  • Досвід впровадження та/або координації проектів та/або команд, розробки бізнес-моделей вдосконалення ланцюгів доданої вартості;
  • Досвід роботи з проектами міжнародної технічної допомоги або міжнародними організаціями є бажаним;
  • Високий рівень навичок письмового та усного спілкування (презентації, інфографіка, збір інсайтів тощо);
  • Відмінні аналітичні навички та комунікативні властивості;
  • Комп’ютерні навички на рівні досвідченого користувача: спроможність використовувати в роботі такі програмні продукти як Office 365 (Word, Excel, Outlook, PowerPoint та інші).

Повний опис технічного завдання можна завантажити за посиланням

Порядок подання резюме:

Просимо надсилати резюме та супровідний лист на електронну адресу [email protected] не пізніше 3 травня 2024 р. з поміткою «Експерт/-ка з розробки моделі ринку інтелектуальної власності в галузі насінництва» та Вашим прізвищем у темі листа. Будь-ласка, жодних запитів за телефоном, ми зв’яжемося тільки з фіналістами.

«Кімонікс» – компанія, що надає рівні можливості всім кандидатам і працівникам та не дискримінує за ознаками раси, кольору шкіри, віросповідання, статі, національності, політичних переконань, сексуальної орієнтації, гендерної ідентифікації, сімейного статусу, інвалідності, генетичної інформації, віку, членства в професійних організаціях, або за іншими факторами, що не входять до переліку необхідних навичок та професійної кваліфікації.


Останні публікації цього розділу:

Асистент/ка бухгалтера

Public Health Expert Consultant / Експерт/ка-консультант/ка з охорони здоров'я

Mental Health Expert Consultant / Експерт/ка-консультант/ка з питань психічного здоров'я

Закупівля послуг психотерапевта/ки

Evaluation Team Lead (Consultant) / Керівник/ця групи з оцінювання

Вакансія: Third Party Monitoring (TPM) Officer, Ukraine Monitoring and Learning Support (UMLS) project